i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
белопойчева силвина изворски Георги негър
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 ЧОВЕШКОТО ЕГО

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЧОВЕШКОТО ЕГО Empty
ПисанеЗаглавие: ЧОВЕШКОТО ЕГО   ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeЧет Авг 30, 2012 6:20 pm

 Може би първо би искал да прочетеш тази наша, пропита с ирония статия за ''Пътят на Човешкото Его''. СТРУВА СИ ДА ЗЪРНЕШ И НЕЯExclamation

https://broadmind.catsboard.com/t290-topic

Мерси, че я прочетеcheers...

...Та като се замисля за това ЧОВЕШКО ЕГО. Като наистина се замисля за това зло животно – Човешкото Его... Каква трудна за разбиране машина. Колкото трудна за разбиране, толкова пък лесна за констатиране.
Трудна за разбиране, защото единственото нещо, което ми идва на ум, като се запитам защо го имаме, е може би, че това е нашия Свръх Тест тук на земята. Трудна, защото този тест е толкова непосилен, че накрая никой не го взема успешно. Най-добрите сред нас, единиците, най-просветените, едва додрапват да го поочукат малко та да не им е толкова ръбаво. Извинявайте, че съм толкова откровен, обаче това е горчивата истина. Има ли истина? Има. Но тя е за най-смелите. Претендирам да съм от тях. Това не значи, че нямам его. Имам, но разликата между мен и тези от вас, които няма да харесат този ми пост, е че аз ПРИЗНАВАМ, че имам его. Ама не от онова его, дето ни пази да не паднем или пък да изявим това, дето Господ ни е дал като таланти, ами оная тъмна страна на егото, дето сбъгва човечеството и го съсипва от край време. За него говоря сега.
А защо е толкова лесна за констатация. Ами защото винаги когато се сблъскам с примери за почти налудничавото човешко его, ме напушва някаква смесица между СМЯХ и ТОТАЛНО УДИВЛЕНИЕ. Много съм щастлив, почти еуфоричен, че мога да го разпознавам на секундата. Просто го надушвам безпогрешно. Няма значение колко е прикрито ( защото егото е факир на заблудата ). Просто горкото то лъсва пред мен с голия си задник и няма скриване. И виждам целия тоя бутафорен и жален театър, в който човечеца се опитва да заблуди себе си и всички останали, така неуспешно  Suspect
Човешкото его. Това малко сбъгнато чипче в човешкия мозък, което е способно да унищожи цяла една планета. А една унищожена планета, води след себе си гибелта на други планети. Следват галактика, две, милион, два, три...здравей ефект на доминото! Това малко дрисливо чипче, над което нямат власт ни сладкари, ни учители,ни царе, нито иначе многознаещите и крайно шашави езотерици, нито просветените.. Кой ? Тибетските монаси ? Дето ги даваме за пример по целомъдрие ? Хванали ги пияни на мотики. Бедните тварчици. Егото ги подвело да опитат блаженството на духа на алкохола.... Ватиканския разврат с момченца, извънбрачните зачатия пак в техния двор...Войни, убийства, предателства, алчност, разврат, господства, владения, потопи, лъжи, религии, оскари, медали за ''добро'' викане на мощно и безмозъчно ''бе-е-е-е'' по време на войната, граници, евросъюзи, гладуващи, многоженства, безумни моди, хора по сто килограма, че и повече, анорексици, обидени, надути, властни, високомерни, партии, църкви, имения, дето не знаеш от къде започват и къде завършват, запалени камини през лятото с пуснати климатици да стане студено, зрелищни върло тъпи филми за по няколко милиона, изсичане на гори всеки ден с площ по няколко футболни стадиона в Амазония, убиване на делфини.... фирмени дрънкулки, чанти за по 200 хиляди долара, дворци, златни куполи, литургии, корони, концерти, олимпиади, свръхмощни двигатели, озонови дупки, тъпия съсед, дето си тупа килима над тебе, тоя, дето се ръга в тебе на опашката..цялото това необятно изобретение на малкия абсурден и хищен чип в нашите, знам ли, до колко да кажа? съвършени мозъци...?

А гадното нещо, което прави това наше шизофренично  его е, че спуска много умело и хитро завесите на театъра и не ни дава да видим какви ги върши главното действащо лице, т.е. ние. Нашето его е толкова изобретателно и горедливо, че не може да издържи и капка критика, поради което Виновни Винаги са Другите. Това човешко его, заради което Бог сигурно се залива от смях, примесен със снизходителна жалост.. А ние, като едни комедийни, слепи мишки се хлъзгаме, препъваме, падаме и ставаме, участвайки в онова смешно състезание–кой е по-по-най.. бавно проправяйки си път през дебрите на съмнителната за сега от Вселенска гледна точка, човешка еволюция.

 Готовииии, на старт...БУМ!




Последната промяна е направена от Лѝмона на Пон Сеп 09, 2013 9:48 am; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЧОВЕШКОТО ЕГО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧОВЕШКОТО ЕГО   ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeПет Авг 31, 2012 8:16 am

Laughing Laughing Laughing Всъщност, ние сме точно толкова комични в цялата тази глупава надпревара, колкото този клип lol! lol! lol!

Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЧОВЕШКОТО ЕГО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧОВЕШКОТО ЕГО   ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeЧет Яну 24, 2013 4:25 pm

Лимоне,дължа ти едно признание-точно с този твой блог открих сайта ви.Просто бях написал в търсачката "Човешкото его" и точно на първа позиция ми изкара този пост,за което ти благодаря.
Иначе клипчето е хубаво и смешно,но си сбъркал с олицетворяването на човеците.Конят е доста интелигентно животно,което не може да се каже за по-голямата част от населението на планетата.По-удачно би било да сложиш някой кучезъб,песоглавец или камилоптица да подскача и бяга в същия бесен и безсмислен галоп.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЧОВЕШКОТО ЕГО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧОВЕШКОТО ЕГО   ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeСъб Яну 26, 2013 5:03 am

patkan написа:
Лимоне,дължа ти едно признание-точно с този твой блог открих сайта ви.Просто бях написал в търсачката "Човешкото его" и точно на първа позиция ми изкара този пост,за което ти благодаря.
Иначе клипчето е хубаво и смешно,но си сбъркал с олицетворяването на човеците.Конят е доста интелигентно животно,което не може да се каже за по-голямата част от населението на планетата.По-удачно би било да сложиш някой кучезъб,песоглавец или камилоптица да подскача и бяга в същия бесен и безсмислен галоп.

Братле, и аз ти направя едно признание. Точно мислех да те питам тея дни как ни намери, ама нали си пием кафето в общ егрегор, та ти ме чу леко предварително Laughing
Конят е интелигентен, спор да няма! Просто бутафорията на кон с два крака+певеца с текста си ги бива и се набива lol!
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЧОВЕШКОТО ЕГО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧОВЕШКОТО ЕГО   ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeСъб Яну 26, 2013 11:15 am

Кафене "Егрегор" е добра идея.Съвсем сериозно-в Русе доскоро имаше гостилница "Карма"
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЧОВЕШКОТО ЕГО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧОВЕШКОТО ЕГО   ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeВто Яну 29, 2013 12:01 pm

patkan написа:
Кафене "Егрегор" е добра идея.Съвсем сериозно-в Русе доскоро имаше гостилница "Карма"

Те са искали да напишат ''Кармен'', ама са се объркали Laughing
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЧОВЕШКОТО ЕГО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧОВЕШКОТО ЕГО   ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeСъб Мар 30, 2013 9:42 am

Темата е безкрайна като човешката глупост и разновидностите,под които се прикрива Его-то.Потърсете из мрежата за това бъгче-ще откриете море от информация.Забелязвате ли обаче нещо странно?Сякаш всяка тема за него е постната с цел ласкаенето на същото на автора.Ама започват едни схеми,ама диаграми,ама термини и графики,все едно си на симпозиум на Съюза на атомните оператори VANUNO.Та какво разбира в крайна сметка обикновения човечец?Ами нищо,дори по-лошо става,защото той се чувства още по-объркан,незначителен,а автора сякаш съзнателно или не май е целял точно това.
Аз тук искам коренно да се отлича от тези псевдо-его-автори,защото ще използвам като отправна точка моя опит с този бацил.Същевременно ще се опитам да съм максимално кратък,изчерпателен и разбран,затова ви моля за извинение за стила и сравненията.
Его-то ни е нещо като придатък,нещо като втора страна на монетата.А другата е светлината,душата,духа,вечното.Ние обаче си служим с първата,защото тя ни носи бърз резултат,щастие,комфорт.Его-то е като един наркоман,то иска непрекъснато ласкаене,лъскане,нови и нови дози,няма насита.Его-то е буквално абсинентен наркоман,когато не си получи поредното опаковане на Райхстага или поредния комплект бельо от сурово месо.То се гърчи,мята,иска и иска ли,иска...То е все едно да наливаш вода в горещ пясък.Съществено при него е това,което казва и автора-то е много добър задкулисен актьор.Зад привидно прекрасни намерения най-често се крие точно ТО.Пример-рисувате картина,но не за да я гледат просто хората и да и се наслаждават,а за да получите похвала,адмирации и признание.А можеше да я нарисувате просто ей така,заради самото гледане от хората,без да очаквате нищо.До тук нищо опасно,обаче почакайте,тепърва ще стане лошото.Веднага в сила влизат изравнителните сили,за които имаме тема тук.Те няма да пощадят този художник,ако е подходил най често по първата пътека.След няколко такива картини,които няма да са му донесли необходимото удовлетворение изравнителните сили ще започнат да го спъват,да го поставят в неловки и смешни ситуации,за да му отворят очите и да смени подхода.Критиките към него ще се засилят,без значение основателни или не-те са само инструмент на силите.Обаче нашия човек нали не се усеща,затова следва втория ешелон на силите-този художник неизменно ще се разболее,може да си изгуби сетивата,ръцете,може да стане за смях на целия свят.Побъркани признати гении-наспорил Бог.А ако и това не помогне-той просто си отива.Не от гилдията,а от света.
Какво ще стане в другия вариант?Ами цялото човечество искрено ще се радва на картината,ще иска и нови такива,а изравнителните сили,понеже са задействани отново,но в противоположната посока ще го напътстват,ще му откриват нови теми и неподозирани ниши за себереализация,ще получи и куп други неочаквани подаръци.Ще е здрав,закрилян,защото е включен в контекста на цялото,неделимото,защото знаейки или не работи за него.Незнаенето на законите нали не ни оправдава.Така е както в юридическата сфера,така и в духовната.
Вие кой случай ще изберете?Естествено втория.Обаче първо трябва да оставите без дрога този гнусен наркоман Его-то,защото това не сте вие.Това е Дявола,Матрицата във вас.Всеки я има,но въпроса е дали ще я проявите и подхраните.
Преди всяко ваше действие или дори намерение внимателно се вслушайте в шепота на душата си-това ваше действие или намерение ще е полезно ли на света,на другите или само на вас?Ако е второто веднага го зарежете,защото ще станете за смях и ще си изпатите жестоко.Всъщност не го зарязвайте,защото ако го направите в света може би няма да остане нищо ако ме разбирате.Просто обърнете другата страна на монетата,поставете в другата плоскост идеите и намеренията си.Само изместете фокуса,ама чистосърдечно де,слушайте шепота на душата.Правете го за другите,нека отражението от монетата осветява идеите ви,а не да ги помътнява с тъмната си страна.Играете в театър,рисувате картина,правите красиви предмети,казвате похвални думи за някого-няма значение.То се крие навсякъде.То е вездесъщо,то е неизкоренимо,може би намалява по сила към ниво пета-шеста чакра,но това намаление разбира се трябва да си го заработим.То винаги носи бързо и моментно удовлетворение и е завършило обмена направено-получено сега,на момента,при това без страдание.Винаги гледайте бъдещия ефект и целта на намеренията ви.Его-то е лесно за разпознаване,нямате нужда от формули и схеми.Формулата и схемата на душата и нейната непогрешимост е в основата на всичко.Само я послушайте и ще творите вечно.За другите.Лесно е.
За жалост октопода има много пипала-друго такова е безсмисления и упорит ИНАТ.Ако си мрете да стане вашето без основателни причини,само ей така,за да захраните наркомана пак е проява на Его.И то на колосално такова.
Други пипала-нетърпене на основателна критика,прекалена амбициозност,екстравагантност,невслушване в околните,нарцисизъм,омаловажаване,неказване на добра дума.Това са все изкусни декори,зад които се крие страхливия суфльор дядо Его от Горна волта и Долна липница.
Върнете се в началото Go down
pira(N)ha

pira(N)ha


Rara Avis : 220

ЧОВЕШКОТО ЕГО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧОВЕШКОТО ЕГО   ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeЧет Апр 04, 2013 12:53 pm

patkan написа:
Забелязвате ли обаче нещо странно?Сякаш всяка тема за него е постната с цел ласкаенето на същото на автора.Ама започват едни схеми,ама диаграми,ама термини и графики

И аз забелязах това Smile общо взето по темите за егото ще ги познаете Smile Това специфика на форума ли стана...няма лошо, човек може да се познае дори по един единствен детайл. Представям си какво си почувствал, като след всички скучни теми и диаграми, си попаднал на глътката свеж въздух– '' Човешкото его...като се замисля за това зло животно–човешкото его '' Laughing
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЧОВЕШКОТО ЕГО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧОВЕШКОТО ЕГО   ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeСъб Апр 06, 2013 3:02 pm

Храма на егото е умът. Душата иска единствено да обича и да изяви своята най-дълбока и уникална същност–да твори и да вижда красотата, където я има де. Всички останали простотии са от ума. Включително инстинкта за самосъхранение, с цел да се запази пак това същото ненаситно и незадоволимо его,както и баланса да държим равновесие Laughing Е, можем да му признаем, че ако го нямаше Ума, нямаше да я има и матрицата. Нямаше да я има и еволюцията, но за мен еволюцията е под голям въпрос–има ли я, или я няма...тъй като всяко ново внедрение върви ръка за ръка с деградация в съседна област. Изобщо...ако се замисли човек, пъзела няма край. Едно само знам, че хората полудяват от ЕГО и истината е връщане назад към природата и простите неща. Защото егото е като един компютър с прекалено много програми...накрая запича geek
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЧОВЕШКОТО ЕГО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧОВЕШКОТО ЕГО   ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitimeСъб Апр 27, 2013 4:47 pm

Храма на егото е умът.

[color=green]Това трябва да се запише със златни букви в "Наръчнака на Живота".Какви невероятни неща е измислил човек с които да се заиграе ума и да се заглуши душата...то не бяха готварски рецепти,креватни извращения,най-високи сгради,най-големи торти,баници....В последно време умът на хората е тотално зает с технологиите,всеки е окачил една тенекия на шията и рови ли рови в нея като петел на бунище,сърфира ли сърфира като Едуард Колинс на Големия бариерен риф край Австралия,говори ли говори като Левитан.И какво в крайна сметка?Ами една камара....да не казвам какво.Не технологиите,а хората,които правилно си служат с тях творят и променят света.

Исках само да вметна още един нюанс и щит на Е-то,това е сарказма.На пръв поглед уж е чувство за хумор,но при детайлно разглеждане се установява,че е черен такъв и с него най-често ухапваме някой,а това е вкусна храна за Е-то.Това се отнася до голяма степен за мен,направо в чудо съм се видял.Правиха ми няколко хороскопа и все това ми излиза.Спор няма,че го владея това нещо,за жалост.Пазете се хора от тази черна напаст,това са убийствени нискочестотни вибрации,които ви заковават ниско долу и няма мърдане от там.А как хубаво ласкаят Е-то и колко е приятно след като проявите това чувство.....сякаш благовонен елей ми се излива на душата./color]
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ЧОВЕШКОТО ЕГО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧОВЕШКОТО ЕГО   ЧОВЕШКОТО ЕГО Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ЧОВЕШКОТО ЕГО
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» ПЪТЯТ НА ЧОВЕШКОТО ЕГО

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: