i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
белопойчева изворски Георги силвина негър
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Март 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
КалендарКалендар

 

 КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО   КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeВто Фев 28, 2012 8:59 am

Имах на времето две приятелки. Всичко вървеше добре, докато не родиха. Изведнъж в тях се разкриха черти от характера, за които не бях и подозирала. Станаха истерични, агресивни, надути и егоистични. Трябваше изцяло да се съобразявам с това кога да се виждаме, къде и за колко време. Бях засипана от скучни разкази за това какво яде или не яде рожбата им, колко пишка или не пишка, кои памперси са най–качествени, как е кихнало, досадни подробност около това как си е одрало малката, сладка и пухкава бебешка ръчичка...Изобщо нямаше вече нормален разговор между нас.

Когато децата поотраснаха още малко, тъй като бяха свикнали да са постоянно център на вниманието, станаха едни абсолютно досадни и агресивни мамини лигави дечица.

Това за което ви споделям тук изобщо не е единичен случай. Това е станало абсолютна пандемия ! Тези майки те карат да се чувстваш постоянно в периферията като някаква нелепа притурка към този силен тандем ( тук не влагам хубавия смисъл на тази дума ), който поглъща, смила и изплюва всичко, което не е в центъра на тяхното слънце. Накрая не издържах и им помахах за сбогом.

Какви изводи си направих от контакта с тези майки – мелачки :

Първо, че жена, която кара целия свят да се върти около центъра на нейната вселена наречена – ДЕТЕТО ! МОЕТООО ДЕТЕЕЕЕ !!! е страшно егоистична.

Второ – жена, която самата тя не е успяла да направи нещо съществено в живота си, започва отчаяно да хвърля всичките си сили и енергия да се компенсира чрез детето. '' Гледай какво ми е красиво, умно, интелигентно, способно... '' и така се чувства значима.

Трето – тази жена е глупава. Иначе не би могло да не прецени какво причинява на околните.

Четвърто – такова дете става негодно за нищо сериозно и съществено в живота, защото едно, че е разглезено, а друго, че всичко му е било спестявано и така то не развива нормалната степен на борбеност, която е необходима за да се справяш в този живот.

Пето – тези жени в огромна част от случаите остават сами, защото по закона на вселенския баланс, когато прекалено много придаваш важност на нещо, идва ден, в който всичко се обръща срещу теб.


От чистата майчина любов до изкривяването за което говоря тук, лежат светове. Имаме ли самосъзнание да ги различим ? Имаме ли самосъзнание да излезем извън нашия малък и егоистичен свят, за да не караме събеседника ни да се чувства като една изсмукана и изплюта безгласна буква ? Да разберем, че принасяме в жертва заради собственото ни дете друго човешко същество ? Да се сетим, че до нас стои човек с неговия свят, на който би било добре да обърнем внимание и с който би било редно да се съобразим.Защо толкова много жени след като родят излизат от контрол и стават нетърпими ? Сигурно поради петте извода, които си направих докато наблюдавах отблизо тази пандемия.

P.S. Ако това, което прочетохте току що ви е подразнило, значи сте от тези родители . Истината винаги боли. Поне ще знаете какво причинявате...ако ви интересува изобщо де...




Последната промяна е направена от Aia на Вто Мар 27, 2012 9:23 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Tauros

Tauros


Rara Avis : 46

КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО   КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeПон Мар 26, 2012 6:55 am

Добре че си се махнала от тях. Това са така наречените обсебени родители, които са много неприятни за свободните хора. Остави ги да си комуникират с подобни на тях обсебени и луди полудели мами. Такъв тип жени започват да газят всичко по пътя си. И – да, така е, тъпи са. Или изглупяват като родят. И тук идва следното разсъждение – дали пък това възпроизводство не е лоша работа, щом така прецаква хората .
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО   КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeВто Мар 27, 2012 8:19 am

Tauros написа:
Добре че си се махнала от тях. Това са така наречените обсебени родители, които са много неприятни за свободните хора. Остави ги да си комуникират с подобни на тях обсебени и луди полудели мами. Такъв тип жени започват да газят всичко по пътя си. И – да, така е, тъпи са. Или изглупяват като родят. И тук идва следното разсъждение – дали пък това възпроизводство не е лоша работа, щом така прецаква хората .

Aми незнам, ето един пресен случай. Рожден ден. Имаше и майки с деца. Аз станах да си танцувам, децата скочиха след мен и те заподскачаха. До тук добре...майките им знаят за моите мечти, които не включват по никакъв начин деца... А те '' Защо не съм се занимавала с деца. '' Shocked No No No Имам съвсем други планове за живота си, те знаят много добре какви са те, но ми казват ЗАЩО НЕ ПРАВЯ УВЕСЕЛИТЕЛНИ ПАРТИТА С МАЛЧУГАНИТЕ ??? Аз им отговарям, че това не е пътят на моето сърце, те пак не разбират. Т.е. ...уаууу ! Ето тук тоталният им егоизъм надделява, разбираш ли. Как ли биха се почувствали, ако те имаха мечти, аз ги знам, но понеже имам дете им кажа, да станат увеселители на детски партита, за облага на моето дете. Да си намерят някоя весела леличка, която да им весели дацата Laughing Мен да ме не бъркат Basketball Дори не се усещат как принизяват, обиждат и теглят целия свят към тяхния център– детето. Basketball Аз искам да се срещам с хора с мечти... големи мечти....които не включват продължението на нечий род....
Върнете се в началото Go down
Мирослава_2F




Rara Avis : 47

КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО   КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeНед Мар 09, 2014 10:19 am

Tauros написа:
...И тук идва следното разсъждение – дали пък това възпроизводство не е лоша работа, щом така прецаква хората .
Душите /които всъщност ние СМЕ!!!/ нито имат нужда да се женят, нито да са по двойки, нито да се "продължават"...
ПРОГРАМАТА за "продължение" е точно това - ПРОГРАМА!
Да върви поточната линия. Да се създават тела за целите на играта "инкарниране".
Мотивите, стоящи зад желанието да раждаш и да си с някого в двойка /особено  - в брак!!!/ са чисто егоистични, базирани на страх, а технически са резултат от сексуалния нагон, не от Любовта.
Любовта няма нищо общо тук! Защото Любовта е безпричинно, безусловно  и безадресно състояние и отношение /към всички и всичко!/ по дефиниция.
Базовото заблуждение идва от разбирането, че това са "наши" деца...
А това не е така.
Децата не могат да бъдат ничии. Те са сами на себе си собственост. Това са отделни души, често много по - мъдри от нас. Често бивши врагове от предишна инкарнация, в същността си - просто колеги...И си имат свой път.
Ние, родителите, само осигуряваме телата и базовите програми на егото, необходими за целите на инкарнацията. Нищо друго.
НО! От друга страна ние всички сме просто хора. И имаме его. Което не ни позволява да обичаме всички еднакво на тази земя. И това е нормално. Разбираемо.
Раждането преподрежда осезаемо приоритетите на човека, това го казвам от личен опит. Не си същият човек след раждането. Неизбежно е, ако участваш емоционално в това, а не само физически. И няма нищо лошо в това да смениш кръга от хора с които общуваш, в случай, че те не те разбират и подкрепят вече. Нищо лошо не е това!!!
За останалото сме на едно мнение: социума произвежда и своите чудовища, когато нещата са самоцелни и неосмислени.
На майчинството аз гледам като на привилегия да помогна на една душа да осъществи плановете си, с които е дошла в този живот.
Детето ми е сърцето ми. Няма как да е иначе. Знам, че не е моя собственост. Знам, че то - това не съм аз. И знам, че ако съм изобщо способна в някаква степен на безусловна Любов и приемане, то това е именно към това същество - моето дете.
За мен е огромна чест, че то е избрало мен за свой родител! За мен е привилегия да съм в близост и в помощ на такава чиста душица, каквато е детето ми. Нека съм пристрастна. Човек съм. Простено да ми е!!!
Раждането не е единственото, което съм направила в живота си. Но е нещото, което ми е помогнало да осмисля много неща. Да изпитам много  и да науча много.
Всеки от нас се инкарнира с някакъв собствен план. За някои това включва раждането на дете, за други - не.
Така гледам на нещата аз.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО   КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitimeПон Мар 10, 2014 8:38 am

Ето на такива хора като теб трябва да им бъде ПОЗВОЛЕНО да стават родители cheers За мен..това е само мое, единствено мое мнение, са дошли времена, в които родителите трябва да минават тестове за родителство. Аз съм ектремист и смятам, че 95 процента от родителите не ЗАСЛУЖАВАТ да им се позволява да бъдат родители. На мен много ми се иска вече това страдание да свърши, а истината е, че много родители побъркват децата си и то умни и свестни деца и не им позволяват да се разгърнат до край, което пречи на цялата Еволюцията. Аз мисля може би малко по-глобално, което разбира се не значи, че съм по-права от теб....но.....имам доста познати умни и способни хора, които не могат да вдигнат глава от трудности заради родителите си. Яд ме е, разбираш ли?
А това за инкарнациите, незнам, аз винаги съм на чомпек и подлагам всички твърдения под съмнение. Това за избора на родители на душата и всички тези неща, незнам, подлагам го на съмнение. Ние хората се учим от книгите и не сме на сто процента сигурни кой и защо ги пише. Излизат сега на яве такива неща, които оборват предишните твърдения и вече се съмняват във всичко. Прецеждам нещата през моите очи и през моя усет.
А съм сигурна, че ти по никакъв начин не си от майките, за които съм споменала в този блог. Сигурна съм, че ако една жена е интелигентна и достатъчнпо неегоистична и най вече НЕ ПЪРВИЧНА, не би ме накарала да се почувствам така игнорирана, колкото тези, за които съм споменала. Но за съжаление, те са огромно болшинство и са страшно, ама страшшшшшшно дразнещи confused 
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО   КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
КРИВОРАЗБРАНО МАЙЧИНСТВО
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Мисли на овцевъда за СУРОГАТНОТО МАЙЧИНСТВО

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: