i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
силвина негър белопойчева Георги изворски
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
КалендарКалендар

 

 МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Empty
ПисанеЗаглавие: МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА    МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeВто Юни 19, 2012 9:32 am

Ако попитате един българин как е, той веднага без замисляне ще ви отговори, че е горе–долу. Забележете, дори не долу–горе, а горе–долу. confused В България има поговорки от сорта '' Много смях не е на хубаво '', докато в една Индия служителите правят сутрешна смехотерапия в офисите, за да им спори работата през деня. В България има всякакви поличби и суеверия и болшинството от тях са за лошо. Като например тази : '' Ако си сложиш чантата на земята е на безпаричие.'' Странно, аз съм работила в много хотели с богати клиенти, които за да си потанцуват на дансинга, мятаха чантите си на земята и хич не им мигаше окото и следващата година пак се засичахме по хотелите. И сигурно през това време дори успяваха да увеличат финансите си, защото оставянето на чантите явно никак не им се беше отразило на джобовете Smile
В България ако се заслушате в говора на една възрастна жена, ще чуете много злокобни и мрачни предсказания. Това естествено дълбоко и безпощадно се отразява на следващото поколение. В нашата мила родина, ако след въпрос : ''здравей, как си '', отговориш примерно: ''Ами чувствам се на седмото небе от щастие, ще дойдеш ли при мен да изпием по един чай Smile?'' ,ще си навлечеш прозвището луд или ще привлечеш искрена завист от сорта '' тоя пък сега на какъв ми се прави, какво ми демонстрира...''.

На времето един германец ми сподели, че му прави впечатление, че българите са много черногледи и постоянно живеят в миналото. Сподели ми също така, че е губил стотици хиляди марки, но е останал позитивен. Докато ние ако днес загубим десет лева, ще ни извади извън всякакво равновесие.
Защо е тази черногледа психопатология у българина. От къде е тръгнало всичко... Аз мисля, че основната причина българите да са толкова черногледи е, че са много страхливи. Не минава ден в който да не се убеждавам в това. Страхливи сме и за това сме и толкова злобни и агресивни. Страхливи сме и не можем да защитим нито себе си, нито другите. Мачкат ни, траем, подритват ни, благодарим и така нататък. Добрата новина е, че това може да се коригира. Всичко може да се коригира при добро желание.
Първо, трябва да осъзнаем, че ние като народ имаме сериозен проблем и той е вътре в нас. Не е в съседа, не е в историята ни, а в нас самите.
И второ, да започнем волево да се променяме отвътре навън. Каквото било, било, каквото е станало е станало. Иначе ако живееш постоянно в миналото е като да чоплиш една рана и да не ѝ даваш да зарасне.
Самоутвържденията имат огромна сила, условието е само, че трябва да се казват многокртатно, упорито и всеки ден. Защото дори една лоша отправена дума или мисъл, трябва да се повтори поне 17 пъти, за да се изтрие. Какво остава, ако двайсет години всеки ден ти е повтаряно нещо негативно и лошо. За да се изтрие записа на лентата в мозъка е необходимо да си повтаряме новата жизнеутвърждаваща мисъл буквално като мантра. Ако през нощта се събудите и новото утвърждение изплува в съзнанието ви и започне само да се повтаря, това вече е доказателство, че новата мисъл е пуснала корен в подсъзнанието ви. А най–добрата новина е, че тази нова мисъл съвсем скоро ще привлече и нови, различни преживявания в живота ви. Всяко нещо изисква усилия, но усилията винаги си струват . Като бамбукът, който дълго време е поливан и уж не дава резултати, и изведнъж започва да расте с буйна сила буквално пред очите ви.
Желая ви приятна и плодотворна промяна, която ще се отрази не само на вас, но и на всички около вас посредством ефекта на вълната. Остава да си зададете въпроса ?

ИСКАМ ЛИ ПРОМЯНАТА ИЛИ ДА СИ ОСТАНА В ТЪМНИЯ ЗАТВОР, С КОЙТО МАЙ ВЕЧЕ СВИКНАХ. ЖЕЛАЯ ЛИ ДОБРО НА ХОРАТА ИЛИ ИСКАМ ДА СА НЕЩАСТНИ КАТО МЕН ?

Живот или съществуване...изборът ни е предоставен изцяло на нашата воля. Basketball


Последната промяна е направена от Aia на Чет Авг 16, 2012 12:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
аз не съм Заратустра

аз не съм Заратустра


Rara Avis : 129

МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА    МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeПет Юни 22, 2012 10:17 am

Aia написа:
В България има поговорки от сорта '' Много смях не е на хубаво '', докато в една Индия служителите правят сутрешна смехотерапия в офисите, за да им спори работата през деня.

Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА    МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitimeПет Юни 22, 2012 5:32 pm

Laughing ...Заратустра, представям си нашите сънародници да надживеят суетата и да се държат като тези хора Laughing Пълен абсурд Exclamation Ние сме царе на чупките и позите. То е ясно какво стои зад това, да не ставам банална...
България е много тежка зона за живеене, защото всички са песимисти. Дори и тези, които слагат маската на уж оптимист, не могат да те заредят. Аз буквално не искам да говоря с никого. Всеки се е вторачил в драмата и няма други теми на приказка освен да се оплаква и да се страхува. Дори и от езотериците с които съм се срещала, пак се натоварвам. Те пък са такива лицемери и надути пуяци, че няма на къде. Само обменят помежду си инфо като някакви промити мозъци.
Проблемът при негативните хора е, че те са на ниски вибрации и за това привличат още от същото. Кръгът става омагьосан. Песимистите привличат лошо, а лошото привлича още песимисъм...Аз давам мило и драго да срещна хора с които да се зареждаме взаимно, но до сега търсенето ми няма резултат... Но, не губя надежда Like a Star @ heaven flower Like a Star @ heaven
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА    МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА  Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
МАЙСТОРИТЕ НА ПЕСИМИЗМА
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: