i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
белопойчева изворски Георги силвина негър
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

  ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeСъб Сеп 29, 2012 7:25 am

Тази тема е захващана в този форум, но искам да изкажа моето мнение и то да заслужи нужното внимание в нета, като го сложа в отделна тема.

Искам да поговоря за хората, които ненавиждат софиянци. Ненавиждат ги, но в същото време идват да живеят в нашия град. Този град е моят роден град и след няколко години отсъствие от България, аз още не мога да свикна с невероятното стълпотворение от хора от провинцията. София никога повече няма да бъде същата. Но не само защото е претъпкана от хора, които продължават да идват тук. Нивото падна драстично по отношение на качеството на общуване между хората. Отношенията са много изнервени и причината за това не е в тези, които са се родили в този град. Причината идва отвън. ОТ ХОРАТА, КОИТО НИ МРАЗЯТ. Де да преувеличавах...

Много ми се ще някой тук от провинцията да ми отговори на следните въпроси:

ВЪПРОС ПЪРВИ: Защо в устата ви е все една и съща грамофонна плоча. Че НЯМА софиянци. По тази логика няма и лондончани, парижани и т.н., защото родителите или бабите и дядовците на всеки са дошли от някъде. Но налице е коренна разлика във възпитанието. ОТ КЪДЕ СЕ ПОЛУЧАВА ТОВА. Не сте ли се замисляли някога. Или не ви стиска да си го признаете.

ВЪПРОС ВТОРИ: Защо като не харесвате София и не спирате да повтаряте, че е много мръсна, не ви виждам да хвърляте разделно боклука. Защото аз го хвърлям.А ви виждам да си тупате мръсните черги през балкона върху прането на съседа отдолу. Освен това, не смятате ли, че като сте дошли в един град, най-глупавото, дембелашко и пълно с неуважение нещо е, да казвате на местен жител, че не харесвате градът, в който се е родил и който ОБИЧА. Аз ОБИЧАМ София. Това е моят РОДЕН ГРАД. София БЕШЕ много чист и спокоен град преди. От къде изведнъж стана толкова неприятен. Има някаква причина, нали?

ВЪПРОС ТРЕТИ: Наричате ни шопи. Вие знаете ли всъщност кои са шопите??? Това е етнографска група, която населява западните части на България, с други думи казано, това са селата от Перник нататък към сръбската граница. Те говорят език, който е по-сходен със сръбския и македонския език. Доколкото си спомням, като разговарям с хора родени в София, ние говорим доста правилен и РАЗБИРАЕМ език.

ВЪПРОС ЧЕТВЪРТИ: Винаги в устата ви е, че ние софиянци сме надути. Честно да ви кажа, надутите хора са комплексари, а ние сме доста добронамерени, за разлика от вас, които буквално ни ненавиждате, защото сме родени в столицата. С какво иначе ще се обясни този безумен наплив от провинцията. Никой, ама никой не му е опрян ножа в кокала, че да отива на място, което толкова пък много не харесва. Софиянци може да ви ИЗГЛЕЖДАТ НАДУТИ, защото при среща с провинциален манталитет, се отдръпват, тъй като при по-близко съприкосновение, знаят какво ще последва. Т.е.– вербални нападения и долнички опити да ни принизите, за да оправдаете чувството за по-низш произход. Не мога да ви изброя колко пъти вече чух това, че ние не сме софиянци и че сме надути. Не мога да ви изброя колко пъти когато съм била в обкръжение на хора от провинцията съм била нападана, само заради това, че съм от София. БЕЗ НИКАКВА ДРУГА ПРИЧИНА !!! Защо е това? Какво ви бърка ви вади толкова очите това? Постоянно ви стои на върха на езика. Аз съм прекъсвала договори в чужбина, заради хора от провинцията, които са ме мразели, защото съм от София. Събирали са се като глутница чакали и ехиднидничко са ме нападали ежедневно само защото съм имала ''неблагоразумието'' да се родя в този град. Всяка моя дума и действие се следеше под лупа, да не би случайно това което изричам да има някакъв скрит подтекст с цел обида. Това е типично поведени на комплексара. Каквото и да кажеш, той го тълкува като обида.

За това България е толкова окаяна държава, защото се води от провинциален манталитет, а истинските софиянци-истинската интелигенция по книга са 250 000, минус 100 000, които са извън държавата. От тук следва, че България винаги ще си стои на този хал, защото манталитета за да се смени, трябва да се екстерминира.

ТОЗИ МАНТАЛИТЕТ СЕ НАРИЧА ЧАЛГА.

И въпреки че вашите деца ще ги родите в този град, те НИКОГА няма да станат софиянци и то по една много основна причина: Защото от този наплив, който идва от провинцията, нещата толкова са се разводнили, че София стана една мини-провинция. Няма от кого вече да прихванете нещо качествено.

Който не цени качеството, няма как и да се ползва от него.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeПон Окт 01, 2012 8:41 am

Потривам ръце bounce любима тема!

Мдам, елемент на безпричинна омраза има, защото на вътрешно ниво те се смятат за ощетени. Не искат да си го признаят и за това си измиват ръцете като наричат софиянци–ликйета, копилйета, надутьи и мързиливи. Ама ако им дадеш възможност за апартамент в София, ше търтят през глава, че и цялата рода ше заберат.

По повод омразата към софиянци, един случай с мой приятел от София, за който залагам с две ръце, че е много печен :
Отишъл в Лондон човека и както става там, се настанил с още 100–тина ''горди'' българи в една къща. Първият въпрос към него естествено бил от къде е родом. Ако излъжел, нямало да има такива тежки последици за някои хора от къщата, но той е честен човек, та изплюл камъчето и произнесъл една от най-омразните думи за хората от прованса–СОФИЯ affraid affraid affraid affraid affraid affraid
Настанал смут и скърцане със зъби......
Една сутрин нашия човек закъснявайки за работа, не си измил тиганчето. И явно по тяхна преценка, направил ужасно голяма кочина в къщата, като не си измил де(Б)а и това тиганче.
Връща се вечерта и гледа в кухнята се събрал екипа от намръщени и комплексирани ''спецове'', които с нескрито удоволствие се заяли, че кво като е от София, нема да му мият тиганчето. Баси мъжагите, какви тежки въпроси ги катурват от равновесие.
Моя приятел е веселяк и хич не се обижда. Казал им най-разбрано и човешки, да си оставят и те съдовете, няма проблеми, ще им ги измие( междувременно и се извинил за създадената ''адска бъркотия'' с неизмитото тиганче). Те уж малко се успокоили, но не шещ ли, след малко, разминавайки се в коридора, единия го блъснал към стената абсолютно нарочно. Той го попитал какво става, а оня: Бйе како бйе, квуо кат си ут София бйе!
Нашия човек пак опитал с добро, обаче не станало. Намесил се и друг комплексар и тръгнали да бият нащо момче. Явно не им било тиганчето проблема, ами че бил от София lol! lol! lol!

Само дето тука не познали, щото моя приятел е много здрав, та ги поставил на място с няколко светкавични. После си взел багажа и си намерил място при едни англичани. Те поне нямали нищо против, че е от столица, сигурно щото и те били от столица Laughing . Случаят е абсолютно достоверен, без капка преувеличение. Който иска, да си прави изводите scratch
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeСря Окт 17, 2012 9:39 am

Аз пък си прекъснах договор заради едни хора от града на розите. Когато бяхме между други хора, първото нещо, което не пропускаха да кажат беше, че съм от София. А когато бяхме сами, ме следяха за всяко изречение, да не би да кажа нещо, което да ги обиди на тяхната болна тема- провинция. Бяха чувствителни като мадами Laughing

А когато пристигнах в Англия в къщата където вече живееха българи от провинцията, като им беше казано, че сме от София, не се обърнаха да ни поздравят дори. Ние влизаме, казваме им добър ден, те не ни отговориха и дори останаха с гръб към нас. Страшно съжалявам да казвам тези неща, но те са самата истина. Mad После ми откраднаха и едно супер яке за довиждане и отпрашиха за Бургас, че се оказаха крадци не само на дамски якета...

Но най-страшното дойде после, като си счупих ръката заради един злобен селяк, който също мразеше да говори и вечно трепереше от злоба.
Сега плащам на едни хора от провинцията и единият от тях не пропуска да отбележи, че София е гаден град и че така ни се пада на нас шопите. А аз му давам хляб в ръцете...Безумие!
Преди да пищят срещу софиянци, хората от провинцията е добре да преразгледат искрено, ама искрено чувствата си към нас и да си зададат въпроса-само ние ли сме кофти или има нещо и в тях.
Срещала съм и свестни хора от провинцията, но процентно са много малко.

А КАК БИХ ИСКАЛА ДА ГРЕША ЗА ТАЗИ СТАТИСТИКА, ЗНАЕТЕ ЛИ!!!!!!!!!!!!!!

А забелязва ли ли сте колко ни ''обичат'' пловдивчани Laughing Иначе всяка втора кола в София е PB Laughing Какво ли ги кара да посещават този толкова омразен за тях град Laughing Аз ако не харесвам Пловдив, не бих стъпила там.
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Rara Avis : 281

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeСъб Окт 20, 2012 8:05 am

Хората от провинцията са нахални, безочливи и не зачитат другите.
Върнете се в началото Go down
https://broadmind.catsboard.com
patkan




Rara Avis : 589

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeВто Яну 01, 2013 3:07 pm

С риск да получа bann и да бъда изхвърлен от форума ще ви призная,че съм точно от провинцията.Ако има някакво значение-от Русе съм.Винаги съм мразел спорове по тази тема.Не защото имам някакви скрупули,а защото е безсмислена по своята същност.Все едно да спорим дали жените или мъжете са по-голямата работа.Да ви кажа останах неприятно изненадан,че се натъкнах на тази тема в този иначе интелигентен сайт,списван също от интелигентни хора.Доколкото разбирам повечето от вас тук чуват нещата и би трябвало да ги тълкуват от птичи поглед.
Не е ли целия свят дом за душата?Не били трябвало поне да е така?Не сме ли горе долу в един казан?Не се ли пържим горе-долу на една температура и в едно и също некачествено масло?Трябва ли все да търсим теми за разединение,а не за обединение?Нали видяхме докъде стигнахме с тоталното си противостоене?До кривата круша.
Аз лично си харесвам и обичам аристократичния град или поне това,което е останало от аристократичността му.Всъщност ако трябва да бъдем точни тя беше изкоренена още 1950 г.с масови депортации към страната,а на тяхно място дойде....да не казвам какво.Но това не променя нещата.Човек има за какво да се роди на дадено място-може да е за добро,макар,че на пръв поглед му е некомфортно там.
За мен няма пловдивчанин,софиянец,провинциалист.Има Човек,Душа или пък липсата им.Важни са амбициите му,мислите му,мечтите му.
Душата е космополит във Вселената.Имал съм и имам предложения за София-елегантно изтъкнах различни доводи и разбираеми за другите причини и не приех.Но истинските са тези по-горе.Нямам нищо против никого.Нека всеки живее и работи където си поиска,но да спазва нормите на поведение при домакина си.
Да повдигнем ли въпроса защо се стигна до тази безпрецедентна миграция от страната към София?Ами много просто-защото всичко се правеше за там.За нашите хора.Всичко се съсредоточи там.За по-лесно.За по-евтино.Всичко се правеше на парче.Липсваше далновидна политика за цялата страна.Но...спирам да пиша,защото не искам да наливам нова порция мливо във воденицата.
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Rara Avis : 281

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeВто Яну 01, 2013 5:04 pm

Добре дошъл в нашия форум, patkan ! Искрено се радвам, че дойде още един интелигентен човек на борда. Тъй като някои от темите може да изглеждат малко пиперливи( да не казвам " агресивни ") , много се надявам да не се приемат на лична основа. Мога да гарантирам, че в основата на всеки блог стои реална случка, човек, емоция, впечатление, които нямат за цел да обиждат или компрометират никого, а да изложат фалшивата същност на човешката природа управлявана от човешкото его.
Целта ни е да осмеем простотоята, лошотията и мракобесието у хората, което пречи на целия свят да върви напред. Дали това ще помогне - не знам - поне е начин за напомняне, че нещо не е наред.

Пожелавам, Ви, приятно прекарвана във форума!

Admin
Върнете се в началото Go down
https://broadmind.catsboard.com
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeВто Яну 01, 2013 5:39 pm

patkan написа:
С риск да получа bann и да бъда изхвърлен от форума...

Човек, никой от никъде няма да те изхвърля! Искрено се надявам, ако местата се сменят и да кажем ти имаш русенски форум, в който си писал какви надути к.опелета сме от София Laughing да си и ти така толерантен към нас, ако случайно влезем да се защитим Wink


Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeВто Яну 01, 2013 7:34 pm

''...Ще дойде време и може би няма да има нужда от този първоначален клас наречен "България".Но дотогава доста примитивни души ще трябва да преминат през това отделение...''

Patkan, това са твои думи. Възможно ли е тези, около един милион човека, които са дошли от провинцията за последните 5-6 години, да са изключение от това количество примитивни души, за което си споменал по-горе?

Виж, не се заяждам с теб, но ако имаш време, възможност и желание, ще се радвам да ми отговориш на тези няколко въпроса:

– Смяташ ли, че човек ще си продаде апартамента в София, за да хукне да живее в околностите, ако няма НАИСТИНА сериозен проблем. Смяташ ли, че е само снобарски каприз?
– Моля те, обясни ми от твоя гледна точка, защо винаги разговорите, когато съм се запознавала с човек от провинцията вървят в тази схема:
'' От къде си? А-а софиянка, а майка ти и баща ти от къде са? А-а, каква софиянка си тогава? А–а вие софиянци сте нахални и имате голямо самочувствие. Аз съм си мислел да ходя да живея в София, ама НЕ МИ ХАРЕСВА КАТО ГРАД....'' Смяташ ли, че това може да се нарече възпитан разговор? Това е най-често чуваната грамофонна плоча, без преувеличение.

– И последно, смяташ ли, че определението ''провинциален манталитет'' е изсмукано от пръстите и че крушката е без опашка?

Ще се радвам, ако ми отговориш, защото в противен случай няма да постъпиш много по-различно от един страхливец, който много се надявам да НЕ СИ I love you
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeВто Яну 01, 2013 8:25 pm

На първия ти въпрос-не,тези почти милион човека новодошли не са изключение от примитивните души.Те са си точно такива-с ниска степен на духовна зрялост примитиви.Една осъзната душа знае защо е избрала точно това място.Аз лично имам засега само някои догадки относно причините за това ми месторождение.
Всъщност икономическата миграция е признак на слабост и символ на несправяне със социалните и семейни задължения.Това е признак за търсене на лесното,познатото и най-вече копирането на шаблона.Ако наистина искаш да се себедокажеш ще го направиш в родния си град,колкото и трудно да ти се струва.Подражанието има огромна,често подценявана или недооценявана потенциална мощ.

На другия-ако няма наистина сериозен проблем не би си продал апартамента в София.Поне аз мисля така.Но може и от снобария да се изнесеш да живееш в околностите.Там наистина се живее много по-добре,макар и малко далечко да е.
Може и сам да решиш да се изнесеш-ако ти писне и видиш,че няма как да се справиш с прииждащите пълчища насекоми от близко и далеч.Познавам хора,които се изнесоха точно заради пълчищата насекоми.

По въпроса за протичане на диалога-запознанство.Мога да ти кажа аз как бих го провел.Това,откъде е човек като за начало мен ни най-малко не ме вълнува.Както ти казах за мен са важни други неща.При тези изкуствено създадени разделения по какви ли не показатели вече имам страх да попитам някого за принадлежността му към нещо.Тук съм се запознавал с много момичета,които са от селата,но мен това ни най-малко ме притеснява.Дори в последствие установявам,че струват много повече от великите "гражданки".
А защо така протича разговора при теб ли?Ами заради естството на събеседника ти.Мантрата "София" вероятно му звучи като гилотина за самочувствието .Първичността му се издава в неприемането ти.Автоматично осъзнава,че го превъзхождаш и естествената му реакция е да те принизи по всякакъв начин.Това е животински инстинкт,продиктуван от страха.

"Провинциален манталитет" е реално съществуващо животно,няма как да го изсмучеш от пръстите.Аз не съм живял в София и няма как да съм почувствал нещата,за които вие говорите.Но инстинктивно усещам,че сте абсолютно прави и няма за какво да си измисляте.
Аз например не си вадя генерални заключения за софиянци след като учтиво и на книжовен български език попитах една жена как да стигна до определено място,а тя ужасена ме изгледа и отрони "аууу,ама ти говориш на диалект....." и ме прати в противоположната посока за палеозойски шисти.
Различията в България са плод на дългогодишната изолираност на едни региони от други по-напред в историята.Можем да се върнем и до многото царства още преди падането ни под турско робство.Българина е индивидуалист и се дели.Винаги прави държава в държавата.Това обособяване на различни етно и културни групи води до диалектите,разлика в манталитета,води до неекипност и в крайна сметка до упадък.Тепърва този проблем ще се разраства.Но има и добра страна-поне ще станем еднородна и хомогенна маса макар и в лошия смисъл.Дано не прозвучах прекалено саркастично.В крайна сметка виновни сме всички ние.Никой сам за себе си няма да бъде добре,ако всички не сме добре.София ще е добре,когато и с.Краводер е добре.Както и Долно горно нанадолнище.Решаването на проблем на парче както беше досега води само до такива дисбаланси.Алчността ни и желанието ни да притежаваме повече сега,на момента ни погуби.Ние искахем парите сега,на момента без значение какво ще стане утре-ето,получихме си урока.Зная,че ти не попадаш в това число,но за съжаление си доказателство за приказката "Край сухото гори и мокрото".Другото хубаво нещо е,че Вселената е равновесна система и не търпи излишъци и недостиг.Рано или късно всичко си идва на мястото,компенсирайки и унищожавайки неравновесието.В момента тече точно такъв процес.
Дано съм бил в достатъчна степен изчерпателен в отговорите си.Не претендирам за оригиналност,просто казвам това,което мисля.
А бе един въпрос крещи в мен-как така някой ще върви срещу теб,ще те блъсне и ще ти каже "Какво като си от София бе?Не че не ви вярвам,но просто немога да го приема.


Последната промяна е направена от patkan на Сря Яну 02, 2013 10:18 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeСря Яну 02, 2013 8:27 am

Благодаря ти за този брилянтен отговор. Ти ми върна надеждата, че има още останали интелигентни хора по нашите земи cheers

Според мен, ако един човек е природно интелигентен, няма как да го хване тази болест–провинциален манталитет. Виж, аз нямам абсолютно нищо против кой къде се е родил и кой какво работи. За мен единствено е важно едно нещо–уважава ли човекът, който е дошъл от провинцията мен и околната среда. Ако НЕ, го класифицирам моментално в графа НЕКАНЕН НАТРАПНИК. Ако пък е ДА, моля защовядайте...въпреки че ако трябва да сме честни и разумни, капацитета на София за поемане на хора е 800 000 човека, а те са вече около два милиона. Безумно, нали...За мен най-свестните хора си останаха по родните градове, а тук надойдоха точно онези за които и ти си съгласен с нас-тези с провинциалния манталитет. Да се намърда на по-платена работа, да роди веднага дете в София, за да си заздрави позициите...Картината се повтаря, както във всички по-големи градове на света. Аз живях 5 години в Англия и мога да ти кажа съвсем честно, че англичаните също се местят чак в други континенти, заради огромния наплив на имигранти тип–бай Ганьо. Бай Ганьо не е само българин, той може да е и руснак, и поляк, и румънец, и африканец, и пакистанец...Знаеш ли колко пъти съм прескачала на другия тротоар, защото виждам българи, които си говорят неистово високо, просташки оглеждат и коментират англичанките( а мога да ти кажа, че между тях има абсолютни кукли), коментират ги злобно и само пари и дрехи от Ти Кей Макс са им в устата. Можем ли да виним англичаните, че негодуват и че не ни приемат? Категорично НЕ! Аз дори им се чудя защо толкова мълчат. Това английско възпитание в случая не им помага изобщо. Как ще изтълкуваш следния факт. Лично англичанка ми е споделяла, че не може да изтегли заем, за да си подобри фризьорския салон, но идва някой от Гана или Нигерия и моментално му се дава заем, за да мързелува по цял ден, да си купи кола, огромен плазмен телевизор за цялата стена, уредба да побърква района с високи децибели и да си кара многолюдните партита в двора всяка неделя и да омирисва квартала с манджи с по килограм чесън и т.н. и да имат НАГЛОСТТА ДА КАЗВАТ, ЧЕ АНГЛИЯ Е ТЯХНА ДЪРЖАВА! Пази Боже сляпо да прогледа!!!

Аз съм една от тези, които си продаде апартамента и те уверявам, че си купих къща във възможно най-отдалечената точка, която е все пак сравнително близо до София. И мястото не е престижно, нито снобарско. Какво ме накара, веднага ти разказвам...
Живеех до една много спокойна и приятна градинка. Винаги имаше свободни пейки, където да седнеш да послушаш птиците и да се заредиш. Каква беше безумната ми почуда, когато се върнах от Англия Shocked Shocked Shocked Градинката се пръска по шевовете от хора, колички, майки с ревящи деца...народ толкова много, че да си намерш шанс да седнеш(въпреки че бяха поставили още много нови пейки), беше наистина шанс. Всеко хванало и люпи семки по земята и търчи да използва храстите за тоалетна. Аз ти се заклевам, че ИЗПАДНАХ В ШОК. Не можех да повярвам, че това е истина...Затворих се в апартамента си и изгубих всякакво желание да излизам. Направо изпаднах в депресия, въпреки че имам доста знания как да се опазя да не ме сграбчи. Но капката, която преля чашата, беше следния случай...
Играят около десетина деца на възраст около 9–10 години. Попораснали вече. Майките им и бащите им седнали на две пейки, люпят семките и бирата и си говорят. Чува се, че са от провинцията по говора. По едно време едното момче, височко така, развитичко, си сваля гащите пред всички и започва да си търси дърво, къде да се подпре да си свърши едни по-сериозни нужди What a Face Децата приемат това за нормално и започват да викат към родителите, че Гошко, да кажем му се а....а. Гошко си свършва работата пред всички и майка му без капка смущение става от пейката и започва да се рови откъм гърба му да го избърше. Shocked Shocked Shocked Даже и кучетата ритнат с крак да си го заровят...Но ние сме ХОМО САПИЕНС, НИЕ СМЕ ВЕЛИКИ!!!
Мислиш този случай беше единствен? Не! Минава една баба покрай мен и разхожда внучето. Минавайки покрай мен чувам речта и разбирам веднага, че не са от София. На двайсет метра от мен, бабата сваля гащите и си свършва нуждите, при което пак не търси храст поне да се скрие. Посред бял ден! Внучето я чака смирено и приема нещата за напълно нормални. Същата баба я видях да извършва същата процедура още няколко пъти. Представяш ли си за миг шока, през който преминах, връщайки се от държава, която е еталон за възпитание и добри обноски. Та така, продадох си апартамента на един дъх с пълната убеденост, че ако не го направ, ще ОТКАЧА!


Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeСря Яну 02, 2013 8:47 am

Продължавам...Понеже къщата ми има още довършителни работи, живея в един, да кажем престижен квартал, в малка нова кооперация с мраморни стълби...кукличка. Аз и домоуправителката сме единствените от София. Всички други са от провинцията. Като влизаш във входа, има два хубави килима, да си доизтриеш обувките ако има нещо по тях. Не, стържат си петите от калта право върху стълбите, нали знаеш, като не село на рендето за кал пред портата. Иначе всеки си е купил по един джип. Също така не знаят да се поздравяват. Не знам, там от където идват срамна ли е тази дума. Минават покрай мен като намръщени брутове...какво да ти разправям...Отврат! Ако ние от София дойдем така и започнем да ви цапаме и да се държим бурсушки, съм абсолютно убедена, че последното нещо, което ще изпитвате към нас, ще е разбиране и приемане.
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeСря Яну 02, 2013 12:03 pm

Благодаря ти за отговора и разсъжденията.Ако изобщо не те познавах сигурно не бих ти повярвал на изнесените от теб неща.Но всъщност вече ти вярвам съвсем безрезервно.
Мога да те уверя,че тук в Русе не се случват такива неща както във вашата градинка и историята с Гошко.Ние живеем в къща,край нас има само къщи и на подобни неща не съм ставал свидетел.Край блоковете е наистина малко по-различно.Казвам ти това за да те уверя,че не цялата провинция прави това,на което си ставала очевидец многократно.
Мога да ти отговоря на въпроса защо в Англия на тамошните не се дават или трудно се дават кредити,а на пришълците-с отворени обятия и кесии.Това е световна политика,поощряваща миграцията.В самото явление миграция няма нищо лошо,дори и ние сме неин плод.Обаче след десетилетия и столетия развитие на едно място се създават специфични култури,взаимовръзки и традиции.Да,именно традициите бъркат в задните части на глобалистите.Защото традицията те държи като корен на мястото ти,чрез нея ти си тежиш като камък на мястото си.Тя е твоята опора,сила и кърпичка,в която можеш да изплачеш мъката си.Чрез традицията ти си силен и не приемаш друговерието,фалша,лицемерието и лъжата.Имаш духовна опора.Имаш знанията и мъдростта на предците си.
Сега целта е друга-цялостно заличаване на традициите.Нали се сещаш за една реклама,от която буквално настръхвах-"Традициите не са това,което бяха".Да,не са и за жалост никога няма да бъдат вече същите.Цели се и то успешно за жалост цялостното им изтриване и подменяне с фалшиви такива.Миграцията в световен план прави точно това.Така е и с България,така е и с другите страни.От тук тръгва и проблема за нашествието към София.Същото е,само дето мащабите са други.Пришълците са вятърничави хора,аз ги оприличавам на съдрана найлонова торбичка,която шантавия вятър е подгонил и мотае из пустото поле.Те са изгубили връзката си с местоживеенето ,те са като дърво без корен.Лесно могат да се управляват,моделират се като пластелин,не мислят,подхвърлят им се лесни модели,целящи заселването им в определена друга държава и така се ликвидират и местните.Това е процес глобален и никой неможе да го спре.Затова чернилката ще получава изгодни кредити,затова българките ще ги пльокат там-заради социалните помощи.Заради това на циганите се дава.Впрочем в контекста каква е разликата между циганин на социални помощи и българин в Англия на също такива?Май никаква.Само рамките са други.
Искам да те поздравя за решението да напуснеш София и да се обособиш по периферията.Подразбира се,че човек със широка душа и осъзнатост няма как да вегетира край хора,чиито интелект е по-малък от този на един кон примерно.Да ти е честито новото жилище и само стойностни и прекрасни хора да прекрачват прага му.Ако имаше двор щях да ти изработя нещо,едно от хобитата ми е да изработвам красиви предмети от дърво.


Последната промяна е направена от patkan на Нед Яну 06, 2013 8:23 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitimeЧет Яну 03, 2013 8:29 am

patkan написа:
Благодаря ти за отговора и разсъжденията.Ако изобщо не те познавах сигурно не бих ти повярвал на изнесените от теб неща.Но всъщност вече ти вярвам съвсем безрезервно.
Мога да те уверя,че тук в Русе не се случват такива неща както във вашата градинка и историята с Гошко.Ние живеем в къща,край нас има само къщи и на подобни неща не съм ставал свидетел.Край блоковете е наистина малко по-различно.Казвам ти това за да те уверя,че не цялата провинция прави това...

О, аз съм сигурна в това и съм УБЕДЕНА, че най-свестните хора отстояват корените сиSmile Тук вероятно болшинството хора, които идват са точно тези, които са със стадния инстинкт–Иван замина, защо не и аз. Предполагам също така, че снобарията на ''елита''тук е привлекателното нещо... Въпреки че елитът в България е унищожен много преди те да се родят и изобщо, за да си част от истинския елит, се изискват много качества и последното от тях са парите или чалгаджийската хубост придружена със силикон и сто кила грим. Елитът е състояние на Духа, а не на комплексите. Аз съм работила сред истински елит и смея да твърдя, че нашия е комедийна пародия, БЕЗ НИКАКВО ИЗКЛЮЧЕНИЕ. lol! lol! lol!

...Искам да те поздравя за решението да напуснеш София и да се обособиш по периферията.Подразбира се,че човек със широка душа и осъзнатост няма как да вегетира край хора,чиито интелект е по-малък от този на един кон примерно.Да ти е честито новото жилище и само стойностни и прекрасни хора да прекрачват прага му.Ако имаше двор щях да ти изработя нещо,едно от хобитата ми е да изработвам красиви предмети от дърво...

Благодаря ти за тези окуражителни думи! Благодаря ти и за желанието да ми подариш нещо от твоето творчество flower Имам двор голям и с радост ще го приема, но условието е да бъде подаден лично Smile Аз много обичам феите и искам да направя градината си както си я представям в приказките. Знам как да привлека пеперуди, птици и всички елементали, защото ги има, просто хората не ги канят flower flower flower Ще нарисувам едната стена на къщата с феи и цветя...ще сложа над вратата благословия на дома за всеки добър човек, който ще прекрачва прага и се надява един от тях да си и тиSmile И аз ще ти подаря нещо от моето творчество, но нека го запазя за сега в тайна...... flower

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





 ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ    ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ЧЕТИРИ ГЛУПАВИ ДОВОДА НА ПРОВИНЦИАЛИСТИТЕ СРЕЩУ СОФИЯНЦИ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
»  ЧЕТИРИ ЦИТАТА ЗАСЛУЖАВАЩИ РАЗМИСЪЛ...

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: