i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
Георги изворски белопойчева силвина негър
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ     ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeПет Окт 12, 2012 12:19 pm



Tой: Леле, няма да повярваш на каква велика книга попаднах!

Аз: За какво се разказва?

Той: Това е ръководство за живеене на по-добър живот! Това е също ръководство за създаване на по-добро общество за нас и нашите деца. Тази книга промени живота ми!

Аз: Това звучи като една важна книга. Кой я е написал?

Той: Авторът е най-умния човек във Вселената.

Аз: Това е невероятно - ако авторът е най-умния човек във Вселената, книгата трябва да бъде абсолютно брилянтна. Нямам търпение да я видя. Имаш ли копие у теб?

Той: Разбира се! Аз го нося със себе си навсякъде, където отида! Ето, виж ...

Отварям книгата на случайна страница и какво прочитам........:

'' Посветете себе си на мен, защото Аз съм Господ, твоят Бог. Пазете повеленията Ми и ги спазвайте; Аз съм Господ, Аз ще ви ОСВЕТЯ....

( И тука се започва) Всеки, който прокълне баща си или майка си непременно да се умъртви; проклятието на бащата или майката, кръвта им е върху....( А? !?....??? Моля ???)

Ако човек прелюбодействува с жената на ближния си, както прелюбодеецът, така и прелюбодейката да се умъртвят. Човек, който лежи с жената на баща му и е открил голотата си, двамата да се умъртвят, кръвта им е върху тях.

Ако някой легне със снаха си, и двамата да се умъртвят, те са извършили перверзия, кръвта им е върху тях.( е добре де, грях грях, ама чак пък да ги умъртвиш, Боже...)

Ако някой легне с мъж като с жена, и двамата са извършили гнусота;( и аз не си падам по гейове, ама нали ти, Боже си ги създал такива, защо сега пък искаш да ги умъртвиш) Те се поставят до смърт, кръвта им е върху тях. [Левит, глава 20]''

Почесвам се по главата, това би трябвало да е най-умната книга във Вселената. Пътеводител за живота.

Аз: Мислех, че това е писано от най-интелигентния човек във Вселената. Ако ние следваме това, което казва този автор, ше трябва да убием половината от хората на земята, че и бая повече.

Той: Е, това е в Стария завет, ще видиш. Книгата е в две части–стар и нов завет.

Аз се почесвам...Възможно ли е най-умният човек във Вселената първоначално да иска да убие половината човечество, а след това да промени мнението си ? Малко недоумявам...

Отварям книгата на друга случайна страница и намирам това:

'' Когато си купувате роб иврит, той служи в продължение на шест години, но в седмата ще излезе свободен човек, без дългове. Ако дойде сам, той ще излезе един, ако е имал жена, то и жена му ще отиде заедно с него. Ако господарят му му е дал жена, и тя носи синовете му или дъщерите му, той ще излезе сам. Но ако робът декларира...(тука се оплитам от толкова много роби и условия) тогава господарят му ще го заведе пред Бога..... ще му промуши..??? ( Леле-е, баси дивотията..ама това ,сериозно, Бог ли го говори???) ухото с шило; и той ще му бъде роб за цял живот....( а така-а-а-а, удобрения за робовладелчество..е къв е тоя Бог ??)

...Когато някой продаде дъщеря си за робиня,( стига с тея роби, че ми втръсна вече!) тя не трябва да излиза с други роби. Ако не бъде угодна на господаря си, който я е определил за себе си ( да си я праска най-вероятно), а след това той я остави( като му омръзне да я праска) да бъде изкупена, той няма право да я продаде на чужденци, тъй като той се е занимавал несправедливо с нея( несправедливо...аха, значи наистина я е праскал). Ако я е сгодил за сина си, то нека постъпи с нея като с дъщеря. ( между другото, в далечните времена, снахите са първо пробвани от бащите, значи при всички положения пак ше я праска) Ако си вземе още една жена за себе си, той не трябва да ограничава правата на храна, облекло, или семейно първата съпруга. И ако той не направи тези три неща за нея, тя ще излезе без дългове, без плащане на пари.

Който удари човек смъртоносно, да се умъртви... Но ако някой умишлено атакува и убива друг от предателство, ще вземе убиец от олтара Ми за изпълнение.( иди го разбери какво иска да каже).

Който удари баща си или майка си, непременно да се умъртви.( А стига умъртвяване вече де!)

Който отвлече лице, дали това лице е било продадено или все още се държи във владение, да се умъртви. Който хули баща си или майка си непременно да се умъртви.( абе, това умъртвяване май било голямо хоби на тоя господ от библията..).

Когато хората се карат и единият удари другия с камък или юмрук, така че пострадалото лице, въпреки че не е мъртво, е приковано на легло, но се възстановява и се разхожда навън с помощта на персонала, нападателят трябва да бъде освободен от отговорност, нека да плати за загубата на време, както и да осигури пълно възстановяване.''( много човешки некакси тея правила на тоя Бог, бре ц-ц)''

След прочитането на тея, най-меко казано.. безумни неща, грандиозността и мъдростта на Бог някакси рухват пред мен, де да знам.. Великият Вселенски автор се застъпва за робството и побоя над робите, както и многоженството и издевателството над по-низшестоящите. Направо съм в пълна почуда и дори съм си загубил дар словото, нещо неприсъщо за мен. Отварям на друга страница.

'' Жената да се учи мълчаливо с пълно подчинение. Не се позволява на никоя жена да поучава, нито да имат власт над човека, тя трябва да мълчи.''

Вселенски Боже, от думите ти прозира пълен сексизъм..!? Ти жената за мълчание и за самозадоволяване ли само я създаде? А, и да ражда в болки( нарочно така го направи, за да я накажеш за греховността на пра-пра-пра-пра баба ѝ Ева)...Не разбирам нещо, уж обича човеците, пък измисля само казни за тях, тоя бог от библията..



Отварям книгата на случайни страници, и почти всичко, което виждам, е пълна безсмислица. Чета отвратни, нехуманни, зловещи, извратени и противоречиви неща. Не става и дума тая прехвалена ''божа'' книга да ме доведе до захлас. NO WAY !!! Уж е написана от всемогъщ, всезнаещ и всичко обичащ създател на вселената, а пък какви ги е измислил... Ако сме честни пред себе си и имаме поне мънЕчко ум в главата, ще трябва да си признаем, че ИСТИНСКИЯ БОГ НЕ Е ИМАЛ НИЩО ОБЩО С ТАЯ КНИГА.

Причината, поради която Библията съдържа толкова много глупости е, че е написана преди хиляди години от първобитни хора, които са ѝ направили около 50 редактирания. Единият автор е бил пиян, другият залян, третият е бил снощен, четвъртият е бил глупав по рождение, петият е бил гърбушкото от Нотр Дам и е мразел хората, че нямат гърбица като неговата и т.н. Книга, която се застъпва за безсмислени и масови убийства, робство и подтисничеството на жените, няма място днес в нашето общество. Това по мое мнение.

Курбанлиите, ловците и месоядните, убийците, властолюбивците, мъжете с азиатски възгледи, секс маниаците и педофилите, както и хората с робски манталитет, може и да намерят книгата за дълбоко проникновена и мъдра. По вкусовете ше ги познаете.

За любопитните, скоро по трасето следва тема - съществувал ли е наистина Христос. Не се потете и не се префорсирайте. Истината ще ви освободи.


Последната промяна е направена от lemongrass на Чет Ное 15, 2012 9:03 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Rara Avis : 281

  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ     ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeПон Окт 15, 2012 8:05 pm

Това е една много малка част от гадостите, които могат да се срещнат в библията.

Ето още примери:

Библията изисква да не се работи в неделя. В случай, че някой не изпълни тази повеля, трябва да бъде убит с камъни.
Освен това удобрява поробването на други нации, както и робството като цяло и
убиването на тинейджъри, ако пият прекалено.

Причините, за да се напише от властващите тогава е, че са искали тотален контрол над хората и за съжаление го имат и до ден днешен особено в робска България, където за да се съгласят хората с този пост, са нужни сигурно векове .
Върнете се в началото Go down
https://broadmind.catsboard.com
аз не съм Заратустра

аз не съм Заратустра


Rara Avis : 129

  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ     ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeНед Ное 11, 2012 11:40 am

Мисля че има един безпогрешен начин да се разбере дали тази книга е писана от Бог. Да се преведе дословно, но на разбираем език за едно дете. Ако то не ти зададе въпрос от сорта ' защо на всяка страница фигурират думи като - кръв, роб и убийство', значи е писана от Всевишния. Но се съмнявам, че детето ще пропусне да го зададе.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ     ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitimeЧет Ное 15, 2012 9:15 am

аз не съм Заратустра написа:
Мисля че има един безпогрешен начин да се разбере дали тази книга е писана от Бог. Да се преведе дословно, но на разбираем език за едно дете. Ако то не ти зададе въпрос от сорта ' защо на всяка страница фигурират думи като - кръв, роб и убийство', значи е писана от Всевишния. Но се съмнявам, че детето ще пропусне да го зададе.

Те и децата станаха жестоки под влиянието на дъртото бабе–Матрицата. Станаха глупави, лигави и жестоки, така че не бих взел тяхното мнение. Те са едни бивши индигови ( това под голямо съмнение) и сегашни малки послушни зайчета–войничета на тая луда асимилираща система. Вчера чух, че последните статистики говорят за драстично понижаване на айкю-то на хората по света. Като не четат, да видят от какво да се пазят за да не затъпяват, нека движат по нанадолнището.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





  ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ     ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ПО БИБЛИЯТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: