i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
изворски негър силвина Георги белопойчева
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
 КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
 КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
 КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
 КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
 КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
 КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
 КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
 КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
 КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
КалендарКалендар

 

  КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА

Go down 
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Empty
ПисанеЗаглавие: КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА    КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Icon_minitimeПет Фев 07, 2014 10:43 am

Кое е най-голямото зло в цялата Вселена? Мислите, че ще кажа Човешкото или рептилското Его? Мислите, че ще кажа човешките или рептилските страхове? Не, Дами и Господа. Най-голямото, най-страшното, най-титанично зло в целия тоя необятен Космос е човешката НЕосъзнатост.

Срещам я на всяка крачка. Не, на всяка половин крачка. Още по-точно, на всеки сантиметър. Човешката неосъзнатост е толкова повсеместна, че започнах да изпитвам невероятна почуда. Иска ми се да извадя един гигантски термометър и да го сложа под мишницата на това човечество. Да не би това човечество да е вдигнало 42 градуса по Нострадамус и да му се е прегрял мозъка во век и веков. Как е възможно след толкова хиляди прераждания, човечеството да не може да вдене все още такива елементарни неща. Какво е това бре холън, дето така ни замъглява мозъците, та ни пречи да видим удивително прости неща.

Абе гледаш го, качва се в трамвая и забива крак като знамето на Хан Аспарух на най-горното стъпало, доволно, че си е сложило задника в превозното средство и изобщо не се сеща за тея след него.
Гледаш го, чело, чело, чело, та очите му изтекли от четене, сложило триста диоптъра цайси от натрупани знания, а не се сеща да покани бедната женица, дето я влачи цел ден из битаците, на едно кафе от 60 стинки, да си постопли, горката, измръзналите крайници.
Гледаш го известен психо-хипно терапевт, занимава се с йога и всякакви източни, западни, северни и южни учения, ландшавти и космически лъчения, а се държи студено като ледена фигура на изложение на швейцарските майстори по изрязване на фигури от лед, па и навирил нос до небесата, че участва в глупавите курсове и семинари на Росица Вакъвчиева, па и се изживява като ужасяющо много зает. Е нали бе умнико искаше да станеш психотерапевт, уж за да помагаш на хората? Или сега модатата са семинарите, м? Семинар за това, семинар за онова...

   ''Семинар тук, семинар там, семинар горе, семинар долу. Има ли нещо по-человешко, по-благородно от семинар.''

Любителката на задни прашки – Росито Вакъвчиевата и тя е силно осъзната. Мдам, това да си фен на задните прашки си е чиста проба осъзнатост...Та тоя хипнотерапевт има огромна заетост да разисква селските амбициозни прояви на ''себепознание дот ком''. Не може да прояви елементарна човешка топлота към една болна с психиката жена, ами си играе на голям семинарист.  Орльо Баев Комплексаров и неговото грандиозно его... Забрави и той от къде тръгна, как го подритваха и подиграваха по форумите, сега се прави на недостижим.  Да пази Господ от комплексари и недоказани студенокръвни езо-рептили.
Гледаш друг и той чел, чел, достигнал с упоритост да се огъва на вита баница, чат пат на осморка от упражнения по хата брахма мрутра кришна путра. И той джитка по шосето в полубезсъзнание.
Гледаш една овца, дето не може да понесе, че някой скрил от нея нещо абсолютно незначително и тя припада в несвяст обидена, че си я така зловещо обидил, а не се вижда, че лъже като дърта циганка, та чак се оплита в лъжите си, както прибран в лудницата се оплита в чаршафите си.
Гледаш друг, едни ги стихоплетничи по форумите, почти си казваш : ''този е супер''. После ти иска всички адреси и телефони и започва да ти пише ес-ем-еси като ученичка, а като вземеш ти да му звъннеш, не ти вдига, все едно искаш с телефона да му бръкнеш под ученическата пола. После пък като най-накрая се престраши да ти звънне, дори не се сеща да каже едно ' извинявай ', че не ти е вдигал. Все едно нищо. Мен това ми е твърде невъзпитано, ама айде карай, сигурно съм с английско възпитание, тука не ми е Англия.
Гледаш някаква друга овца, дето ти се оплаква какви били тъпи българите, че не рабирали от търговия, понеже били алчни, а в същото време мъжа ѝ, за да завие за пет минути в банята едно течащо кранче, взема на една възрастна и беззащитна жена 50 кинта за 5 минути работа.

Мислите, че съм ядосан? Ни най малко. Просто споделям поредната си констатация, която ще затвърдя с повторение:

Най-голямото зло у хората е тяхната нищетна НЕосъзнатост.

Оня ден говоря на една котка. Абе, ей, заклевам се, обаче това котката гледа къде къде по-умно от човека. Спря се, погледна ме право в очите и ме слуша ли слуша по начин, по който се усещам разбран и бас държа, че наистина съм разбран. Не че се слагам на нивото на Айнщайн, но и аз като него започвам яко да се отвращавам от хората. След като дълги години Айнщайн е изследвал човешката природа, успял най-накрая да развие сериозни гастроентеритни проблеми от непрестанните позиви за повръщане, породени от откровеното отвращение към рода – хомо ''сапиенс''.
Не е човешкото Его централното зло, защото човек и да има Его, може да го нашляпа, усмири и укроти, ако просто притежава Осъзнатост. Липсата на Осъзнатост е това, което кара хората да живеят в нещастие. Липсата на Осъзнатост прави хората да са зли. Липсата на осъзнатост, ще кажа Аз, е човешката изпусната, безстопанствена и чудовищна ТЪПОТИЯ, а тъпотията е брат-близнак на НЕосъзнатостта.

  Държа да отбележа, че нямам гняв. Дори започвам да се забавлявам, гледайки нескопосаната комедия,  която слепите човечЕта сами си спретват. Чудя се само за едно нещо... какво правя Аз – Лѝмона тука на тая Земя и за чий ми е нужно да Осъзнавам цялата тая поголовна НЕосъзнатост. Кому е нужно всичко това, след като няма да бъда разбран от никого? Айнщайн го няма, Сократ го няма, бащата на Айа го няма...кой ше ме разбере? Карай.
Ще си намеря едно успокоение. Ще си предпиша сам рецепта. Няма да ходя при никакви Рос Ваки и Орлин Баевци, защото имам достойнство и няма да си позволя някакви комплексари и лицемери да ме учат как се изцеляват вътрешните деца, да ме учат на разни задни любови и дялкане на ледени блокове. На моята рецепта ще си напиша следното:

''Аз съм единствения зрител в залата. Целия свят е на сцената и се старае да ми играе комедия. clown   jocolor  clown  jocolor  clown  jocolor  clown  jocolor  Не ме разсмиват, но поне се стараят. Това е достойно за уважение. Тяхната игра е бездарна, но ме кара да се чувствам наистина специаленSmile)))"

Написах това наистина без капка гняв, а с достойния изследователски и аналитичен ум на далечен братовчед на разочарования Айнщайн. Да казваш Истината те прави сам, но пък и лицемерието да хвалиш, да правиш недоразбрани от самия теб семинари и да се изявяваш като учител на масите, не си е работа, защото никой не може да бъде учител на никого, освен Живота и няколкото оцелели свети хора из Тибет и околностите. Аз съм силен и предпочитам да съм сам, пред това да съм лицемер. Въпрос на риск и въпрос на избор. Съвсем ОСЪЗНАТО съм избрал да бъда неудобен. Риск, който малцина по целия свят ще поемат.


P.S. Обръщам се към тези, които ще се съгласят с моето мнение. Давам ви безплатно текста на моята рецепта. Копи-пейстнете си го и си го носете в джоба. Поглеждайте го чат пат, за да ви дава Сила, Разбиране и Мотивация да продължите напред. Моята рецепта ще ви бъде верен другар в моментите на пренасищане от зле изиграната актьорска игра на НЕосъзнатото човечество. cheers 

 Мерси за Вниманието.
Върнете се в началото Go down
 
КОЕ Е НАЙ-ГОЛЯМОТО ЗЛО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» ПИСМО ДО ВСЕЛЕНАТА
» КОЕ Е НАЙ-БОЛЕЗНЕНОТО И КОЕ НАЙ-ГОЛЯМОТО ЩАСТИЕ ЗА ЕДНА ОВЦА?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: