i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
изворски Георги силвина негър белопойчева
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

  КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Empty
ПисанеЗаглавие: КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ    КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeПон Юни 03, 2013 10:21 am

Разговарям преди време с една моя позната, която работеше в магазин за кристали. Идва едно забързано и развълнувано семейство и търси да закупи около 5-6 големи топки от розов кварц. Като казвам големи, имайте предвид много големи. Ако ви целне човек с една такава топка от любящ розов кварц, ше ви остави на място. Е толко големи търсеха тея хорица. Бяха научили за поредната изцепка дошла с поредната книга по фън шуй и разправяха, че оня простия фун шуй нищо не важел в сравнение с някакви си летящи звезди. Че видиш ли, ако намериш сърцето на дома си и поставиш тея розови топки, които възлизаха на цена около 500 лева, да не ви излъжа, може и повече да бяха, ти тръгва, та направо не можеш да се отървеш от късмет после. Мисля си за това учение фун шуй и стотиците му школи, учители и разнообразни възгледи, че той Китай големичък е май. Като тръгне учението от единия край, докато стигне до другия, се получава малко развален телефон. Laughing Наистина ли фън шуй действа така, както китайците твърдят, че целия свят е толкова луднал. Може и да действа, защото силата на намерението е голяма. Всъщност, силата на намерението е тази, която Е. Само дето си мисля, че намерението трябва да е ясно, спонтанно и да го желаеш от сърце. Хвърляш го нагоре към главната централа и тя задейства изпълнението. Е, няма лошо ако се прибави някое помощно средство. Живеем в материален свят и имаме нужда да видим с очите си някакъв материален символ на намерението ни. Но понеже човек е странно същество, той много обича усложненията. Обича да се заплита в сложни ребуси и си мисли, че колкото по-сложно и завързано е едно нещо, толкова по-силно действа. Ето тук е огромната грешка на хората, защото истинската Истина е проста. Цялата Истина за света, дет се вика, можеш да я напишеш на един изумруд. Но хората търсят тея сложни ребуси навсякъде. Колкото е по-сложно, толкова по-голямо действие има според тях. Чели ли сте писания на някой висшист? Ма то един словоизказ, ма то едни сложни думи, мани мани. Да покаже колко е нечетен, мале па ерудиран и хората цъкат с възхищение. Отваряли ли сте църковния календар. Всеки ден някакво завързано име трябва да се почете. Па празник на тоя мъченик, па празник на оня, сложно та чак се оплиташ и забравяш съвсем ЗА СЕБЕ си. Така е, когато човек не е достигнал до основната мъдрост, а имено, че нещата са силни и центрирани, когато са опростени.
Та понеже ставаше въпрос за фун шуя, нека ви покажа разговор между едни негови почитатели, как са загазили в плиткото:

Първи фен – Аз,тъй като не разбирам мн.неща-да попитам...Активира ли се сектор ,в който има положителни годишни и месечни летящи звезди,НО в същото време ,според ГУА числото ми -тази посока/направление / ми е "ТОТАЛЕН КРАХ"/ОПАСНОСТ ЗА ЖИВОТА/НЕУСПЕХ? Дали това няма да ми навреди?Например аз съм с ГУА-2 и север ми е най-неблагоприятното направление,ако там обаче имам звезди,носещи да ре4ем - финансова стабилност-ако активирам севера,дали няма да активирам и НЕУСПЕХА ???след ,като ми е " ТОТАЛЕН КРАХ" ??? newsm78

Втори фен – Здравейте, това което аз мога да Ви кажа е, че двете форми заедно си помагат и се разглеждат заедно при анализ на картата за съответното жилище. Активирайки звезди,т.е. засилване на определена комбинация се прави за съответния човек. Но все пак , активирайки секторът със съответната комбинация от звезди, вие активирате звездите, тъй ката точно тази комбинация се пада в този сектор, и тогава се съобразявате само със звездите. Триграмите Ви трябват не за активация, а за правилно разположение на спалнята, кухнята или всички най/много използвани стаи в жилището.

Трети фен – Дори да е определена правилно фасада, да са измерени градусите, да се знае коя е наталната карта в зависимост от периода на построяване и личното число гуа на живущите, пак не може да се каже дали е хубаво или лошо. Жилищата нямат една и съща планировка, а как ще се разпределят енергиите в дома зависи именно от планировката. Така че при жилища с една и съща натална карта може да се окаже, че на юг примерно, ще има различни енергии и за едното може да е много лошо, а за другото много хубаво. Именно за това най-добрата корекция е да се промени планировката - обединяване на стаи, изграждане на допълнителни стени, остъкляване на балкони и т.н.


Е това е, хората са объркани и то с пълно право. Мен направо ме заболя главата, докато им четях постовете. Все пак, ако сте почитател на фун шуй, не бих искал да ви откажа от това учение. Намирам го все пак за къде къде по-позитивно и действащо благоприятно на подсъзнанието, отколкото да си провесите някой страдалчески лик изобразен по иконите. Ай стига с това страдание, че вече като цяло много ни дойде. Та какво бих посъветвал почитателите на фун шуя. Вземете най-традиционната школа, тази, дето подрежда секторите според главния вход и не включва никакви Уетящи звезди, години на строеж на жилището, па коя посока на света е главния вход, па вие кога сте роден, па коя зодия сте, па колко косми на главата имате, защото ще се уплетете е като тея, дето са им избушили главите от различните школи. Сложете си по един символ, който най ви харесва, сложете едно голямо огледало на вратата на тоалетната или един планински кристал, или амазонит на рамката над вратата, за да изчезне тоя вреден сектор на тоалетни чинии от пространството на жилището ви и гледайте да не спите с крака срещу вратата. Не изпадайте в сложнотии, защото ви гарантирам избушване. Простите неща, там е мъдростта и успеха. Прости молитви, проста храна, простичък изказ..е това е Истината. Нали в крайна сметка мъдреците са казали, че ако имаме вяра колкото едно синапено зърно...За какво ни е тежката артилерия на гюлета от розов кварц и всички онези объркващи изчисления, от които в крайна сметка разбираме, че винаги в дома ни има място, което не може да се коригира...
Ще завърша с един случай, станал пак в споменатия магазин за кристали, на който бях свидетел. Дойде един ден една проста на глед женица. Влезе вътре и се загледа с усмивка в най-евтините кристали, поставени в една купа. Заговорихме се и тя ми каза, че била цял живот хипертоничка. Никакви лекари, никакви лекарства не й помагали. Един човек й подарил три кристала, евтини такива едни като тези, които тя дори не можеше да назове по име. Сподели с нас, че откакто ги има, кръвното й станало бетон – 120 на 80. Простата вяра в простите неща...тя отключва Небесните Порти.
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ    КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeНед Юни 23, 2013 4:03 pm

А най-страшното и безплодно избушване това е създаването на семейство.Всъщност изразих се неправилно-семейството като градивна подчертавам градивна а не консуматорска клетка на обществото е нещо необходимо и полезно.Аз съм против размножаването в животинския му аспект.Повечето хора мислят,че колкото повече завързват житейския възел сами,толкова повече значими изглеждат за себе си и околните.Истината е,че изглеждат като едно животно,което рине с копитата си все повече и повече кал и я хвърля върху главата си и се чуди защо е толкова мръсно.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ    КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitimeНед Юни 23, 2013 4:33 pm

Гледай сега, за мен семейството е нож с две остриета, защото всяко разделение има и хубава и лоша страна, нали така. Е ти един пример с индианците. При тях децата са се възпитавали от цялото племе, защото те са приемали всички деца за еднакво ценни и са се стараели да им дават от мъдростите си, за да ги направят достойни войни и достойни майки и съпруги на войни. Сега тука при наще еугленови семейства какво се получава. Някакво надменно състезание чие дете е по-умно, по-индигово( А ТО САМО ХИМИКАЛКИТЕ МУ ПИШАТ С ИНДИГОВ ЦВЯТ) и кое притежава по-новите дрънкулки от по-новия мол. Семейството е опасна материя в ръцете на типа – зелена еуглена, защото се превръща в бездънна помийна яма насочена в крайна сметка единствено към златния кенеф на Сваровски § кристали и сие.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





 КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ    КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
КАКВО НИ УБЯГВА ВЪВ ФУН ШУЯ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
»  С кАкВо Ни ТрОвЯт...!
»  КАКВО ОБИЧАТ БЪЛГАРИТЕ
» ЗА КАКВО СА ИЗМИСЛЕНИ ПРАЗНИЦИТЕ
» КАКВО ОЗНАЧАВА ХЕЙТЪР
» КАКВО НИ КАЗВА ВРАБЧЕТО

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: