i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
Георги силвина изворски негър белопойчева
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Empty
ПисанеЗаглавие: ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО   ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeПет Фев 22, 2013 9:40 am

Отварям, тема за въпроси, обръщения и думи, които не бива в никакъв случай да се използват в разговор. Защото една неудачно казана дума или коментар, може да ти съсипе деня, че дори и бъдещето. Който иска, нека да се присъедини с мнения към темата. Сигурна съм, че всеки от нас е чул неща, които са го наранили или подразнили.

! На колко си години –Този въпрос го забравете завинаги. Всеки има различна биологична възраст и помъдряване. Един е още пубертет на 50 години, друг е помъдрял на двайсет. Едно момиче тресе целулит на двайсет години, други и на шейсет са стегнати.
! Какво работиш.
! Изглеждаш уморен/а.
! Напълнял/а си.
! Дай да ти покажа как се прави това.
! Виж ( стига и т.н ) БЕ жена...– Колко грубост и принизяване има в този израз!
! Престани да нервничиш.
! Да говорите пред жени, че някоя друга е супер. Следващия път ще си говорите за супер жените сам на себе си. До там!
! Да не назовавате човека по име. Това показва неуважение.
! Да хвалите безкрайно някого пред друг. Имах такава колежка-певица на времето. Нейното гадже не спираше да я хвали пред мен. Поради тези причини аз се дръпнах накрая от нея, след което те сигурно са решили, че съм високомерна. Не се усеща тоя народ и това е.
! Да не предупреждавате другите ако сте в лошо настроение и така умишлено или неволно ( но едва ли ), да ги карате да се чувстват виновни.
! Да омаловажавате някого за мечтите му или да го напътствате като регулировчик за какво да мечтае според вас. Ако ще човека да иска да стане президент на Вселената, пожелайте му успех. Колкото и луда да е, това е НЕГОВАТА мечта! Вашата може да е да отидете да чистите тоалетни в Англия. Аз ви пожелавам успех! Щом смятате, че това заслужавате...
! Да се хвалите пред човек, който в момента е без работа, колко изкарвате, какви договори сте получили, какво сте си купили и т.н. Много е гадно и долно това. Проявете състрадание, за Бога!
! Да омаловажавате гледната точка на другия. Особено ако човека просто я споделя чистосърдечно.
! Да карате детето си да се обръща към модерна жена с ''леличка''. Смятате ли, че тя се е нагласила, за да чуе това гадно обръщение. Няма значение дали в детската градина учителките учат децата на ''лельо'', ''леличко'' и т.н. Обръщението ''леличка'' има гаден привкус. Нима не сте чували израза ''заприличала е на леличка''. Или искате да скриете омаразата си към натъкмената жена по един особено ''фин'' начин. Помислете върху това.
! Да налагате по един груб и драстичен начин собственото си мнение.
! Да не казвате благодаря, когато някой е направил нещо за вас.
! Да говорите по джи ес–ема, безкрайно количество време и после да не казвате дори едно ''извинявай''.
! Да правите подарък на някого и да му казвате, че сте го взели евтино.
! Да казвате, че градът от който е събеседника ви не ви харесва. Ами ако той дойде във вашия и каже същото? Там, дето сте се родили, дето сте проходили...не е добре, нали!
! Да казвате на някой, който е сменил прическа или имидж, че преди е бил по-добре. Ако наистина е така, има много начини, по които да го направите тактично.
! Да си чистите носа на всеослушание. Идете за Бога в банята или ако сте на улицата, дръпнете се настрани. Това е един некрасив процес и е обезателно да бъде възможно най–завоалиран. Извинете ме за гадния изказ тук, но какво толкова го дели като процес от ходенето по нужда. Не знам, за мен лично на чистенето на носа трябва да се обърне специално внимание в процеса на възпитанието в добрите обноски. Тези дето плюят по улиците, за тях изобщо не говоря Mad Те са изпуснати завинаги и за мен това НЕ СА ХОРА. Човек, който плюе, не е човек. Нещо друго е...но не и човек monkey
! Ако някой ви направи комплимент, задължително му кажете ''благодаря'' и ВЪРНЕТЕ към него също хубави думи. Не може да няма нещо хубаво и в него, особено след като той е имал сърцето да го види във вас. Направете правилен обмен на енергия, не бъдете горди и тшеславни.
!!!Ако се сетя за още, ще ги прибавям.

Отношенията между хората са нещо много сложно и изискват усилия и от двете страни. Бъдете внимателни към човека насреща ви. Той също има сърце и душа като вас. Всеки в зависимост от това как е живял, е изградил различни комплекси и може би удряте в раната му. Бъдете отговорни...Ако нараните човека, може да объркате живота му завинаги. Това ли е крайната цел? Това ли? Той също като вас иска да чуе нещо хубаво за себе си, нещо окуражаващо. Може да е живял с родители, които не са го прегърнали нито веднъж, не са му казала една окуражаваща дума...Не зачерквайте неговия свят, защото това е и вашия свят. Всички сме свързани и си влияем. Бъдете отговорни към чуждите чувства, защото те ще станат вашия изпратен бумеранг и рано или късно ще чуете за себе си същите думи, с които вие сте наранили. Възпитанието и добронамереността са толкова важни.
Ще кажете може би: '' Ами ти защо имаш теми, в които не си любезна''. Всяко нещо си има причина и последствие. Аз съм последствието. Други са били причината. По природа съм много внимателен и възпитан човек. Също така и добронамерен. Но не понасям егоистични и невъзпитани грубияни, които не зачитат света на другите. Та оттам и темите.

Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО   ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeСъб Фев 23, 2013 7:06 am

Леле Айчо,ако някой мачо реши да си напише на свитък тези твои съвети и го постави в джоба си отсрещната женска част може доста грешно да изтълкува издутината. Laughing
Трябваше да си по-пестелива в съветването си,че да нямаме неразумно тълкуване на последствията Laughing
Иначе нещата,за които говориш няма как да се случат нито след прочитането им,нито след носенето им в джоба.То или се раждаш научен с тях или родителите ти те учат на тях в първите седем години.
После някак си е трудно да ги следваш тези напътствия,а като понатрупаш и още малко годинки отгоре и пообръгнеш в правенето на обратното стават и абсолютно неизпълними.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО   ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeПон Фев 25, 2013 3:55 pm

В България на този списък му се казва ИМАШ МНОГО ВИСОКИ ПРЕТЕНЦИИ. В чужбина всеки човек над средното ниво знае за тях и ги спазва. Тук дори и хората, които уж се наричат– високо ниво и те не знаят за тях, поне за повечето не са се дори замисляли.
Нищо, поне да знаят, защо по-високото ниво жени или мъже ги отпращат по живо по здраво. Да не се чудят защо не им върви в отношенията и защо накрая си хващат жени или мъже, за които от начало са се клели по компаниите, че такова няма как да им влезе в къщата Laughing
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО   ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitimeСъб Мар 02, 2013 2:53 pm

Когато искам качество и не го получавам, изключително много харесвам израза '' хОди си в чужбина тогава '' Значи признавам, че ако някой се изфляска с това изречение ми иде да го хвана за ризлЕто и да го изпратя към пъкъла, понеже тоя израз е тъпотия, мързел и неистово желание да се спъва всичко.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО   ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ЗАЩО Е ВАЖНО ДА СЕ ОБЩУВА ПРАВИЛНО
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» ЗАЩО СЪМ ГНЕВЕН
» ЗАЩО ЕЗОТЕРИКАТА Е ИЗЛИШНА
» ЗАЩО БОГ НЕ ИЗПЪЛНЯВА МОЛИТВИТЕ
»  ЗАЩО СЕ ДАВАТ ИЗПИТАНИЯТА
» ЗАЩО '' БОГ ЗАБАВЯ, НО НЕ ЗАБРАВЯ ''

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: