i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
силвина изворски белопойчева Георги негър
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Empty
ПисанеЗаглавие: ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА   ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeЧет Апр 04, 2013 4:15 pm

Нета е пълен с блогове за това колко сме велики ние хората. Какви сме Ангели, Архангели, тикви индигови и кристални любеници, какви сме труженици на Светлината, колко сме могъщи, богоподобни и любими божии чеда. Всеки носител, че дори и псевдо носителите на Светлината е изпонаписал едни дълги и прочувствени статии в подкрепа на НВЧ ( Негово cheers Величество cheers Човека cheers ).

Като един подобаващ дивак, какъвто винаги съм бил, аз идвам да ви кажа едно странно прозрение, което направих на скоро. Както винаги ще ви разочаровам, но знайте, че не го правя нарочно. Просто фактите сами говорят в подкрепа на това ми изречение, а то е, че...ХОРАТА ИСКАТ ДА БЪДАТ МАЧКАНИ. О-о, ше кажете тоя(тая) пак се побърка. Да, ама не. Хората наистина искат да бъдат мачкани. Те жадуват да имат началници, да слушкат, да се навеждат, да угодничат, да бъдат обиждани, лъгани, унижавани, крадени и тако далие. Ше кажете, Лимоне, дай доказателството. Ето ви го. Опитайте да се държите добре дори с една продавачка. Абе дее маа, даже и магазина да е нейн и да й е скъп всеки клиент, тя няма да се стърпи да се държи снизходително с вас в мига, в който започнете да се държите към нея като към човешко същество. Защо? Защото тя ИСКА, на нея й доставя УДОВОЛСТВИЕ, получава топли вълни в областта на яйчниците и десет санта посока към земята, да й покажете отношение като към една щайга от склада. Демек, да не я зачетете като човешко същество, а само като нещо, на което да подадете сумата, да си приберете нещата и да й измучите едно апатично ''чао''. Толко, толкова иска тя, толкова иска човечеството. Хората не понасят да ги зачитат и уважават. Това е твърде болезнено за тях, защото това ги кара да се замислят върху непосилния въпрос, щайги ли са, или хора. Болшинството хора си умрат да се мислят за щайги. А дали пък наистина не са?
Тъй че, не обиждайте хората с добро държание. Една жаба от гьола няма да стане принц. Тя си обича да си прави балончета в тинята. Хората обичат да бъдат мачкани и унижавани, защото стараейки се да угодят, те потвърждават мнението си за себе си. Щайгата си иска подритване. По желанието за подритване ще ги познаете. ЩАЙГИТЕ ДЕ Wink Само ако не си щайга можеш да оцениш човешкото отношение.
И като се има предвид, че 95 процента от хората обичат да ги мачкаш и пренебрегваш, да се държиш индеферентно и унизително...бъди ЧОВЕК в техните очи...!
Покажи им едно жадувано високомерно неотношение, нарисувай им тоя радостен за тях шедьовър! bounce cheers bounce
Върнете се в началото Go down
pira(N)ha

pira(N)ha


Rara Avis : 220

ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА   ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeПет Апр 05, 2013 3:52 pm

Тука ще направя аналогия със сянката, за да наблегна на още една причина за това поведение. Когато човек бяга, сянката му го гони,а когато човек гони сянката си, тя му бяга. Неосъзнатите хора търсят винаги тази борба на гонитба и бягане, и в тази борба за надмощие се доказват пред другите . За това се получава, че когато покажеш отношение към някого, егото му се чувства доказано, битката е спечелена и контакта му става безинтересен. Но ако проявиш пренебрежение, той прави всичко възможно да се докаже, дори да му коства унижения. При българите нещата са засилени, защото са комплексари. Аз също съм забелязал, че в тая държава добротата не е на почит, затова всеки е взел поза на гледащ другите от високо и дебне да не бъде прецакан с някоя усмивка в повече.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА   ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeСъб Апр 06, 2013 2:35 pm

pira(N)ha написа:
За това се получава, че когато покажеш отношение към някого, егото му се чувства доказано, битката е спечелена и контакта му става безинтересен. Но ако проявиш пренебрежение, той прави всичко възможно да се докаже, дори да му коства унижения.

За това сме се нагледали на гонитби и при двойките влюбени. Когато единия покаже любовта си, обикновено другия загубва интерес. Истина е, че при повечето хора, отношенията са просто борба за надмощие над другия. Нещо като лов...когато хванеш плячката, вече не ти е интересно, хвърляш я в торбата и хукваш след следващата. Човешката глупост няма край, а пък е и страшно прозрачна Laughing
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА   ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeНед Апр 07, 2013 7:39 pm

Това не е ли кода на животното?Или пък кода на щайгата,няма кой знае каква ментална разлика.Кой иска водач на глутницата,кой иска да му крадат плячката от устата,да го унижават в схватки,да му маркират територията,за да има повод за сблъсък?Ами животното,разбира се.То жизнено се нуждае от тези неща просто защото е животно и те са набор в същностната му характеристика.Затова гушналия този код се чувства комфортно,когато подходиш към него с нивото на което той се намира.Така има съответственост и разлика клоняща към нулата.Тоест няма проблем.
Но такъв се появява веднага щом се появи съществена разлика-тоест ако подходите към човешкото животно като към човек.Той веднага изпружва сетивата си,очаква,че на мига ще се иска нещо от него и ще бъде използван-за какво иначе ще му се усмихват,заради черните очи ли?Той започва да нервничи,изпотява се,става му неудобно,усеща че се излага и в крайна сметка ви напада,защото атаката е най-добрата отбрана.
С риск да бъда ослюнчасан ще кажа,че тази статия се отнася в доста голяма степен за жените,но и на мъжете не са чужди тези щайгови и складови категории.
Пък и като се замисли човек-само колко неща и унижения си спестяваш ако си щайга.Няма да се налага да доказваш противното,защото няма да можеш,защото не си противното.
Няма да влизаш в словесни или писмени двубои,защото веднага ще ти лъсне бедния речник или правопис като тиган на месечина.Ще се самоуспокоиш,че така си бориш егото,докато в един миг не осъзнаеш,че слабостта в позицията те е довела до слабост в характера.И докато в един ден просто започнат да ти смъкват гвоздейчетата за метал,а дъските просто да изгорят.Така от солидна щайга за картофи си се превърнал в ягодова щайгичка,която всеки безусилно може да разкулачи както и когато си иска.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА   ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeСря Апр 10, 2013 8:43 am

patkan написа:

С риск да бъда ослюнчасан ще кажа,че тази статия се отнася в доста голяма степен за жените,но и на мъжете не са чужди тези щайгови и складови категории.

Не, тази плесен се е разпространила еднакво и у мъжете, и у жените. Това е, за което Лимона има необоримите причини да изкаже следната фраза–заключение

Това е мъндзърката идейка за начин на поведение на недоказалата се въшка.
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА   ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeПон Апр 15, 2013 7:08 pm

Пример от днес-повиших тон-нещо,което рядко ми се случва,дори се развиках.Резултата?Потресаващ,започнаха да ми угаждат,мазнят,дори и галено взеха да ми казват.А преди това нищо подобно.Защо те уважават след като ти видят зъбите,защо често пъти между мъжете и момчетата възниква приятелство едва след скарване или сбиване?Ами защото си наритал като щайга опонента си,снижил си го до реалното му ниво,той няма нужда да доказва нищо,пъзела е подреден и всичко си идва на мястото.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА   ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeСря Апр 17, 2013 9:56 am

patkan написа:
Пример от днес-повиших тон-нещо,което рядко ми се случва,дори се развиках.Резултата?Потресаващ,започнаха да ми угаждат,мазнят,дори и галено взеха да ми казват.А преди това нищо подобно.Защо те уважават след като ти видят зъбите,защо често пъти между мъжете и момчетата възниква приятелство едва след скарване или сбиване?Ами защото си наритал като щайга опонента си,снижил си го до реалното му ниво,той няма нужда да доказва нищо,пъзела е подреден и всичко си идва на мястото.

Аз имах един познат, който не викаше, но караше всички да стъпват на пръсти около него. Говореше тихо и без абсолютно никакви гримаси. Не се усмихваше и правеше непрекъснати тихи и язвителни забележки. Не съм на мнение, че това е поведение, което бих последвала, но явно болшинството хора наистина си умират да ги държиш в подчинение.

НО....не искам да ви лъжа, понякога се държа нарочно бурсушки и мълча умишлено, защото съм изследовател по душа и си водя статистика за поведението на българите. Забелязала съм, че в България ( никъде другаде!!!) Мълчанието и липсата на усмивка работи безпогрешно. Но от тук идват много лоши изводи, нали така. Значи българите, както никой друг умират да бъдат НЕЗАЧИТАНИ. Та този епитет – раи, дето са ни го лепнали, ще дойде да каже, че не е случаен...
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА   ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeНед Юни 23, 2013 3:00 pm

Опитайте да се държите добре дори с една продавачка.


Не зная случайно ли или не даваш в примера си жена.Поради естеството ми на работа често пъти ми се налага да работя при колежки,които почти не познавам.Винаги се повтаря едно и също нещо-отначало снизхождение,дори подигравка без да си провокирал или заслужил подобно отношение.
След прага на търпимост който при мен е доста голям следват майните и прочее не за слушане речи,вследствие на което идват уважението,добрите думи,дори и непросени кафета и сокчета.Защо трябва морковчетата да идват след тоягата?Не можеше ли просто морковчета ей така,заради самия човек,дори не морковчета,а само нормални колегиални взаимоотношения?
При мъжете подобно развитие също се среща,но доста по-рядко,вероятно може би поради половата солидарност.Но при жените е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН подобен развой.Та си мисля,че неслучайно си дала за пример жена в случая.
Явно наистина мастията си проси превантивно и профилактично боя и шутовете.Ей така,пентру спорт.Просто за да е в кондиция и нормалност,да няма изнервящи я поставяния на пиедестал.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА   ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitimeНед Юни 23, 2013 4:17 pm

patkan написа:
Опитайте да се държите добре дори с една продавачка.


Не зная случайно ли или не даваш в примера си жена.

Ами защо ли, защото, приятелю, не може да не си забелязал, че жените са по-неразбиращата половина на човеството. Мъжете е доказано, че са ПО-ИНТЕЛИГЕНТНИ по природа. Това за Адам, Ева, ябълката и дявола не е дошла следствие лошо храносмилане. Не одобрявам разбира се сексизма, обаче все си мисля, че в жената е причината за много недоразумения. За това еманципацията за мен е нещо опасно, че еманципацията има опасност да се рабере както вандалите разбраха демокрацията. Жените са по-глупави, да си го кажем право куме в очи. Вторачили са се в мъжлето и в децата си, като улично куче пред витрина със суджуци
. По ограничените възгледи ше ги познаете...щайгите де. По улиците е пълно с тях. Абе какво да ти кажа. Жената използва другото полукълбо на мозъка, т.е.– чувствата...дясното – на разума, е слабо засегнато, е това е.



Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА   ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ЗА ЩАЙГИТЕ И ХОРАТА
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
»  ЗА МИШКИТЕ И ХОРАТА
» ЗА МАСКИТЕ И ХОРАТА
»  ХОРАТА – ФОЙЕРВЕРКИ
» ХОРАТА НА МРАКА
» ЗА '' УЧТИВАТА '' ФОРМА НА ХОРАТА

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: