i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
Георги силвина белопойчева изворски негър
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО   ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeПон Ное 19, 2012 6:26 pm

Нащо дете Айа с поста си за копнежа на човешката душа по красотата, ме накара да се загледам в нещо тревожно обратно - картините на уж великите художници, оценени за НЮНОРМАЛНИ, ФЮНУМЮНАЛНИ И БЮЗУМНИ ЦЕНИ от порядъка на милиони, та и нагоре. Гледам ги как се блещят застрашително насреща ми и употребявам неистови усилия да разбера тея луди излияния из под четката. Усещам, че имам нужда извънземните да дойдат да ми помогнат да разбера тоя безмълвен онанизъм на човешката изтрещяла природа. Гледам някакво триизмерно съчетание с вкус на чесън в ягоди, заквасени в сос от белина и две годишно яйце и си викам: Възможно ли е да съм толкова изостанал и безкултурен, та да не намирам никаква красота в тези иначе световно признати ШЮДЬОВРИ.
Обърнах снимките да полегнат, завъртях ги наопаки, направих им сериозен зум, викам си, да не би пък да имат някакво скрито послание за намиране на рудниците на цар Соломон..някаква карта, та за това да са оценени за такива суми, няма и няма. Никакви тайни кодове, никакви скрити послания..стоят насреща и се дзверят в мен някакви озъбени, нащърбени криви лица с астигматизъм и с по няколко усти, и ум не ме свърта да ви призная колко съм разтревожен за вкуса на човечеството.

От тея творби ми идват на ум два-три скромни извода:

Извод първи-художниците, които са имали тази невероятна смелост, да разголят болните си души пред света, са имали много тежко детство и сериозни мозъчни сътресения - удари по главата, падане от дървета и ежедневен бой с метални канчета за пиене на вода, което в крайна сметка ги е довело до тежки халюцинации, невроза и клинична депресия. Вследствие на тоя тежък живот, те са виждали съвсем логично света по такъв уродлив, негативен и изкривен начин.

Извод втори-експертите, които оценяват тея мозъчни сътресения за такива огромни суми, си играят с човечеството по един много странен и труднодостъпен за разбиране начин, като сериозно му се подиграват.
Или вариант втори на извод втори-били са хора пълни със съчувствие и са си казали: я дай да отмъстим на човечеството за мъките на тея хора и да ги сурвакаме с едни ненормални суми, та да се възцари възмездие за боя по главите с канчетата.

И извод трети-простотията на хората дори и сред богатите, които търчат да си купят тея болни рожби на болни и повредени хора е толкова голяма, че язък им за университетите, язък им за парите, язък им за връзките, язък им за всичкото.

Извод лично за мен: Хората ужасно много се страхуват да бъдат себе си и се влияят от експерти. Думата на експертите е вся и всйо, въпреки че се хващам с вас на бас, че много от тея, дето си купуват тези творби на ужасите, когато са сами им слагат покривала да не ги гледат, под претекст да не се прашат, да кажем. Или пък ги слагат в отдалечени тъмни стаи, уж да не им избледнее боята. Сигурен съм, че никой, ама никой не си ги слага в спалнята за да им се любува преди заспиване или сутрин за мотивиране, че ще зачести с посещенията при семейния психиатър.

'Дами и Господа на батку тъпанарити Twisted Evil ,

Насладйети са на тйез шидьоври, дйет ги нарисувах за вас, за да изтрищити уощи повичи.....Рисувах ги с глъвътъ надолу туканка на, за разнуубразии, чи да станат уощи по-криви, чи да са пузабавлявам посли с вас, щот мий малку скучну ши мъ прущавати.... Аз ви казвам - тъз картина и супйер и и многу пристижна да я имати и вий ши съ избийти да са състизавати да си я купити.. му-ха-ха-а..а тя гурката, груозна кат мйени.....'

Лично аз бих приел такава картина само ако ми я подарят и то с надеждата да я продам секунда по - късно на някой батков тъпанар и с нея да нахраня половината земно кълбо.
От картини не разбирам, ама съм експерт по лудостта на ''тъпанарити на батку''. Какво да правя, като я срещам на всяка крачка, взех та станах спец.

А насладйети са на тиез мракубиесни шидьоври сига..

P.S. Вземете един приятелски съвет, не ги гледайте преди лягане и не ги показвайте на деца до 21 годиншна възраст. Не отговарям за последствията.

http://4aiotgluhar4e.blog.bg/izkustvo/2010/11/25/nai-skypo-prodadenite-kartini-v-sveta-investicii-paradoksi-s.640170
Върнете се в началото Go down
Admin
Admin
Admin


Rara Avis : 281

ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО   ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeСря Ное 21, 2012 9:06 am

Преди време посетих изложба на Хуан Миро. Споделих същите мисли

Върнете се в началото Go down
https://broadmind.catsboard.com
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО   ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeЧет Ное 22, 2012 9:48 am

Напълно съм съгласна с вас Like a Star @ heaven Изкуството трябва да бъде красиво, за да настройва сетивата ти на други по-високи честоти. Неговата основна цел не е да се продава за баснословни цени, а да влияе положително на душата. Толстой е казал–изкуството е копнеж към съвършенството. В тези картини и инсталации – психотрилъри, последното нещо което може да се види е съвършенство. Но ето, идват няколко световно известни опорочени ''експерти'' и обявяват цена и никой не се замисля, наистина ли тази творба е гениална. Точно както световните модни дизайнери...Обявяват новата мода за сезона и всички хукват към магазините. Хората не мислят, за това обичат да им дават идеи и да ги напътстват от вън. Единственото, което се вижда в тези творби е само болестта на човечеството. Те са всъщност един МНОГО СИГУРЕН ИНДИКАТОР.
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО   ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeПон Яну 21, 2013 10:19 pm

Да,всеки вижда,че царят е гол,месата му са на показ,обаче всеки възпява и възхвалява прекрасните цветови нюанси,шевове и кройки на царските одежди,да не би ако каже,че е гол да го помислят за глупак.
Така са авторитетите-аз ако съм такъв да речем в бикинената индустрия и обявя,че за сезона пролет-лято 2013 ще са актуални бикините от нисковъглеродна ламарина със сигурност още през зимата ако мина по центъра и пошляпам мадамите по задните им части в 90 % от случаите ще се чуе дрънчене на тенекия от сирене.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО   ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitimeВто Яну 22, 2013 8:22 am

patkan написа:
Да,всеки вижда,че царят е гол,месата му са на показ,обаче всеки възпява и възхвалява прекрасните цветови нюанси,шевове и кройки на царските одежди,да не би ако каже,че е гол да го помислят за глупак.
Така са авторитетите-аз ако съм такъв да речем в бикинената индустрия и обявя,че за сезона пролет-лято 2013 ще са актуални бикините от нисковъглеродна ламарина със сигурност още през зимата ако мина по центъра и пошляпам мадамите по задните им части в 90 % от случаите ще се чуе дрънчене на тенекия от сирене.

В това човечество, ако има трийсе човека да мислят, ама наистина да мислят с тея кратуни! Другото отдавна дрънчи с ламаринените бикини lol!Айде давай предложение на дизайнерите с тая нова шизо модичка за бикините ( така ще се намалят и изнасилванията). Аз пък съм дал предложение за терлици с гумени токчета, та ми писна от това тракане, спъване и кривене по тротоарите. Laughing

Абе братле, почвам сериозно да се замислям scratch Дали не ни е раждала една майка, пък после по неведоми пътища да са ни разделили scratch Много прилика човеко, странно чак..
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО   ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ПРЕХВАЛЕНО ИЗКУСТВО
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: