i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
изворски силвина негър Георги белопойчева
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Empty
ПисанеЗаглавие: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'   АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeЧет Яну 10, 2013 9:25 am

Аз съм българче и странна майка
мен ме е родила;
ритнат съм в главата страстно,
тоз факт пред света ще скрия.


Аз съм българче дивашко,
не разбирам от природа съхранена,
мили думи да употребявам-
твърде невъзпитано е туй за мене.


Аз съм българче угодно,
в край обречен аз живея,
всичко българско и родно
сбъгвам, ич не му милея.


Аз съм българче и расна
в немощно и трудно време,
син съм на земя прекрасна.....
ала син съм аз на долно племе.

Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'   АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeПет Яну 11, 2013 9:07 am

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing lol!

Лимоне lol! като четох оригинала на това стихотворение, усетих такъв фалш, все едно са опрели пушка до главата на Иван Вазов, за да го напише. Но виж...тук усещам, че си го писал от душа, а за най-голямо съжаление, имаш и право lol!
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'   АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeПет Яну 11, 2013 10:28 pm

Това стихотворение ми прилича на изява на македонския комплекс-колкото повече си едно Нищо,толкова повече тръбиш,че си Нещо.Говоря за оригинала,разбира се.А Лимона го е пречупил през призмата на действителността.
Но да не низвергваме Вазов,все пак времената тогава са били такива,имало е нужда от някаква опора,от нещо,за което да се хванем и задържим.И след повече от век с ужас установяваме,че не само няма за какво да се хванем все още,ами сме се хванали и за гушите.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'   АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeПон Яну 14, 2013 10:12 am

Вчера бяхме на Витоша. Кажете ми, колко столици в света могат да се радват на такава красива планина в непосредственост. Направихме си снежен човек до една пързалка. Надойдоха родители с деца и те си направиха снежни човеци. Като си тръгнаха, милите семейства си оставиха пластмасовите шишета, хартиите и буркани с лютеница до снежните човеци. Междувременно, понеже нашия снежен човек беше интересен, родителите дойдоха да снимат децата си и с нашия. Не зададоха един въпрос ДАЛИ МОЖЕ. Аз от такова нахалство много се дразня. Mad Mad Mad Абе попитай, дивако ,'' Може ли да се снима детето ни с вашия снежен човек?'' НЕ! Натресоха се неканени и после олеле! Защо ни гледат така високомерно. Аз страшно много се дразня то хора, които нямат усет за елементарно непрекрачване в чуждите граници. Ще взема да отворя тема за примерно възпитание НА ЕДИН ПРЕТЕНДИРАЩ ЗА ЕВРОПЕЕЦ БЪЛГАРИН. Омръзна ми да крия в чужбина от къде съм. Защото истината е, че не ни приемат И ТО С ПЪЛНО ПРАВО. И аз да съм и аз няма да приема диваци, които нямат капка елементарно възпитание, плюс че гледат като подплашени И ПЪЛНИ С НЕДОВЕРИЕ КЪМ ВСИЧКО И КЪМ ВСИЧКИ БУРСУНГЕЛИ. Да му се не знае Mad А боклуците, които вчера си зарязаха ''милите семейства'' с големите претенции до един имаха джипове и до един изглеждаха като дебели талибани. И децата им, въпреки че болшинството от тях сигурно посещават училища за индигови и те изглеждаха като малки бъдещи, само че охранени талибанчета.
Ако мога, бих направила в тази държава една щателна чистка и бих оставила само хората, с които не бих се срамувала да се нарека БЪЛГАРКА. Другите бих им направила държава да си се кефят свободно на ''ОБНОСКИТЕ'' и претенциите колкото си щат, да си цапат, да си се мръщят, да си пафкат, да си се състезват по шосетата, да си бутат силикони и в ушите ако щат... каквото щат да правят! Нас да ни оставят на мира flower

Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'   АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeПон Яну 14, 2013 8:49 pm

Айче виж,последните няколко години из нашите планини ми прави впечатление,че е неимоверно чисто и се пази.Никъде не видях стара кутия от консерва,найлонче,хартия или фас.Всички хора с които ходя си прибират боклука в раницата.Дори и на събора на дъновистите в Рила не видях и най-малкия боклук.Което ме навежда на мисълта,че истинския и по сърце турист и човек си е пазил и преди,сега и ще пази и утре.А тези,които си видяла на Витоша по всяка вероятност са от новите софиянци,сещаш се какво имам в предвид.
А и да ти кажа,че някой път ако се видим непременно ще искам да ме заведеш на Витоша!
Извинявай за........офф,незнам като какво да го охарактеризирам. Embarassed Laughing
Дано не като вмешателство в чуждата територия,че ще трябва да се натоварвам и да се омитам в новата държава. bounce
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'   АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeВто Яну 15, 2013 10:39 am

patkan написа:
Айче виж,последните няколко години из нашите планини ми прави впечатление,че е неимоверно чисто и се пази.Никъде не видях стара кутия от консерва,найлонче,хартия или фас.Всички хора с които ходя си прибират боклука в раницата.Дори и на събора на дъновистите в Рила не видях и най-малкия боклук.Което ме навежда на мисълта,че истинския и по сърце турист и човек си е пазил и преди,сега и ще пази и утре.А тези,които си видяла на Витоша по всяка вероятност са от новите софиянци,сещаш се какво имам в предвид.
А и да ти кажа,че някой път ако се видим непременно ще искам да ме заведеш на Витоша!
Извинявай за........офф,незнам като какво да го охарактеризирам. Embarassed Laughing
Дано не като вмешателство в чуждата територия,че ще трябва да се натоварвам и да се омитам в новата държава. bounce

О да, за мен е ясно, че хората, които отиват на Рила, са далеч по-различни от тези, които ходят на Витоша!
Разбира се, че нашата компания ще те заведе на Витоша, обещавамеSmile

Имам аз една мечта. Тя се формира в процеса между лутанията и вечните несъвършенства където и да попадах. Една държава са й супер хората– климата кофти, в другата–красива природа, хората кофти, в трета–и хората кофти и климата кофти, в четвърта–хората не умеят да мислят, в пета хората мислят, но не могата да го кажат, в шеста хората вървят спейки, в седмата спят вървейки....Преди няколко дена стоя намусена в Мола(защото ме заведоха почти насилствено Laughing ) и изведнъж ми проблясна Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Ако стана богата, купувам един екзотичен остров и ще създам малка сладка спретната държава и ще поканя да живеят в нея само хора тип–Бяла Врана cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers : cheers: cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers Ще живеем в еко жилища с приказен горски и екзотичен дизайн, ще ядем само чиста храна, ще пеем, ще танцуваме, ще творим и ще продаваме творчеството си на света, с парите ще помагаме на нуждаещи се райони където сърцата ни казват, че има наистина нужда... А как ще преценим кой има качества да влезе в Държавата на Новото Време– Rara Avis??? Laughing Това мисля че не е особено трудно. Дали пък този форум не е нашия тест... Времето ще покаже. Arrow Arrow Arrow Но при всички положения, ако мечтата ми се сбъдне, няма да е зле да си стегнеш куфарите, Паткане Very Happy
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'   АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeВто Яну 15, 2013 8:53 pm

ще създам малка сладка спретната държава и ще поканя да живеят в нея само хора тип–Бяла Врана : cheers: Ще живеем в еко жилища с приказен горски и екзотичен дизайн, ще ядем само



Айче добра идея,но само след няколко дни ще ти доскучее.Защо ли?Ами защото няма да го има оня катализатор-ръчкало Злото.Да,тогава ще видиш колко лошо ще е без него.Та ще се наложи белите врани помежду си да започнат да се кълват,за да се появи пак вечния стимул Злото,а от там и по-нататъшната безкрайна еволюция.Ти всъщност си даваш сметка за това,но май си решила да ни пробваш. bounce
Иначе аз куфари нямам,струва ми се някак доста консервативен и филмов този реквизит-атрибут,но имам голяма раница,която винаги е готова.А и нищо почти не ме задържа твърдо тук,така че съм винаги готов за воайяжи и адвенчъри.Ама че разноезична компилация се получи-чак аз се позачудих.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'   АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeСря Яну 16, 2013 10:19 am

patkan написа:



Айче добра идея,но само след няколко дни ще ти доскучее.Защо ли?Ами защото няма да го има оня катализатор-ръчкало Злото...

Не знам какво да ти кажа по този въпрос..аз като че ли се изморих от това зло толкова много, че май дълго време няма да ми доскучее без него. Но може и да си прав...Е, ако ни доскучава, ще излизаме до Бългрия да се поизцапаме и после пак ще се връщаме в оазиса, какво ще кажеш Very Happy


Ти всъщност си даваш сметка за това,но май си решила да ни пробваш. bounce

О, аз съм ходещият тестер и без да го имам за цел, хората сами се издават. За това ти се престраши да влезеш при нас, защото нямаш страх. Тук при нас ще влязат само хора интелигентни и безстрашни. И нима това не са носителите на светлината? Very Happy

куфари нямам,струва ми се някак доста консервативен и филмов този реквизит-атрибут,но имам голяма раница,която винаги е готова.А и нищо почти не ме задържа твърдо тук,така че съм винаги готов за воайяжи и адвенчъри.Ама че разноезична компилация се получи-чак аз се позачудих...

Виждаш ли, помагам ти да откриеш в себе си и това, дето не го знаеше Laughing Казвам ти, аз съм катализатор и на доброто и на злото. Аз съм лупата, която показва под увеличение и доброто, и злото в хората...Дар, какво да правиш..Бог има с мен таен план Laughing


Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'   АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitimeЧет Яну 17, 2013 4:54 pm

Айче, ако не станеш толкова богата, което не ти пожелавам де, можем да направим една махала, там където ти е къщата. Един ден ще казваме: Абе мани, аз съм от махала '' дъ реар ейвис '', дето само бели врани прехвърчат Laughing Кво пък, не е толкова недостижимо като идея. Ше сложим един бодлив плет, брут да не стъпва и ше вардим зорко. Хората ако се обединят в една кауза, чудеса могат да направят. Обаче много ви моля, езотериците да минават подсилени тестове за приемане, че им нямам ич доверие lol! lol! lol!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Empty
ПисанеЗаглавие: Re: АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'   АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v' Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ 'v'
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: