i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
изворски Георги негър белопойчева силвина
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Empty
ПисанеЗаглавие: ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА   ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeСря Яну 09, 2013 7:05 pm

ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА 4507885-closeup-of-a-man-s-hand-ringing-the-service-bell-isolated-on-white-background-002_zps03f9fb84

Въпрос: Каква е разликата между страданието и мъката.

Отговор: Страданието това са трудностите по духовния път, от които се учиш и израстваш. Мъката-това са трудностите, които идват от ума. От тях нито израстваш, нито помъдряваш. Най-накрая се погубваш.

Пример за мъченически живот: Кера-перачката, която цял живот пере с деформирани от артрит ръце, като смята, че това е единствената опция на тоя свят.

Идва въпросът: Защо църквата набляга на това, че светците са живели мъченически.

Отговор:
Каква по-хитра идея от тази, да втълпяваш на податливите овце, че да се мъчат, е спасителната благина. Мъченията са едни пристрастяеми психо драми.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА   ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeЧет Яну 10, 2013 8:31 am

В устите на нашите свещеници има една вечна фраза–Ние сме тук, за да се мъчим. И като ти го вкоренят този вирус още в корема на майка ти, после можеш ли да обърнеш с лекота тази луда мантра...Аз мисля, че нашата църква–ортодоксалната е най-дивото и злокобно внедрение на христианството у нас. Вижте китайците, имат фън шуй–положителен та положителен, обличат се цветно...дори и католициите...и те са по-светли. Но ние с този ортодокс сме съвсем затънали. Чернилка навсякъде, като започнеш от одеждите на свещениците и свършиш с проповедите им за спасителното мъченичество. Кръстове, увесени ликове, кръв–всичко да е в тон с вечното страдание. Събудете се хораааааа!!!!!! bounce bounce bounce Църквата ни била опазила през вековете. Mad Да, опазила ни е от СВЕТЛИНАТА...............!

СПОРЕД МЕН БЪЛГАРИТЕ СА ТОЛКОВА НЕГАТИВНИ ТОЧНО ЗАРАДИ ТАЗИ НАША ЗЛОКОБНА ЦЪРКВА. Как ми се иска да си отворят очите и да разберат от къде идва основното зло!
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА   ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeЧет Яну 10, 2013 9:36 pm

В унисон с казаното от вас приятели бих искал да вмъкна разсъждение по изтърканата църковна мантра "Бог наказва тези,които обича".Родните свещеници ни го набиват всячески в главите,а стадото се радва че страда,защото после горе го чака рая.Колкото повече газиш и мачкаш обикновените миряни,толкова те са по-щастливи от този факт.
Всъщност идеята е тази,че ако се отклониш от Пътя ти се изпраща нещо,което в никакъв случай не е наказание,а просто резултат.И то резултат такъв,че ако имаш малко способността да мислиш ще се осъзнаеш веднага и ще влезеш пак в пътя.Един от тези ориентири са например болестите ни.Това е сигнал,че в определена сфера нещо не вършим както трябва.А обикновения човечец се радва от дъното на душата си че боледува,защото има закрилата на Бог.То всъщност хем е така,хем не буквално.Границата е неимоверно тънка,колкото струйката от органа на комара.
Страданието е цялостно осъзнат и преднамерен процес,съпровождащ духовното извисяване.То е първата му производна.А мъката е резултат от човешкото неразбиране на получените сигнали и незабелязани ярки флагчета.Тя е първата му производна.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА   ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeПет Яну 11, 2013 8:56 am

patkan написа:
В унисон с казаното от вас приятели бих искал да вмъкна разсъждение по изтърканата църковна мантра "Бог наказва тези,които обича".Родните свещеници ни го набиват всячески в главите,а стадото се радва че страда,защото после горе го чака рая.

Много си прав, Паткане cheers Тази фраза много съм я мислила и премисляла... Ето как съм я разбрала аз от личен пример...
Мен лично Бог ме наказва и за най-малките провинения и то веднага. Мислила съм си, защо други с такива огромни прегрешения не ги наказва. В един момент си мислиш дори, че няма Бог и няма справедливост. Истината, поне за мен е тази, че Бог наказва бързо тези, които имат СЪВЕСТ. А какво по-голямо доказателство от това, че си любимец на Него, щом си съхранил съвестта си. А злите хора, понеже нямат съвест, биват наказвани обикновено с голямо закъснение. Но бумерангът винаги се връща, рано или късно и то с уголемена сила. В това не бива никой да се съмнява. Един ден, след хиляди прераждания, лошите ще се изчистят и ще развият съвестта си също и тогава и те ще биват наказвани бързо, защото ще Му станат любимци също. Това, разбира се са условности, защото Създателя обича всички, иначе НЕ БИ НИ ИМАЛОSmile
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА   ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeПет Яну 11, 2013 5:26 pm

patkan написа:
Границата е неимоверно тънка,колкото струйката от органа на комара...

Че си наш човек..наш си. Но от това изречение мога да напиша том. Ти всъщност съзнаваш ли цялата картина на това, какъв човек си в действителност. Това изречение издава един код..Евала!
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА   ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeПет Яну 11, 2013 9:11 pm

Ха така Айче,очаквах и този казус да засегнеш-за силата на наказанието и времето на проявлението му.Няма как да премълчим и постулата "Незнаещите ще бъдат бити веднъж,а знаещите-три пъти".Дълго си блъсках главата защо е точно така казано.Всъщност веднага правим аналогията с едно дете и възрастен-нормално е детето като незнаещо да го напляскаш само по дупето,докато големия заслужава и нещо по-сериозно.В духовен план обаче нещата са по-сложни.Правилно си забелязала,че ти като осъзната душа получаваш наказанието си веднага и то с немалка сила.И колкото си по-осъзнат и духовно издигнат,толкова по-голяма ще е тежестта на наказанието.Което разбира се се явява нещо като негативна страна на духовната зрелост.Нали някак си е несправедливо за една и съща грешка дребния човечец да бъде наказан само със забележка,а напредналия със шамари.От гледна точка на физиката на финните неща и енергии човек е свързан с финните светове посредством най-развитата си чакра.Колкото тя е по-развита,толкова е по-голяма нейната енергия.Колкото е по-нагоре чакрата,толкова също е по-голяма нейната енергийност.Естествено наред с необятните простори,които се откриват пред нас от тази връзка от там също ще получаваме и наказания с реципрочната по-голяма сила,тежест и справедливост,когато сме ги заслужили.
За времето,което ще мине до получаване на наказанието не съм мислил,всъщност има ли значение скоростта на получаването му?Даже по-интересно би било осъзнатия човек по-късно да получава наказанието си,за да може да мисли и разсъждава защо и откъде му се взе тази случка.А да е веднага за неосъзнатия,за да може тутакси да направи линка.Времето във вечността не съществува,то е само някаква илюзия тук,която ни кара тук да виждаме причинно-следствената връзка навсякъде и във всичко.
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА   ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeСря Яну 16, 2013 9:58 pm

Че си наш човек..наш си. Но от това изречение мога да напиша том. Ти всъщност съзнаваш ли цялата картина на това, какъв човек си в действителност. Това изречение издава един код..Евала!

Благодаря за суперлативите приятелю!И аз все още се опитвам да сглобя цялостната картина на същността си,гъмжаща и допълваща се от странности,противоречия и още куп други качества.Дано успея приживе,ако ли пък не-имам на разположение вечността.
Да ти кажа честно имам и доста лоши качества-аз тук бях намекнал за това на Айчето като казах,че имам не чамови трески за дялане,ами колове от тисово дърво.И че Шефа (Бог) ще си счупи бензинопила,докато ги кастри.Ама тя помисли за земния ми шеф Very Happy Very Happy Very Happy .
Ти иначе си доста напреднала душа,моето ниво стига до там-да наблюдавам и анализирам нещата и ситуациите в живота около мен,да търся причинно-следствената връзка във всичко и да вникна в това кой какъв урок е получил и кой как тълкува получените резултати.Странно-всеки се изкарва несправедлива жертва и уроците са почти винаги ненаучени.
Радвам се,че споделяш с нас твоите мнения и предположения,а не ги къташ само за себе си като алчен изобретател,който се опасява,че няма да получи много и затова крие или не споделя изцяло откритието си с човечеството.Ех,ако беше работил в областта на физиката на физическия вакуум досега може би щяхме да се къпем в океан безплатна и неизчерпаема енергия.Благодарение на теб.Но твоето призвание е в друга сфера,радвам се,че вече си я открил и работиш по нея.Дори вече береш плодове и ги споделяш с нас на обща трапеза.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА   ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitimeЧет Яну 17, 2013 3:48 pm

patkan написа:

Да ти кажа честно имам и доста лоши качества-аз тук бях намекнал за това на Айчето като казах,че имам не чамови трески за дялане,ами колове от тисово дърво.

Човек, който говори, че има лоши качества, не е опасен, защото има осъзнатост да се види отстрани. Страшни са тея, дето не виждат коловете от тисово дърво, а се смятат за лалета.

Ти иначе си доста напреднала душа,моето ниво стига до там-да наблюдавам и анализирам нещата и ситуациите в живота около мен,да търся причинно-следствената връзка във всичко и да вникна в това кой какъв урок е получил и кой как тълкува получените резултати.

Е та аз съм на същото ниво.. Laughing

Но твоето призвание е в друга сфера,радвам се,че вече си я открил и работиш по нея.Дори вече береш плодове и ги споделяш с нас на обща трапеза.

Това е едно от призванията ми. Имам още няколко..... lol! Но няма да скрия, че ми стана приятно от тея ти думи....мерси! bounce
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА   ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ЗА ПОЛЗАТА ОТ СТРАДАНИЕТО И ЗА НЕНУЖНАТА МЪКА
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: