i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
Георги изворски силвина негър белопойчева
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ...

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ...   ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeПет Май 31, 2013 8:59 am

ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... 227220743669266194_75h6DGSC_c_zps4f27fed7




Взирали ли сте се в цвете? Задавали ли сте си въпроси от сорта – защо е създадено? Запитвали ли сте се дали има Душа? Замисляли ли сте се за цялата тази сложна игра на тичинките и плодника, на красотата на цветовете му, на съблазнителността на аромата му, който е напълно ненужен на самото цвете, а е създаден единствено за привличане на непознатия освободител – пчелата, мухата, пеперудата, молеца, които идват при него, за да отнасят целувката на този далечен, невидим и неподвижен любовник ...

Истината е, че всички идеи идват при тях по същия начин, по който идват и при нас... Цветята опипват същата тъмнина, те се натъкват на същите пречки и на същата зла воля, те изпитват същата неизвестност и несигурност... Те знаят същите закони като нас, имат същите разочарования, същите бавни и трудни триумфи... Изглежда да имат същото търпение като нас, същото постоянство, нашата любов към себе си... същата фино настроена и разнообразна интелигентност, почти същите надежди и същите идеали. Ронят същите сълзи, радват се на същото слънце...Подобно на нас, те също се борят срещу огромната, привидно безразлична сила на Природата, която накрая все пак им помага...Те също като нас имат нужда от любов, внимание и възхищение...

Откъсвали ли сте цвете? Подарявали ли сте откъснати цветя? Замисляли ли сте се за тоновете цветя придружаващи човешките празници, разкъсаните розови листенца във ваните, в брачните ложета, нахвърляните по земята листенца, за да мине върху тях триумфално смачквайки ги, Негово Величество Човека...
Осъзнаването у един човек мигом се съпровожда със спирането да се късат цветята и изобщо каквато и да било връзка с откъснатите цветя...защото откъсването на едно цвете е акт на прекъсването на един живот и само нашето неразбиране на нещата, нашето високомерие, ни кара да си мислим, че този живот е по-незначителен от нашия... Когато спрете да късате цветята, когато започнете да търсите диалог с тях, това ще е сигурен знак, че се изкачвате по пътеката, където няма ти, аз, той и те...Мъдростта на тази Пътека казва, че пътят на една трева не е по-маловажен от пътят на една звезда...
Замисляли ли сте се за празниците на хората, които се съпровождат с толкова много смърт на цветя...Може би е дошло време да се замислите...

Върнете се в началото Go down
pira(N)ha

pira(N)ha


Rara Avis : 220

ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ...   ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeСъб Юни 01, 2013 9:33 am

Ако имахме сетива да чуем мнението на цветята за нас, щяхме да се изненадаме, колко липса на разбиране и интелект според тях имаме. Въпросът е, защо на неразбиращите им е дадена силата на действието и на говоренето...Дали всъщност нещата са чак толкова съвършено създадени, колкото си мислим. И защо трябва да се дадат толкова невинни жертви, на чийто гръб да еволюира една определена група самозванци, които са си лепнали твърде нескромното прозвище-божии любимци. Не излиза ли от това, че Бог толерира двойкаджиите, за сметка на отличниците, което май ми прилича повече на една чисто човешка реакция- лишена от възвишена справедливост. Въпросът ще стои отворен още много хилядолетия.
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ...   ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeНед Юни 23, 2013 4:19 pm

Въпросът е, защо на неразбиращите им е дадена силата на действието и на говоренето..


Вселената се крепи на баланса.Винаги на едно нещо в противовес стои друго.
На високата енергийност и грубата сила съответства ниска информативност и осъзнатост.
И обратно-на високата информативност и знания съотвества и тежи като баланс ниската енергийност.Тоест няма как да си високоразвита душа,която да си служи с груба сила.Нито да си мутра,която да притежава силна напредналост и извисеност.По същата причина няма умна жена с големи гърди,нито красива блондинка,която да свири на пиано и да слуша класика или пък да пише книги.Винаги нещо е за сметка на друго.Поне при нас тук е така,за да бъдем предпазени от самоунищожаване.Подобни кантарни явления обаче не са необходими например при плеядинците.Ха познайте защо.


Следователно излиза,че едно цвете е еволюционно по-извисено от повечето хора на земята.Звучи идиотски,но е факт.То притежава интуитивните знания,но логично е ощетено откъм говорене и действия.


Сетих се и за един експеримент преди доста години,за който прочетох някъде.Човек прекършва цвете и излиза от стаята.Специални уреди регистрират определени сигнали с характерна честота,да ги наречем болка.Влиза друг човек в стаята-промяна на фона няма.Влиза първия дето е прекършил цветето и уредите зафиксират ново мощно излъчване на същата тази болка,която се усилва в пъти,когато "убиеца" дори само наближи цветето.Както се казва коментарите са излишни.Някак си ни е трудно да приемем,че цветето крещи от болка и разпознава насилника,но нали когато фактите и уредите говорят всичко друго трябва да замлъкне.


Последната промяна е направена от patkan на Нед Юни 23, 2013 4:53 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ...   ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeНед Юни 23, 2013 4:40 pm

patkan написа:

Следователно излиза,че едно цвете е еволюционно по-извисено от повечето хора на земята.Звучи идиотски,но е факт.То притежава интуитивните знания,но логично е ощетено откъм говорене и действия.



о-О Й-е-е...е за това говорим и ние. На хората много неща им звучат абсурдни, но истината е, че абсурдните са само те. И като казвам АБСУРДНИ, ШЕ УПОТРЕБЯ ТАЯ ДУМА В НАЙ-ЛОШИЯ Й НЮАНС
...НЕЩО КАТО АДСУРДНИTwisted EvilTwisted EvilTwisted Evil
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ...   ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitimeВто Юни 25, 2013 8:28 am


Аз гледах в един от епизодите на '' Fact or Fiction'' как в един офис стана убийство и на един следовател му хрумна идеята да сложи диоди на цветята. Когато влезе убиецът–племенника на убития, диодите започнаха да рисуват диаграма с огромни и резки амплитуди. Цветята разпознаха убица, което означава, че те имат не само чувства...те ВИЖДАТ СВЕТА ОКОЛО ТЯХ, ТОЧНО КАТО НАС ХОРАТА. Аз като видя някой да откъсне цвете и ме заболява душата направо, защото знам какво изпитва цветето. Миналото лято до канала на ''Оборище'' отрязаха без никаква видима причина огромни здрави и красиви дървета. В Англия съм била свидетел, как петима господа с костюми се кумят около едно старо и криво дърво, което явно пречеше на едни кабели и се чудеха и се чудеха и се чудеха, дали да го отрежат или не. Минавайки накрая само чух, как единия мъж каза, че ок, оставят го да живее на тяхна отговорност. А тук брате, реже като луд българина дивак. Абе диво племе сме и това е, ДИВО ДИВО ТА ЧАК ДРЪНКА НА КУХО ОТ ДИВОТИЯ.. В драгалевци докато живеех, пред всяка къща, като си застоварваха стопаните цели камари млади здрави дървета, да си греят дебелите ненужни задници, лошо ми ставаше направо...честно...мен за едно дърво или животно ми е много по-жал, отколкото за един човек. Защо, незнам...по-точно знам. Защото човекът е убиец. Той унищожава всичко, до което се докосне. Какво зло прави едно цвете? Ама не, ще се направим на джентълмени, ще късаме цветята да ги подаряваме на истеричките. Защо казах истерички ли, защото всяка жена е една малка или голяма истеричка. Докато е млада, е малка истеричка, като роди, става голяма истеричка. Но това е една друга тема...
За мен, ако не съществува Природата, не си струва да се живее. Гледам каква голяма площ от Витошката гора е изгоряла от пожара миналото лято...Цял един склон...И сигурно причината е някой миризлив лоен  барбекюджия, дето не си е загасил огъня както трябва...Абе под-човеци, е това е...
До сега нито едно цвете не ме е обидило или завидяло. Великите човешки същества обаче, ДА. Ако броя колко пъти са се опитали да ме унижат, обидят и навредят...ехе-е-е-ей, няма звезди толкова в нашата галактика........................



Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ...   ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ... Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ЗАМИСЛЯЛИ ЛИ СТЕ СЕ ЗА ЕДНО ЦВЕТЕ...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: