i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
силвина изворски Георги белопойчева негър
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
КалендарКалендар

 

  СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА ''

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Empty
ПисанеЗаглавие: СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА ''    СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeВто Мар 27, 2012 8:56 am

Не мога да понасям обръщението '' лельо ''. Имах една позната, на която сто пъти ѝ казах да не кара детето си да се обръща към мен на ''лельо '' , но тя не можа да го запомни. Нарочно ли беше, май нарочно ще да е. Не мога да предположа, че някой е толкова тъп, че не може да научи детето си да се обръща към мен по име, при това само с три букви.
Това беше една от многото причини един светъл ден да реша да приключа връзката с нея. Като следваща причина беше, че е нарцистична, досадна и не спираше да ми разправя за живота си. Усетих, че въпреки че се тегли от езотерика, много е далече още от истината, която ще ѝ отвори очите за факта, че е много егоистична.

Но тук искам да наблегна на обръщението '' леличка '' и неговите селски нюанси.

Някои нямат нищо против да им казват така. Но това са жени, които са със старчески дух и нямат нищо против предполагам да им казват и '' бабо '' даже. Това са жени от един друг отминал свят. Старомодни, скучни и немодерни.

С мен случаят е друг. Аз и на сто години да стана, ще съм с млад дух, ще тичам из полетата, ще пляскам на порасналите гъби, и ще говоря на птиците и цветята flower flower flower ... По никакъв начин не приемам обръщението '' леличка ''.

Още повече, че леличка е станало нарицателно за запусната жена. Лично на мен това обръщение ми звучи много подигравателно .

На времето имах една приятелка, чиято баба определи правилата за обръщение към нея и всички се съобразяваха и ѝ казваха ''Мамо Еке '' и тя се чувстваше добре. Това беше важно за нея, защото тя намираше обръщението '' бабо '' за много грубо. Съгласна съм с нея напълно.
Има жени, които са съгласни с обръщението '' бабо '', защото са се примирили с остаряването и намират процеса на остаряване за нормален. Щом им харесва да се обръщат към тях с '' бабо '', да бъде според волята им !
Има толкова много начини, по които можеш да се обърнеш към една жена. Какво ще кажете за '' Госпожице '' ? Или '' Госпожа '' ? Или просто името ти, особено ако го знаят.
Аз имам име. Красиво име, което е в унисон и синхрон с трептенията на моята душа. Моето име и аз сме едно цяло и напълно си подхождаме . Това е моята небесна лична карта. Не съм съгласна да ми се дават някакви селски титли и отживели селяндурски обръщения. Това е ! Точка. Който иска, да уважава мнението ми. Който не иска...ЧАО, УСПЕХ И АЙДЕ ДА СЕ НЕ ВИЖДАМЕ ПОВЕЧЕ, МОЛЯ !
Върнете се в началото Go down
Tauros

Tauros


Rara Avis : 46

 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА ''    СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeСъб Мар 31, 2012 8:10 am

Който не уважава твоя вътрешен свят и всичко, което си, не заслужава да бъде в твоето обкръжение. Лесно и просто.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА ''    СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeПон Апр 02, 2012 9:17 am

Tauros написа:
Който не уважава твоя вътрешен свят и всичко, което си, не заслужава да бъде в твоето обкръжение. Лесно и просто.

Благодаря ти Very Happy Боже, какво удоволствие е да си общувам с вас I love you cheers Чувствам се толкова свободна и щастлива като малко момиченце sunny В другите два форума в които пиша от време на време цари невероятна злоба и негативизъм. Но....пиранята знае най-добре защо влизам и там Smile Basketball Не с лоши цели де I love you
Върнете се в началото Go down
аз не съм Заратустра

аз не съм Заратустра


Rara Avis : 129

 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА ''    СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeПет Май 11, 2012 7:30 am

Хората несъзнателно проектират вътрешния си свят върху обкръжаващата ги действителност. В случаят, човек, който не се съобразява с желанието на другите, задължително е мачкан в детството. Тези, при които има превес на зло, продължават по нататък отношенията си с другите по същия начин. Тези с превес на добро в себе си, си обещават никога да не правят така. Дори и най–малкото незачитане на свободната воля на другия, както е в този случай с това обръщение, което те дразни, говори за сериозни вътрешни проблеми. Аз също не харесвам, когато чуя да се обръщат към млада жена с това обръщение. Звучи ми пренебрежително, неуважително и умишлено принизяващо. Проблемът е, че малко хора вникват в същността на думите и какво стои зад тях.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА ''    СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitimeСъб Май 12, 2012 7:04 am

аз не съм Заратустра написа:
Хората несъзнателно проектират вътрешния си свят върху обкръжаващата ги действителност. В случаят, човек, който не се съобразява с желанието на другите, задължително е мачкан в детството. Тези, при които има превес на зло, продължават по нататък отношенията си с другите по същия начин. Тези с превес на добро в себе си, си обещават никога да не правят така. Дори и най–малкото незачитане на свободната воля на другия, както е в този случай с това обръщение, което те дразни, говори за сериозни вътрешни проблеми. Аз също не харесвам, когато чуя да се обръщат към млада жена с това обръщение. Звучи ми пренебрежително, неуважително и умишлено принизяващо. Проблемът е, че малко хора вникват в същността на думите и какво стои зад тях.

Аз съм от тези, които слушат между думите и много наблюдават реакциите на другите. Винаги съм нащрек и преценявам безпогрешно. Когато усетя и най-малка издънка знам, че това е само предвестникът на големите издънки. Предупреждавала съм хора, но те ми казват, че съм дребнава. Идва време, когато идват да ми плачат на рамото : '' Защо не те послушах на времето ! Оказа се права ! ''. Хората не забелязват малките предупредителни знаци в началото. А те са безпогрешни ! На времето един мой познат, който имаше силни фрустрации, ми каза ядосано : '' Караш ме да се чувствам отвратително, все едно ме наблюдаваш под микроскоп ''. Баща ми ме учеше още когато бях малка да ГЛЕДАМ И ДА СЛУШАМ...Колко съм му благодарна !
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





 СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА ''    СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА '' Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
СЕЛСКОТО ОБРЪЩЕНИЕ '' ЛЕЛИЧКА ''
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
»  ОБРЪЩЕНИЕ ДО ГАЛАКТИЧЕСКАТА ФЕДЕРАЦИЯ. КОЙТО ИСКА, МОЖЕ ДА ПОДПИШЕ ТАЗИ ПЕТИЦИЯ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: