i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
Георги белопойчева изворски силвина негър
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ   ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeСъб Май 11, 2013 8:14 am

Онзи ден до мене се изравняват две дупЕта с плодвивска регистрация. Гледат превъзходително, плюят през прозореца...цялото им излъчване говори нещо от сорта: '' Кви сти вий бие, копилйета, ний майнити сми дъ биест''.
Гледам след малко друга кола с пловдивска регистрация, тоя път се постарал човека, купил си лукс кола, измил я, надул басите с нек'ъв тъп рап и гледа досущ по същия начин и като да казва същото. То се усеща, не мож го сбърка. На елементарния човек всичко му прозира на фейса.
На гости сме на наши приятели. Идва съседското семейство, което пак е от Пловдив. Вече започвам сериозно да се замислям за тоя повтарящ се модел на излъчване и поведение. Влизат значи в хола и си включват осветлението без да попитат никой от присъстващите дали искаме. Мъжът отива, отваря си сам хладилника, изважда си една бира и се пльосва на табуретката с полугръб към нас. Домакинята им сервира щедра почерпка, нема едно благодаря. Жената ни оглежда безсрамно от горе до долу и показва нескрита неприязън. Уплашила се е да не станем по-чести гости, че можем случайно да станем предпочитани и келепира да им замре. И двамата съпрузи са се наместили на доходни работи и носовете им чертаят кръгове в чупките на тавана. Разговорът става адски тъп, защото нищетност откъм интелект колкото щеш.
Жена в момент на откровение ми споделя:'' Чи София Хич Ни и ХариЙесва Кату Град''. Аз не си правя труд да й отговоря, че град с максимум номер четирсет и некой си на рейсовете, разтаралянкани маршрутки и един Стар Град, дето мирише на мухъл, също никак не ми е по вкуса.
Мъж от Пловдив не спира да търчи като диво прасе след мненията на Пиранята и да се опитва със смешновати нападки като на тъпо лапе от детската градина да го изложи и присмее пред другите. Не му се получава, защото е много лек противник и бързо издишва изпод късите удари на Пиранята.
Що бе така все се получава, че накъдето и да се обърна в София и видя пловдивчанин, все като че една майка да ги е раждала. Има нещо съмнително около тая зона там. Сега са Културна Столица на България. Ще ми се да им кажа: '' Майна-а-а, ама и вий стИ Идни културтрЙегИри-и...! Suspect ''
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ   ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeПет Май 24, 2013 12:40 pm

Ами така е,втория винаги се изкарва онеправдан и вади доводи от девет кладенеца,че той е по-подходящия и дори жертва на обстоятелствата.То е същото като да се възмущаваш на несправедливостта но до там,че ти не си горе в далаверата.А ако си там-правиш същото.Крайно време е да спрем да се делим,винаги сме го правели и са ни владеели посредством този ни недостатък.Бели-черни,ЦСКА-Левски,град-село,БСП-ГЕРБ....критерий и показатели колкото щеш.Въз основа на такива несериозни неща да се изтъкваш и унижаваш други е признак на малоценност,неудовлетвореност от самия себе си и страхове.В крайна сметка градовете са такива,каквото е не населението им,а Хората живеещи в тях.
За мен лично няма значение кой от къде е,важна е душата му,мечтите,амбициите.Да е чувал някой за подобни противопоставяния в чужбина?М?Нямам дългосрочни наблюдения по казуса,но от това с което разполагам ви казвам,че няма.Нали не сте чули някой да се дърви че е от примерно Залцбург пред друг от Виена?Когато се променим като нация и манталитет подобни противопоставяния ще изчезнат от само себе си.
И аз признавам си бих се впечатлил от подобно своеволничене в моя дом от страна на гостите ми,дори и да се познаваме от дълго.Просто като си на гости се държиш като такъв,колкото и домакина ти от уважение да ти казва "Чувствай се като у дома си".
Чувствайте се като у дома си и същевременно имайте в предвид,че сте на чуждо място.Умело жонглирайки с тази топка ще сте чести,канени и желани гости навсякъде.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ   ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeПет Май 24, 2013 12:49 pm

patkan написа:
Ами така е,втория винаги се изкарва онеправдан и вади доводи от девет кладенеца,че той е по-подходящия и дори жертва на обстоятелствата.То е същото като да се възмущаваш на несправедливостта но до там,че ти не си горе в далаверата.А ако си там-правиш същото.Крайно време е да спрем да се делим,винаги сме го правели и са ни владеели посредством този ни недостатък.Бели-черни,ЦСКА-Левски,град-село,БСП-ГЕРБ....критерий и показатели колкото щеш.Въз основа на такива несериозни неща да се изтъкваш и унижаваш други е признак на малоценност,неудовлетвореност от самия себе си и страхове.В крайна сметка градовете са такива,каквото е не населението им,а Хората живеещи в тях.
За мен лично няма значение кой от къде е,важна е душата му,мечтите,амбициите.Да е чувал някой за подобни противопоставяния в чужбина?М?Нямам дългосрочни наблюдения по казуса,но от това с което разполагам ви казвам,че няма.

Паткане, ти май се засегна. Истината е, че и в чужбина хората от столицата не приемат хората от провинцията и лично съм гледал как предлагат на човек от провинцията да го научат да говори правилен английски, за да може да се внедри. Ние не приемаме хората от провинцията, защото тяхното различно е дразнещо. Разбери ме правилно...НЕ ЗАЩОТО Е ПРОСТО РАЗЛИЧНО, А ЗАЩОТО Е ДРАЗНЕЩО РАЗЛИЧНО, Т.Е., НАЗАДНИЧАВО. А тоя манталитет на дошлия от прованса да се набута на по-доходна работа и да избута местния жител,м? Чудно ми е, ако си търсиш работа и работодателя ти каже, че предпочита човек от близките села до Русе, защото иска по-ниска заплата от теб, как ще реагираш тогава...мисля, че няма да проявиш тая толерантност както сега апелираш в ефира. Не ти е дошло да главата, незнаеш. Разбирам те, разбери ни и нас тука, ей, човеко...
Върнете се в началото Go down
pira(N)ha

pira(N)ha


Rara Avis : 220

ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ   ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitimeСъб Май 25, 2013 6:45 am

patkan написа:
Да е чувал някой за подобни противопоставяния в чужбина?М?Нямам дългосрочни наблюдения по казуса,но от това с което разполагам ви казвам,че няма.

Напротив, има. Само в Англия е различно, защото там аристократи има навсякъде, но в Америка, да кажем, нюйоркчаните изпитват също неприязън към провинциалистите и ги наричат Hillbilies – селяндури. И те като и нашите тук провинциалисти си продават земите и отиват в Ню Йорк, носейки цялата си дивотия за ръката. Провинциалният манталитет е еднакъв навсякъде и е еднакво дразнещ. Този манталитет е чалга културата, която е характерна за ниското ниво хора. Не случайно из провинцията на България основно се слуша чалга. Тук в центъра на София никъде няма да чуеш чалга, за това пък по кварталите е ежедневие. И е факт, че кварталите на София са населени предимно с хора от провинцията. Ние като казваме София, имаме предвид онази малка част, която Айа е описала и кръстила софииското блумсбъри, въпреки че и там вече налази чалгата и намирисва на Hillbillies. Провинциалният манталитет е ниско ниво на съзнание, груб материализъм, незачитане на територията на другите, ниска култура и авантаджийство. Ние не говорим за изключенията, защото е естествено, че ги има, ние говорим за огромното болшинство, което не би могло да не издразни. Освен това мога да те уверя, че този манталит пречи много на местните. Къса им нервите и им бърка в джоба. Ще ми се да поговориш с кореняк софиянец, за да видиш светлинните години разлика в поведението и манталитета на едните и на другите.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ   ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ЗА ПЛОВДИВЧАНИТЕ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: