i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
негър изворски белопойчева Георги силвина
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
 ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
 ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
 ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
 ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
 ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
 ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
 ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
 ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
 ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
КалендарКалендар

 

  ПРЕНАСЕЛЕНИЕ

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Empty
ПисанеЗаглавие: ПРЕНАСЕЛЕНИЕ    ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Icon_minitimeВто Юни 05, 2012 7:38 am

Когато гледах филма ''Home''...всъщност не можах да го изгледам до края, защото ми стана много тъжно, най-ярко се запечата в съзнанието ми колко боклук прави един човек за целия си живот. Говоря за човек, който живее в цивилизацията. Колко дървета, животни и околна среда трябва да се съсипят, за да може един човек висок метър и нещо си и тежащ средно около 65 килограма( средно статистически ), да живее удобно и охолно, та дори грандомански охолно. Хората вече не живеят в мирно съжителство с природата, те просто я опустошават безмилостно. И като се прибави, че откакто свят светува, човечеството не се е развило в посока към добро, се питам Боже, до кога ! Как не успяха след толкова много прераждания хората да станат по-добри. Глупостта ни няма край. Като започнеш от най-дребните неща, та свършиш до най-големите, все сме си същите. Алчни, надменни, егоистични, злобни и терористични консуматори, които съсипват всичко до което се докоснат.
Ето, когато стана земетресението например...Стояхме навън и никой не прояви загриженост към другите. Всеки жаден за внимание да видят другите какъв е страдалец, разказваше неговата си история как му се е клател полюлея и му падали картините. Никой не намери да каже една добра дума на деветдесет годишната старица, която беше сама на този свят и търсеше от скупчените герои морална подкрепа или капка топлота. КАПКА !..Всеки си успокояваше само неговите си деца, мъжлета и женички. Една жена ми разказа как когато станало голямото земетресение 78 година, тя била на банкет. Мъжете с лакти се хвърлили първи да излизат от залата.
Питам се, доколко тези егоисти и консуматори са нужни на света. До колко ( тук си позволявам да цитирам ) тези хора са в състояние да движат '' колелата на общата машина наречена ЕДИНСТВО ''. До колко те са необходими на Планетата и необходимо ли е това цялото бясно възпроизвеждане на най-опасния сред всички видове–ВЕЛИКИЯ HOMO SAPIENS. Сигурно разсъждавам ограничено, от човешка гледна точка, но все пак поне разсъждавам по този въпрос. Толкова съм далече от дребните сметки на онези, които идваха и идват в Англия с единствената цел да раждат деца, за да вземат помощи.
Има един монумент на илюминатите в Америка, на който пише за планът им да намалят човечеството с 80 %. Не съм съгласна с каквото и да е било унищожение и заличаване на живота, но все пак, не може ли да се намери някакво разумно решение, хем да не се унищожава видът ни, хем и природата да се запази и дай Боже възстанови...Не знам, но в едно съм сигурна. НЕЩО ЩЕ ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ ПО ТОЗИ ВЪПРОС.

Ето тревожната статистика в цифри :

От зората на човечеството до 1830 е статистиката за първия милиард.
За вторият милиард са били необходими само 100 години.
За третият милиард са били необходими САМО 60 години.
В момента сме 7 милиарда и се увеличаваме стремглаво. И така, какво правим ???

Year Population

1 200 million
1000 275 million
1500 450 million
1650 500 million
1750 700 million
1804 1 billion
1850 1.2 billion
1900 1.6 billion
1927 2 billion
1950 2.55 billion
1955 2.8 billion
1960 3 billion
1965 3.3 billion
1970 3.7 billion
1975 4 billion
1980 4.5 billion
1985 4.85 billion
1990 5.3 billion
1995 5.7 billion
1999 6 billion
2006 6.5 billion
2009 6.8 billion
2011 7 billion
2025 8 billion
2043 9 billion
2083 10 billion
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПРЕНАСЕЛЕНИЕ    ПРЕНАСЕЛЕНИЕ Icon_minitimeПет Юни 08, 2012 10:13 am

Ако мравунякът беше състрадателен, нямаше да има пренаселение. Но тъпото и егоистично желание на човек да си има обезателно негово си дете, че ако може да са 2-3 да не скучаят, после като прибавиш, че им показва идиотки модел на подражание и те ти il problemo grande. Според мен тоя наболял проблем се разрешава с разумно т.е. ограничено е*...не на трезва глава. Ама това няма как да стане по понятни причини.
Върнете се в началото Go down
 
ПРЕНАСЕЛЕНИЕ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: