i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
белопойчева Георги негър силвина изворски
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Март 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
КалендарКалендар

 

 Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
kotarak777

kotarak777


Rara Avis : 32

Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Empty
ПисанеЗаглавие: Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ   Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeСъб Яну 11, 2014 9:30 am

Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ
В България едно от най-често срещаните явления в живота на всеки работещ(и нормален българин) са кадровите недоразумения.Какво е кадрово недоразумение..кадровото недоразумение е попаднал малоумник на място, където не може и не трябва да бъде,защото не притежава необходимите качества.Как стават кадровите недоразумения-най често всяка кадрова грешка назначава или помага на други такива микроби като нея да влязат също в някаква система,работна среда или както искате го наричайте и заедно вече започват да тровят целия организъм(работната обстановка) и ако там има нормални и съвестни хора,които си вършат работата,моментално започват да изпитват затруднения,защото с малоумници трудно се работи, а още по-опасната комбинация е хем да си тъп като галош,хем мама и тате да са ти казали,че си най великото творение и да си се превърнал в тъп галош със самочувствие.В България основен проблем са кадровите недоразумения,защото свестните хора работят във отровена работна среда(в доста случай), а микробите се размножават и множат.Вече те определят съдби,заплати и какво ли още не..Пред очите си съм виждал как високо интелигентен мъж,който трябва да е и на ръководен пост, дава указание на една кадрова грешка,как да ръководи поверения и ръководен пост, тъй като умния трябва да е на заден план,а тъпия да е напред и да нарежда...
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ   Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeСъб Яну 11, 2014 10:34 am

Това пак е застъпено основно в България. Способни хора има навсякъде по света, проблемът в нашата държава е, че тук връзкарството е взело отдавна превес. Това е наследство от комунизма. Тогава връзкарството и наследственото застъничество беше Закон без право на обжалване.
Аз имам достатъчно справедлив гняв по тази тема, защото виждам, че ако този народ все е на опашката, е точно заради това, защото способните хора не могат да вдигнат глава от тези мазачи и некомпетентни кадри с достатъчно високо самочувсвие, че да се опитват не само да ти пречат да се разгърнеш, ами и да се чувстваш ВИНОВЕН дори, че си способен.
Ето, аз понеже съм наясно с музикантските среди и имам наблюдение там. Абсолютно всеки известен певец, ама БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ!, е син или дъщеря на мама/тати музикант, или на мама и тати с пари и връзки. Иди опитай да пробиеш без връзки...спукана ти е работата. Аз все сама съм се борила и мога да ти кажа, че мъката  и трудностите са страшни. Ще бъда вулгарна сега, но ще ви споделя нещо. На времето един известен бг композитор ме хареса и ми предложи да ме направи бг звезда. Обяви цената направо – лягане с него. Аз естествено отказах, а той ...цитирам в прав текст: '' Ти що се страхуваш толко от тая дума Е*БАНЕ?'' Грозно, вулгарно, безскрупулно, обидно, ей така ми го изръси.
Имаше пък друг един собственик на заведение, който редовно ме викаше да пея в заведението му и някъде на двайстия ден винаги запяваше една и съща тирада – да ходим на вилата му. Естествено аз пак отказвах и на около трийстия ден той ми казваше с нежно садистични нотки в гласа, да ходя да си почина малко. То стана много забавна тази история, защото се повтори около десет пъти същия сценарий. Слава на Бога, тогава имах доста пари и никога не пропусках да му натрия тоя факт в носа, че аз работя при него само ЗА ДА СЕ ЗАБАВЛЯВАМ. Оставях го винаги с пръст в уста...до следващия път. Добре де, ами ако бях момиче без пари? Ако зависех от тази работа? Какво правим тогава?
В Англия например, съвсем друго е там. Отидох там в едно студио да сложа повече мощ в барабаните на една моя песен, че в Бг не можа да се получи желания ефект...абе то така се държат с теб, че хич глас да нямаш, пак ще запееш като чучулига. Бг е сбъркана във всяко едно отношение и за това бъдеще за тази държава няма да има, освен ако не дойде някой чужд президент, който да е брат близнак на Путин. Аз съм му страшна фенка. Ето това е истински лидер. И не случайно той твърди, че Русия е избрала Светлия Път. По всичко си личи...и с гейовете се справи и със сумата си други неща.
Българите са за мен малко нещо втори клас с повторение. За това свестните бягат от тази държава, но и там не е лесно, никак даже. И то пак българите ти се изпречват, защото то злото и завистливо говедо винаги надушва къде има възможност да попречи.
Върнете се в началото Go down
Мирослава_2F




Rara Avis : 47

Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ   Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeПон Фев 24, 2014 7:13 pm

kotarak777, дефинициите ти са достойни за учебник!!!
Няма една излишна дума в поста ти. Назовал си нещата 1:1.
Работя в голяма чуждестранна фирма, но от скоро с нов началник - българин.  
Изискванията за работата която работя са: техническа грамотност, отлични компютърни умения, отлични комуникативни умения, пъргав ум, интелигентност и комбинативност. Понеже фирмата е голяма, а отдела в който работя е един от най - уважаваните и желаните за работа, редно би било естественият контингент от потенциални служители да са всички останали отдели на фирмата, защото така се спестява време за обучение, и са налице повечето от качествата, които се искат за работа в нашия отдел. Аз съм дългогодишен служител, инженер съм по образование, извървяла съм пътя от най - ниското стъпало до мястото, където съм сега.
И кого си мислите, че "довлече котката" при нас? Българинът - началник /вместо да даде шанс на някой от колегите от другите отдели, или да организира външен конкурс/, довлече от 250 км., от другия край на България един "тюфлек" - флегматичен, инертен, муден, без никакво техническо образование, камо ли специалицирано такова, без компютърна грамотност, с безумен, ама безумен великотърновски диалект, който на всичкото отгоре мирише, ама вони, ви казвам, на коч!!! Нито се къпе, нито се пере. И вика: "Научети мъ"...Е как да те науча, бе, човече, това да не е помощно училище?! А и не може да се доближиш от смрад до него...Ама е "чичовото"...Ще седи, ще си вони, ще го носим на гърба си, че някой ден и началник може да поиска да ни стане. А в това време колко кадърни хора, и то родени и израстнали в нашия град, не могат да се доберат до мястото, което заслужават...

П.П. Този ми разказ еднаво добре върви и за темата за провинциалистите в София...
Върнете се в началото Go down
kotarak777

kotarak777


Rara Avis : 32

Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Empty
ПисанеЗаглавие: :))   Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeВто Фев 25, 2014 1:57 pm

Мирослава благодаря за коментара..успех в работата и всичко доброSmile)
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ   Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeСъб Мар 01, 2014 6:58 pm

Мирослава_2F написа:
kotarak777,
Работя в голяма чуждестранна фирма, но от скоро с нов началник - българин...

И дойде, викаш, българина и сбъгна всичко на часа.

И кого си мислите, че "довлече котката" при нас? Българинът - началник /вместо да даде шанс на някой от колегите от другите отдели, или да организира външен конкурс/, довлече от 250 км., от другия край на България един "тюфлек" - флегматичен, инертен, муден, без никакво техническо образование, камо ли специалицирано такова, без компютърна грамотност, с безумен, ама безумен великотърновски диалект, който на всичкото отгоре мирише, ама вони, ви казвам, на коч!!! Нито се къпе, нито се пере. И вика: "Научети мъ"...Е как да те науча, бе, човече, това да не е помощно училище?! А и не може да се доближиш от смрад до него...Ама е "чичовото"...Ще седи, ще си вони, ще го носим на гърба си, че някой ден и началник може да поиска да ни стане. А в това време колко кадърни хора, и то родени и израстнали в нашия град, не могат да се доберат до мястото, което заслужават...

 Една мадама ми сподели, че по офисите търсели само хора от провинцията, защото искали по-малки заплати и позволявали да ги мачкат повече. Аз за второто не съм съгласен, защото смятам, че софиянци са далеч по ненахлални от тея, дето идват насам, ама айде. По офисите гледам доста народ от провинцията работи и то на доста добри заплати, а хора от нашия град ходят да стават таксиметрови шофьори, при положение, че имат висше образование. Със същия проблем се сблъсках и в Англия и виж, не им се сърдя, че са писнали срещу емигрантите. Не казвах: Въй, тиез англичани са мнуогу надути копилйета, ами им влизах съвсем сериозно в положението и им съчувствах искрено. С толкова народ там съм си говорил и всички те съветваха децата си да ходят да си напускат родината и да търсят нови земи, заради нападението на огромна част ниско ниво мързеливи емигранти. Не че няма и свестни хора сред емигрантите, ама в сравнение с другата част, се губят в необятния балвоч от некадърници.

За мен, пак ще го кажа, най-свестните хора си останаха по родните места. Едно от доказателствата е, че двамата ми любимци, които пишат в тоя Форум са от провинцията и са си останали по родните домове. И както всички виждат, са абсолютно достойни и равностойни съмишленици.

Сигурен съм, че и ти и аз, възмущавайки се от селските набези, не включваме цялото население от провинцията, НО! за съжаление, огромното мнозинство от тях...И те, вместо да се цупят и да ни наричат надути копелета, по-добре да се замислят защо това мнение е толкова поголовно, както и да направят опит да се променят. Аз в тази ми статия https://broadmind.catsboard.com/t77-topic, съм доста подробно изложил, какво е това нещо провинциален манталитет и защо така ужасно много ни дразни  No  No  No 

Върнете се в началото Go down
Мирослава_2F




Rara Avis : 47

Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ   Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeСъб Мар 01, 2014 8:20 pm

Да, разбира се, че не искам да обиждам произхода на хората. И за мен е въпрос на чест, на справяне с кармата си, ако щеш, да останеш там, където са ти корените, а не да дезертираш...Никого не обвинявам, всеки търси по - добър живот за себе си, но роптая срещу тази шуробаджанащина и диспропорция, за която пишеш и ти, Лимоне, за "преклонените провинциални главички" в офисите и за таксиметровите шофьори - софиянци...Просто средата наистина става ТОКСИЧНА и ми се убива желанието да отида на работа като се сетя в каква пародия участвам там...
И всичко е дума по дума както го е написал в първия пост Котарак777. Токсичност, зараза, язва...За това не вървят нещата в държавата ни, защото почти никой не си е на мястото!
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ   Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitimeСря Мар 05, 2014 6:39 pm

Мирослава_2F написа:
Да, разбира се, че не искам да обиждам произхода на хората. И за мен е въпрос на чест, на справяне с кармата си, ако щеш, да останеш там, където са ти корените, а не да дезертираш...

Понякога справяне на кармата има връзка точно с махането от място, което не ти дава щастие и възможност да полетиш. Далеч съм от това да обвинявам някого, че е дезертьор, ако иска да напусне родното си място. Проблемът е... ти си го казала. Че хора, които не са си на точното място, все пак имат наглостта да го заемат и да го държат въпреки всичко. И тогава средата наистина става токсична и понякога правиш глупости от отчаяние. Аз, да кажем. Правила съм знаеш ли какви глупави, отчаяни неща, защото съм имала вземане даване с точно такива хора. Работих на един остров и знаеш ли...щях да стана много, ама много богата, не ме питай защо, не беше неморално обаче...и се махнах заради едни тъпанари чалгаджии от провинцията. Боже, сега щях да се къпя в златни бани...И едно върло просто и бездарно семейство от червен бряг ме катурна. Защото едно е да работиш в офис и поне вечер да не ти виси сем. Простакови на главата, друго е, както бях аз, 24 часа да им чуваш тъпото квичене близо до главата ти. Какво да ти кажа, два часа след научаването за кулите близнаци, тея двама селтаци се кикотеха в коридора все едно нищо и си слушаха '' бял мерцедес ме преследва....''
От тогава си знамSmile По-вероятно е камила да се провре през иглено ухо, нежели Айа да работи в колектив, особено от провинцията 


Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ   Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Тема за КАДРОВИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: