i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
Георги силвина белопойчева изворски негър
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
КалендарКалендар

 

  ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Empty
ПисанеЗаглавие: ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ    ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeВто Юли 03, 2012 1:22 pm

В подкрепа на Aia, съм изготвил списък с нещата, които ни дразнят у хората, които идват и продължават да идват от близките и далечни села и градове на България, за да разберат веднъж завинаги какво бе да му се на знае така силно ни дразни у тях. Какво е това нещо наречено – провинциален манталитет. Щото не ние отиваме неканени в техния дом, а те в нашия и като така, не би било никак зле за общото благо да се научат на елементарни навици и поне що годе адекватно държане, за да можем ние по някакъв начин да ги поприемем и да не трошим невинни нервни клетки всеки божи ден.

Хора, решени на всичко, за да станете софиянци вие и вашите дечица :

1. Премислете много преди да дойдете насам, защото София вече абсолютно се задъхва от шума, лошия въздух и навалицата по парковете, улиците, тротоарите и магазините. Премислете наистина, дали го правите, защото няма работа по родните места( в което обаче дълбоко се съмнявам ), или искате просто да опитате нещо екзалтиращо, като това да станете столичани нпр., което за мен е страшно тъпа причина. Бъдете отговорни към майките и бащите си дето ви родиха и се мъчиха заради вас, не ги зарязвайте и не им обирайте последните пари, за да дойдете тук и да си купите на техен гръб жилища, а те да се топлят на газови лампи зимата и да ядат хляб и сол.
2. Като дойдете в големия град, вземете да се усмихвате. Не гледайте като бурсуци, щото като чукате на чуждата врата и се чумерите така, никой няма да иска да ви покани с отворени обятия.
3. Говорете тихо!!! и не използвайте по никакъв повод думи като майна, ве, пиекани, ублякана, въй, малиии, туй, унуй,тъй ли уа,тука тъй на, гизмие, стъргалу, лелинчо, киекам и т.н., направо нямате шанс да ви се изкефим, вервайте ми. Опитайте се да говорите максимално твърдо, че това ''миекани'' направо ни кара да се смеем и едновременно с това по никакъв начин не ни дава да ви приемем на сериозно. Абе да ви кажа, направо ви се смеем зад гърба, щото звучите комично.
4. Като ви звъни клетъчния телефон, извинете се на присъстващите и леко се дръпнете да си проведете разговора и пак, не говорете високо !!!, да му се не види. Изобщо спрете да говорите на високи децибели, че никой не понася да му влизат в територията и да го занимавате с тъпите си междуградски разговори.
5. Не смъквайте заплатите, не си давайте задниците за жълти стотинки, че сбъгнахте цялата система и смъкнахте яко нивото както на заплащането, така и на качеството на работата.
6. Ако чакате на опашка в магазин, не настъпвайте и не ръгайте човека пред вас. Със сигурност и вашият ред ще дойде, само дето притеснявате човека пред вас, което е също навлизане в територията на другия. Знайте, че на никого не му е приятно да му навлизат в територията. Около всеки човек има един метър пространство, в което, ако се навлезе, може да си навлечете беля от някой, дето не му е ден.
7. Употребявайте винаги думи като–Извинявайте, Моля, Може ли и Благодаря. Знам, че там от където идвате тези думи са заклето табу, нещо черно, грозно, неприлично и обидно, но тук е друго. Тук са позволени да се употребяват и дори са наложителни.
8. Като дойдете, не бързайте да си намерите работа и веднага да забременеете, та да цицате пари за майчинство, че това яко ни дразни. Тая селска пресметливост е пълна отврат.
9. Спрете да слушате чалга, защото тя дойде от вас, не от нас. И да ви кажа честно, тая просташка музика за мен става единствено когато искаш много да се смееш или пък имаш запек, да ти погне да се прокараш, или я даваш за пример на идните поколения какво значи --- тъп--- та чак заострен--- та чак тъп--- та чак заострен--- та чак тъп, тъп, тъп--- като гъбено семе на парникова печурка реколта от най–неплодородната година за всички времена на бъдещето, миналото и настоящето.
10.Не се опитвайте да предреждате и да заемате по какъвто и да било начин работното място на местен жител. Опитайте да теглите изобилие от вселената, не от хората. По този начин ще ви бъде дадено и никога след това няма да ви бъде отнето.
11. Като отидете на чуждо място, не пипайте нищо, освен ако домакина не ви каже или позволи. Не барайте с тея ръчички, дето са свикнали каквото видят очите, това да пипнат и ръцете. Уважавайте чуждия дом, той не е ваш, ок.
12. Бъдете скромни и не си мислете, че ще ни смаете, ако карате некоя луксозна кола. Ние от София слабо се впечатляваме от суетата. Тя е приоритет на е тоя провинциален манталитет за който изписах 12–те точки.
Надявам се бях доста изчерпателен и внесох яснота, какво значи това провинциален манталитет и защо ние се дразним от вас и повярвайте ми, не ви приемаме. Ако обаче спазвате тези точки, нещата биха могли да се променят. Тогава ще остане само един от всички проблеми ( който отново е много сериозен )и това е точка първа. Навсякъде стана–мръдни да мина и ...
Иначе, какво да ви кажа, тук повсеместно вече се молим за вас, за вашето добруване. Да ви отворят, дай боже работни места и всекакви благини по родните места, та да настане повсеместна радост. Ще вдигнем една голяма софра на жълтите павета и ще ядем и пием три дена и три нощи. Кой садист измисли тоя девиз на София '' расТЕ, но не старее ''. Е сега да ми падне... bounce
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ    ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeСря Юли 04, 2012 6:33 am

Хахахаха Laughing Laughing Laughing закони за единство, любов....прегръщам тези идеи, но....не мога да не се съглася с всяка дума от тук написаните. Боже, дори си много мек Smile))Един случай да разкажа по повод прованс манталитета. В магазина съм и гледам из рафтовете. Ушите ми чуват глезен детски глас, от тези ама най-неприятните и детето, което по говора си личеше, че не е от София казва на продавачката, ама лигаво, та ми идеше да го ритна :
–Ти кату умриеш и аз ши дойда на твойту мясту да работа.– и се хили тъпо и нахално и си мисли, че ще му се радват, като на село на тъпите шеги. Майка му се хили с него и...никаква забележка.– после малкото говедце продължава.
– Ама аз кату дойда на твойту мясту, ти ши си станала на сто гудини и ши си умряла – и пак чака овации като на село...

Малеее, че като викнах bounce bounce bounce Майката недоумяваше защо реагирах така на '' гениалните'' приказки на малкото изчадие. Излезе на прибежки от магазина. Значи, колкото съм пълна с любов към животните и свестните и готини хора, толкова мога да скоча като рис на дембелите и тъпанарите. А те така са се увеличили за петте ми години отсъствие, че направо не е истина. Боже, защо хората от провинцията са толкова.....айде да не казвам, че...не намирам меки думи тук! No
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ    ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeПет Юли 06, 2012 10:50 am

Aia написа:
Хахахаха Laughing Laughing Laughing закони за единство, любов....прегръщам тези идеи, но....не мога да не се съглася с всяка дума от тук написаните. Боже, дори си много мек Smile))Един случай да разкажа по повод прованс манталитета. В магазина съм и гледам из рафтовете. Ушите ми чуват глезен детски глас, от тези ама най-неприятните и детето, което по говора си личеше, че не е от София казва на продавачката, ама лигаво, та ми идеше да го ритна :
–Ти кату умриеш и аз ши дойда на твойту мясту да работа.– и се хили тъпо и нахално и си мисли, че ще му се радват, като на село на тъпите шеги. Майка му се хили с него и...никаква забележка.– после малкото говедце продължава.
– Ама аз кату дойда на твойту мясту, ти ши си станала на сто гудини и ши си умряла – и пак чака овации като на село...

Малеее, че като викнах bounce bounce bounce Майката недоумяваше защо реагирах така на '' гениалните'' приказки на малкото изчадие. Излезе на прибежки от магазина. Значи, колкото съм пълна с любов към животните и свестните и готини хора, толкова мога да скоча като рис на дембелите и тъпанарите. А те така са се увеличили за петте ми години отсъствие, че направо не е истина. Боже, защо хората от провинцията са толкова.....айде да не казвам, че...не намирам меки думи тук! No

Евала Айче cheers Аз пък лекичко препречих пътя с крак на едно друго лекенце с диалект, дето обикаляше магазина с викане и тичане. Майка и татко му се радваха, продавачката хапеше уста, нали ѝ бяха клиенти и тя овцата търпи. Като го спънах лекичко и небрежно, да видиш как спря да обикаля като линейка из магазина . Днешните ''индигови''деца са едни глупави разглезени и тлъсти идеотчета. В по-голямата си част.
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Rara Avis : 281

 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ    ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeВто Юли 10, 2012 11:42 am

lemongrass написа:


6. Ако чакате на опашка в магазин, не настъпвайте и не ръгайте човека пред вас. Със сигурност и вашият ред ще дойде, само дето притеснявате човека пред вас, което е също навлизане в територията на другия. Знайте, че на никого не му е приятно да му навлизат в територията. Около всеки човек има един метър пространство, в което, ако се навлезе, може да си навлечете беля от някой, дето не му е ден.

Тоя остатък е от купонната система. Травмите нямат изтриване.
Върнете се в началото Go down
https://broadmind.catsboard.com
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ    ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitimeНед Дек 30, 2012 11:57 am

Влизам днес в магазина до нас. Продавачката е от провинцията, познава се по говора. Това не ме дразни, но това, което ме издразва много е това, което последва. Купувам хляб, тя взима найлоновата торбичка, наплюмчва си пръстите, отваря я и хваща хляба със същата ръка... Shocked пръстите сигурно още не са изсъхнали от наплюмчването. Е такива едни неща са абсолютно НЕДОПУСТИМИ, да му се не знае. Вчера...Минава покрай мен една жена с малко дете. Говори супер високо, без да има особена причина и мека сериозно. Прибавям и някакво странно важничене, незнайно защо... Отивам да питам Оракулите, защо такова поведение ме дразни толкова МНОГО и ме кара сериозно да се замислям отново да се махам от България! Само не в Англия, че там е по-зле и от тук Mad
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





 ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ    ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ЩО Е ТОВА ЗЛОДЕЯНИЕ, НАРЕЧЕНО–ПРОВИНЦИАЛЕН МАНТАЛИТЕТ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
» ЗАЩО ТРЯБВА ДА РАБОТИМ САМО ТОВА, КОЕТО ИСТИНСКИ ОБИЧАМЕ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: