i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
негър белопойчева силвина изворски Георги
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

  ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...

Go down 
+4
saxx
Tauros
Aia¸.•*✿
Лѝмона
8 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeСъб Фев 25, 2012 6:13 pm


През последните години забелязвам, че София се е преизпълнила с хора, които изпитват трудност да изричат вълшебните думи :
''Извинявай '', ''Моля'', '' Благодаря '' и '' Може ли ?''.

Също така не знаят как да извиват нагоре краищата на устата си, с цел – заформяне на усмивка. Гледат те намусено, все едно си им бръкнал в портфейла, навлизат ти в пространството по най-брутален и отвратен начин и после се оплакват, че си високомерен и надут софиянец. ''Суфиянци ли бие-е, въх, тйе многу надутьи!''.
На тези хора аз им казвам: Господа и Госпожи! Като не ви харесва София като град, нито харесвате софиянците, ама моля ви, идете си по домовете Arrow Arrow  Arrow . Ако няма работа по родните ви места е, тогава ще трябва да се съобразявате с мястото, където сте дошли. Иначе нямате право да се сърдите на статии от този род.

Не казвам, че всички хора от провинцията са такива. Има и  свестни хора, но са много малко. Нито че хората от София всички сме цвете за мирисане, но тук не говоря за редките изключения. Питам вас, които четете сега това...Ако имате дом и в него нахлуят хора, които не се съобразяват с правилата на вашия дом и не го пазят, ще го приемете ли с отворени обятия? Няма ли да се подразните, м-м? Няма ли да реагирате? Когато отивам в чужбина, винаги се съобразявам с порядките в държавата. От къде на къде трябва безропотно да търпим тази безскрупулна инвазия на хора, които не знаят що е елементарно възпитание и са закърмени с достатъчна омраза, че ние от София сме надути градски лигльовци, на които те, видиш ли, работели от сутрин до мрак.
А най-обичам някой току-що дошъл от сиелу да ми казва, чИ София не му харИесва, щУотУ било мнУогУ мръснУ.
 Ами стана мръсно, защото дойдохте да цапате! Докато присъствието ви беше ограничено, София си беше супер чист, приятен и много по-тих град. Но сега, като си хвърляте боклуците през балконите и не си чистите след кучетата, така ще е. И какво сте се захванали от къде са майките и бащите ни.

 РОДЕНИ СМЕ В СОФИЯ И СМЕ ПО-НАПРЕД С МАТЕРИАЛА ДОРИ САМО ЗАЩОТО СМЕ ЧЕЛИ ПОВЕЧЕ АФИШИ ПО УЛИЦИТЕ! 

Ей, заради това преселение от прованса си продадох апартамента и избягах от София през глава, ей! За това не съм особено културен в тая тема! Баси, като видях парка до нас след пет годишното ми отсъствие от Бг, на каква кочина е заприличал...разни баби се гъзят по храстите, внучетата ги гледат, яко люпене на семки, мека реч, бутане, ръгане, блъскане... какво очаквате, да съм ви любезен ли? Малко ви е това дето го пиша. Много съм мек дори.
Айде бе, като чуя софийска реч вече и се радвам...Толкова е дефицит. Много съм любопитен, ако дойдем ние да мажем боклуци по вашите градове и села, да ви гледаме намръщено, да простеем, ще викнете до небето какви сме гадни софиянци и сигурно ще извадите кирки и лопати да ни изгоните. Защо ние да търпим? Е, аз разбирам, че така ви изнася, обаче на мен не ми изнася, за това ви го казвам в прав текст. Много сте нахални и невъзпитани. Културицата ви, обноските ви...ниско ниво...много ниско, това е. И като е толкова гадна София, защо се надпреварвате да раждате тук, като че ли има състезание по възпроизводство. Дръжте го логически издържано. Като нещо не ви харесва, не го търсете и не го ползвайте...Обаче противоречието е налице, нали? Като тея, дето казват '' Ух, въй, бързу ли бягам'' Да преведа : Като не ви харесва София, дето пришки ви излязоха на устата да го повтаряте, ами УРА! ВЪРНЕТЕ СЕ ТАМ, ДЕТО ВИ ХАРЕСВА! Така всички ще сме много, ама пре много доволни. И вие ще си бъдете по красивите родни села и градове, халал да са ви и ние тук ше видим миркаcheers .


Последната промяна е направена от Лѝмона на Пон Юли 22, 2013 10:54 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeВто Фев 28, 2012 9:16 am

Tочно поради тези хора, напуснах България преди години. Скоро си бях в София и смея да твърдя, че положението е излязло абсолютно извън контрол Shocked Тя е като едно красиво изнасилено момиче. София завинаги е унищожена. Sad
Няма как да се смесят различни култури. Не може да се смеси водата и олиото. За това се получава този сблъсък и между хората извън София и софиянци. Едните искат да чуят четирите магически думи, за които говориш, а другите не искат да ги произнасят.
Вижте животните. Кое животно позволява на друго да му влезе в територията. Защо ние хората трябва да го допускаме, това е противоестествено. И като казвам навлизане в територията, просташкото държание е също навлизане в територията.
На времето работих с една група от провинцията. Изядоха ме, само защото съм от София.Изморих се да внимавам да не ги обидя или засегна по този явно много болен за тях въпрос. През цялото време показваха, че имат проблем с това, че съм от този град. Накрая не издържах и си купих билет за връщане чак от Норвегия. Толкова не издържах! Прекъснах си договора. Моят приятел дойде на гости при мен там и беше буквално ужасен от ниския им манталитет и просташко държание. На отиване за летището, понеже той им плати да го закарат, са карали срещу хората и са им показвали средни пръсти. Какво ще кажете за това. Exclamation Имам братовчед от Варна, той си позволи да си чисти якето от котката на приятелката си, като го просна на спалнята ми. Друг мой братовчед от провинцията, винаги когато ми идваше на гости, вземаше дистанционното и без да пита, си въртеше каналите.
Изобщо, хората от провинцията много навлизат в чуждата територия и това не би могло да не бъде дразнещо. No
Върнете се в началото Go down
Tauros

Tauros


Rara Avis : 46

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeВто Фев 28, 2012 11:51 am

Чета темата и ме засърбя клавиатурата да споделя моя опит с провинциалната простотия, която мигрира към София и лошото е, че расте но не старее.
Хората от провинцията да не се засягат, но ще кажа,че манталитета и културата им коренно се разминава с тези на Софиянци. Разбира се за това си има логично обяснение. На село живота протича по-грубо, по-бедно( това никой не може да отрече ). Хората не се учат на елементарни обноски. Растат в недоимък и едва имат пари за трето отделение. Ценностната система е силно занижена. Внушава се, че ако не си нахален и безочлив няма да просперираш. Трябва да си груб , брутален и напорист и голям егоист за да излезеш над водата. И тъй като възможностите в малкото селце се изчерпят и медната жица и другите цветни отпадъци са на изчерпване София, като по-атрактивна опция за напористия провинциалист, се оказва обект на селските набези. И така селянина се оказва в големия град, който му е толкова непознат и се чувства някак неловко...несвойствено... прескача трамвайната линия да не го хване тока, бута се в хората, щото не е привикнал на финни еквилибристични маневри и за всяка неудача при сблъсъка с тази нова реалност от устата му се отделя тлъста овчарска псувня. Цялата тази несигурност и страх от новото прави 'кандидат-столичанин' -а агресивен и навъсен.
Случвало ли ви се е някой да ви бутне или настъпи и да ви напсува, че му се пречкате – това е човекът от село
Случвало ли ви се е да стоите пред панелен блок и да падне плик с боклук - това е човекът от село
Случвало ли ви се е да сложите пране на балкона и от горе съседа да си тупа килима - това е човекът от село
Случвало ли ви се е да стъпите на пешеходна пътека и приближаващата кола да даде силно газ - това със сигурност е селянин
Селяните винаги имат комплекси за малоценност - по много. Винаги говорят на обратно , все те са прави, злобни и агресивни. Няма как да се съгласят с това, което Софиянци казват, защото така биха се почувствали още по-нищожни. При разговор със столичанин бързат да се уверят дали нямат някакво селско потекло там далече в родата и като констатират такова такава усмивка грейва на лицето им . Църквата лесно може да ги обяви за блажени.

Като цяло имам горчиви сблъсъци с хората от провинцията. Разбира се има и изключение от тази плачевна картина, но процента е нищожен. Изключенията са достойни за музейни експонати.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeНед Мар 11, 2012 9:43 am

Имаше следния жалък случай в Лондон. Едни наши сънародници си отглеждали прасе в двора на къщата. Угоявали го грижовно и продължително и дошла Коледа. Те запретнали ръкави, грабнали ножовете и се втурнали да го колят. Прасето се разквичало и техукнали да го гонят из квартала. Съседите се обадили на полицията и тя пристигнала на време и спасила горкото същество. За мое огромно щастие ги и глобила с 1000 паунда. Пълна излагация ! Свикнали на село, разбираш ли, да си колят прасенце за Коледа.....диваци. Заради такива сънародници ме е срам да казвам, че съм българка. Имах неблагоразумието да отидем на караме Нова Година с едни българи от провинцията. Цяла вечер не мирясаха, да ме питат на колко съм години и от къде са родителите ми. Имах чувството, че съм сред някакви изостанали хора от някаква друга епоха.
Върнете се в началото Go down
saxx

saxx


Rara Avis : 9

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeСря Мар 14, 2012 9:43 am

Тази тема е болното място на София. Вчера се разхождам около НДК, по едно време направо се задъхах от гадни хора. Имах чувството, че се движа сред крави, които говорят някакъв подобен на българския език, ама не точно Shocked Shocked Shocked .
София има капацитет 800 000 човека, а са я налазили три милиона. Смъкват мизите, цапат, развалят интериора. Гадост, обмислям сериозно махане от тук. На мен ли така ми се струва или тоя народ е станал много грозен ?scratch
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeСря Мар 21, 2012 4:37 pm

saxx написа:
Тази тема е болното място на София. Вчера се разхождам около НДК, по едно време направо се задъхах от гадни хора. Имах чувството, че се движа сред крави, които говорят някакъв подобен на българския език, ама не точно Shocked Shocked Shocked .
София има капацитет 800 000 човека, а са я налазили три милиона. Смъкват мизите, цапат, развалят интериора. Гадост, обмислям сериозно махане от тук. На мен ли така ми се струва или тоя народ е станал много грозен ?scratch

Някъде из дебрите балкански flower Very Happy
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeЧет Мар 22, 2012 5:24 pm

То да ви кажа, всички българи сме си диваци. Когато са налазили '' братята '' от изток се е започнала черната история за България. Изгонени и избити най-културните хора в страната, какво очаквате. Аз пътувам често до Германия, какво да ви кажа, винаги като се връщам, констатирам горчивия факт, че сме някакво праисторическо племе с навици на бабуни. София вече на нищо не прилича. Абсолютна кочина pig pig pig pig pig pig pig
Върнете се в началото Go down
saxx

saxx


Rara Avis : 9

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeЧет Май 03, 2012 7:22 am

Едно нещо убягва на хората от провинцията. Наистина е така, всички в София са придошли от някъде. Но тъй като този град е избран за столица, с времето се е създал един особен микроклимат на КУЛТУРА и вече тези, които са родени в София попиват от нея. Така започва едно доста сериозно разделение между тези, които са се родили в София и тези, които са родени в провинцията. Има редки изключения, но те са нищожни, в сравнение с масовия провинциален манталитет, който е ужасно дразнещ за нас. Един човек от провинцията както и да е облечен, каквото и образование да е завършил, колкото и да се старае, никога не може да се отърве от печата на провинциалния манталитет с който е закърмен и от средата, където се е родил.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeЧет Май 03, 2012 4:20 pm


saxx написа:
Едно нещо убягва на хората от провинцията. Наистина е така, всички в София са придошли от някъде. Но тъй като този град е избран за столица, с времето се е създал един особен микроклимат на КУЛТУРА и вече тези, които са родени в София попиват от нея. Така започва едно доста сериозно разделение между тези, които са се родили в София и тези, които са родени в провинцията. Има редки изключения, но те са нищожни, в сравнение с масовия провинциален манталитет, който е доста очобичам теещ, осезаем и дразнещ за софиянци. Един човек от провинцията както и да е облечен, каквото и образование да е завършил, колкото и да се старае, никога не може да се отърве от печата на провинциалния манталитет с който е закърмен и от средата, където се е родил.


 Аз пък ши ти кажа, чи имами уощи идно придимству bounceможим да гувуорим кът тях, дукъту тие ни муогат да гувуорът кът нас. Тъй дие : Виж къв съм ублиакън и сига ши излиазъ да съ тръкна пу гизмиету и пуосли ши изям иднъ чиква с миечи орихи и ши завидъ кучиту да съ изкиека...можи да изям и идни пиекани чушки...малииии, тиез шуопи хич ни муогът да гувуорят правилну, виж нъ нас ут Плуовдив кви сми пирфиектни лингвьистьи  study
Брато, заклевам се не преОвеличавам Mad, е така говорят повечето от Пловдив. Веднъж на гости ми беше дошла една позната от там и отиваме на пицария. Седем човека ни изпоти на масата, като попита сервитьора '' А иматьи ли пиеканьи чушкьи ? '' Така невинно го изрече и изобщо не разбра как нарани душите ни LaughingА иначьи съ носи хубаву ублякъна и живее в чужбина, че има и огромни претенции. Не понасяла София. А пък мен трябва да ме вържат много сериозно, за да издържа и един ден в Пловдив.


Последната промяна е направена от Лѝмона на Пон Юли 22, 2013 11:05 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeСъб Май 05, 2012 6:18 am

Мен най–много ме дразнят с това, че са страшно нахални и нетактични. Леля ми като дойдеше преди в къщи и започваше да се разпорежда с нашия дом все едно е неин. Отваряше гардеробите, разглеждаше, даваше наставления кой къде да си слага собствените дрехи, страшно ме дразнеше bounce bounce bounce . Като цяло съм забелязала, че хората от провинцията имат много груби души. Абсолютни грубияни. Да вземат да им отворят работни места по родните градове и да вземат да си ходят. Нека взимат ако ще тройно на нас заплати, само да си ходят ! Помня като дете центъра на София, където съм родена, беше такова хубаво и чисто място...Срещаха се съвсем други хора.....Охх, като се размислих, ще пусна тема за софийското bloomsbury...
Върнете се в началото Go down
cannoter

cannoter


Rara Avis : 5

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeЧет Юни 14, 2012 11:55 am

Аууууууууу (въйвъйвъй) тук колко ме засърбя и мен да драсна няколко реда.... ма сега съм на бач а за "редчетата" ми е нужно повечко време Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeЧет Юни 14, 2012 12:12 pm

cannoter написа:
Аууууууууу (въйвъйвъй) тук колко ме засърбя и мен да драсна няколко реда.... ма сега съм на бач а за "редчетата" ми е нужно повечко време Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

На драго сърце ще чуем и други нестандартни мнения по въпроса Laughing Когато имаш време, заповядай cheers Вратите ни са отворени и няма да ги затворим за истината излизаща из под клавиатурата Laughing Всеки има право на глас , разбиране и подкрепа относно проблема на нашия, иначе любим град ...

Бог да пази София от хора, които идват в нея само с

меркантилни цели и нелюбов...
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeСъб Юли 07, 2012 7:24 am

Вчера гледам от една сграда излиза семейство. Жената беше изключително привлекателна, направо ми потекоха лигите...Без талия, въз мургава, с изискано засукани мустаци, в талията по широка отколкото в задника и вирнала дебел нос ама така, че все едно казва [ей мъ на живиея у столицътъ и съм нипубидимъ ]. Абе, възможно ли е нeкой да ми обясни защо тея люде имат такова самочувствие и се намърдват да живеят в такива сгради, а пък моите приятели от София се свират по панелите. Някой ше ми преведе ли тоя феномен scratch
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Rara Avis : 281

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeВто Юли 10, 2012 11:31 am

lemongrass написа:
Вчера гледам от една сграда излиза семейство. Жената беше изключително привлекателна, направо ми потекоха лигите...Без талия, въз мургава, с изискано засукани мустаци, в талията по широка отколкото в задника и вирнала дебел нос ама така, че все едно казва [ей мъ на живиея у столицътъ и съм нипубидимъ ]. Абе, възможно ли е нeкой да ми обясни защо тея люде имат такова самочувствие и се намърдват да живеят в такива сгради, а пък моите приятели от София се свират по панелите. Някой ше ми преведе ли тоя феномен scratch

Защото, братле, хората със самочувствие са тъпи. Интелигентните хора по принцип имат занижена самооценка, докато простьо се бута и не изпитва и лек повей на срам и неудобство.
Върнете се в началото Go down
https://broadmind.catsboard.com
Tauros

Tauros


Rara Avis : 46

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeЧет Авг 09, 2012 7:17 am

lemongrass написа:



И като е толкова гадна София, защо се надпреварвате да раждате тук,като че ли има състезание по възпроизводство. [/size]

Имам приятел, работи в една клиника. В цялата клиника има само двама човека от София. На втория месец след като са започнали работа, всички женки са надули коремите. Съвпадение или целенасочени и пресметнати действия на селските дружини, дето карат нервус вагуса ми да получава спазми?
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeНед Авг 19, 2012 3:42 pm

Tauros написа:
lemongrass написа:



И като е толкова гадна София, защо се надпреварвате да раждате тук,като че ли има състезание по възпроизводство. [/size]

Имам приятел, работи в една клиника. В цялата клиника има само двама човека от София. На втория месец след като са започнали работа, всички женки са надули коремите. Съвпадение или целенасочени и пресметнати действия на селските дружини, дето карат нервус вагуса ми да получава спазми?

Е аз нали за това говоря. Точно тая просташка пресметливост ни дразни ужасно.
Като дете, като ходех по летни лагери, не ми казваха по име, ами '' софиянеца ''. Казваха го с някакъв примес на нещо между превъзходство и заяждане. Ако аз съм от София, то те като хора от провинцията, не би трябвало да се обиждат, че ги наричаме провинциалисти, а те се обиждат и то е пределно ясно защо. Защото някъде на дълбоко ниво усещат разликата и това, че тази разлика не е в тяхна полза.
Пак повтарям тези, които останаха по родните си места, тях ги уважавам.

НО НЕ ПОНАСЯМ ТЕЗИ, ДЕТО ДОЙДОХА ТУК ДА СЕ ВРАТ И НАБУТВАТ С ЛАКТИ И НАКОЛЕНКИ и да свалят общото ниво, да ми идват, разбираш ли, нахално, на моята територия като едни тролове–инвейдъри и да не ми казват даже едно Добър Ден като се срещаме по стълбището. Ако могат да се видят отстрани какви са диваци и простаци, без грам елементарно възпитание, сигурно ше се гръмнат, ама не бе. А па колко ни мразят, апа колко са злобни...ме е истина.
П.р.о.с.т.а.к.а. е като една черна дупка, като една зла и разрушителна антиматерия. Ни приема, ни предава. Нали ако п.р.о.с.т.а.к.а рабере, че е п.р.о.с.т.а.к., ще стане НЕп.р.о.с.т.а.к. и ще разбере какъв е бил п.р.о.с.т.а.к. и ще изпадне в доживотна депресия...А така, муай леба и кифтетата, с..е..р..и, де свариш , сбъгвай общата конфигурация под рубикона и оп! са! Въх мали тралала!, люлей ги тея чалги бесни и туй мйекани интирйесну... bounce
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Rara Avis : 281

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeВто Авг 21, 2012 6:25 pm

От дългогодишни наблюдения съм установил, че хората, които говорят на меко, са много злобни и имат доста нисък потенциал. Не мога да допусна, че нормален човек със средно ниво на интелигентност, не може да се усети, че говори комично. Не гледат ли телевизия, не слушат ли радио...И като пишат коментари, пак си говорят на техния диалект. И какво правим, като дойдем в големия град? Комедийни драми.
Върнете се в началото Go down
https://broadmind.catsboard.com
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeПон Май 06, 2013 3:05 pm

Днес си вървим по пътя. До нас се изравняват мъж и жена. Жената ни пита къде се намира еди какво си. По говора си личи, че е от провинцията. Няма лошо. Пиранята много любезно им казва, че не сме от района, но се опитва да им помогне и да ги упъти. Мъжът, със силен диалект прекъсва Пирански по средата и доста грубо изстрелва бързо и равно следната фраза, която аз представям дума по дума:

Да нИ си губим врИемИтУ мИрси приятИн дИЕн. ( няма ги дори запетаите) бърза нашия проссссстАк и той не знае за къде.

Shocked Shocked Shocked

Грубо, просташко, невъзпитано, неблагодарно и т.н....и т.н.....и т.н. .....

Какво ги прави такива тея хора, направо ум не ми го побира. И ако на едно такова просташко поведение му реагираш адекватно, после ревват в хор – аУУУ софиянци много надути.... Тъпо-о-о-о....
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeПон Май 06, 2013 5:41 pm

Пиранята много любезно им казва,

Ето го отговора,той се е отнесъл любезно и се е опитал да помогне,а простака е видял в това жест на благородност,интелект и още куп други скъпоцености,които той няма да притежава и след още маса инкарнации.Пиранята неволно му е напомнил какъв дебил е,провинциалиста веднага се е видял на дъното,а най-добрата защита е нападението.Та затова е реагирал така.
Виж ако Пиранята го беше нахокал или скастрил всичко щеше да е наред-софиянци са злобни и надути,лумпена са го наритали като складова щайга и от това отношение към него повярвайте ми щеше да се чувства многократно по-добре,отколкото в първия случай.
Хубаво е човек да препрочита темите тук и да следи в реалния живот как всичко се потвърждава.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeВто Май 07, 2013 11:48 am

Пиранята е страшно спокоен, благоразположен и търпелив. При него трябва да стане нещо доста по-драстично, за да си направи труда да реагира. Аз съм била напред вчера и не съм чула това изречение на другаря. Само по осанката му усетих, че е ниско честотен и за това веднага се дръпнах настрани, защото не винаги обичам да навлизам в дълбокото, нали знаеш, според настроението...Но ако бях чула, няма начин да не реагирам, защото за разлика от Пиранята, аз имам нисък праг на търпимост...което си има своите големи предимства, но и големи недостатъци Smile. Помня веднъж си ходя по улицата и пак така една гостенка ме запита за посоката. Аз братче спирам, с цялата си любезност, внимание и желание да й помогна започвам да мисля с нея накъде да тръгне, накрая кучето си извръща гърба и си тръгва без да каже едно мерси. Пък аз не я никак толерирах и я попитах от къде е, тя се обърна и ме загледа учудено. А аз най-спокойно й обясних, че понеже е от провинцията и напълно я разбирам защо не ми е благодарила. Ясно е, че не всички са такива, има разбира се изключения, но са много малко. Като цяло истината е, че хората от провинцията като дойдат в София, вместо да се държат като на чуждо място и да се съобразяват ( както аз, като отида на тяхното място ), те започват да си позволяват волности и арогантности, заради които наистина стават персони нон грата тук. Ето един пример. Когато отидох в Англия, аз напълно разбрах англичаните защо са толкова неблагосклонни към емигрантите. Ами то толко сволоч да ти налази в града, на никого няма да му е приятно. Това беше една от причините и да се върна. Мисълта, че съм нежелана някъде ( въпреки че лично към мен това го нямаше) е много унизително. Аз имам достойнство и не мога да си позволя да съм натрапница. Въпреки че на мен лично англичаните постоянно ми се кефеха, защото виждаха, че съм много възпитана и добронамерена, печата на емигранта лежеше и върху мен. Изобщо, за мен човек трябва да си живее там, където се е родил и да не се опитва да бяга от кожата си. А за това, че нямало работа по родните места...знаете ли пък тук колко софиянци познавам, дето не работят, заради хора от провинцията, които са се навели на по-ниски заплати и поради това са предпочетени. Имаше един Про Маркет на Оборище, целия персонал беше от провинцията. Е нямаше такава простотия. Минаваха ми по краката направо и винаги безумно начумерени. Най-редовно им виках управителя да се оплаквам, даже и писмо в главната дирекция изпратих. То свикнало като на село, да гази през нивата, ама тук така не става. Ако попитате абсолютно всеки софиянец за мнението му за хората от провинцията....о-о, трябва да видите как им се изкривяват лицата What a Face . Разлика във възпитанието има и мисля че тя е огромна и непоправима. Пак казвам, изключения има... Паткан е прекрасен пример за това, но такива като Паткан са тотални ИЗКЛЮЧЕНИЯ и ето как когато човек се държи нормално и доброжелателно, факта, че е от провинцията вече няма никакво значение...виждаш само една сладка душа I love you
Върнете се в началото Go down
pira(N)ha

pira(N)ha


Rara Avis : 220

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeПет Май 24, 2013 8:05 am

Провинциалистите много приличат на комунистите. Мразеха капиталистите, но им караха колите и им пиеха уйскитоSmile
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitimeПет Май 24, 2013 10:48 am

Провинциалистите много приличат на комунистите. Мразеха капиталистите, но им караха колите и им пиеха уйскито

А загниващия капитализъм така хубаво им миришеше,че чак децата си изпровождаха в странство да го душкат и те.После пък настъпиха едни други времена и другарите си направиха свой си гнил болшевишки капитализъм,който така хубаво се разсмърдя,че и те самите сложиха противогази.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





 ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...    ЗА СОФИЯ И  ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ... Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ЗА СОФИЯ И ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: