i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
Георги изворски белопойчева негър силвина
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

  ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО!

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Empty
ПисанеЗаглавие: ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО!    ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeСря Яну 16, 2013 3:24 pm

Всички познаваме хора, които си патят от зли родители, роднини, съседи и всякакви гадни и зли хора, които имат достатъчно наглост, безскрупулност и вулгарност, за да смятат, че могат да си правят каквото си поискат с човешките съдби.
Защо злите обикновено побеждават. Защото хората се страхуват или буквално гнусят да се докосват до злото. Да, да се изправиш срещу злото е болезнено. Но още по–болезнено един ден става, ако не се изправиш. Казваш си–АБЕ БОГ ЩЕ ГО НАКАЖЕ. Но Бог така и не го наказва. Защо? Защо Бог не го наказва??? ЗАЩО БОГ НЕ ГО НАКАЗВА????? Защо го гледаш как си живее добре и ти се надсмива нагло, а ти плащаш ли плащаш с душа, здраве, пари и психика. Защо бе тоя Бог не дойде да му скъси дните, ами сякаш те е забравил.

Защо Бог ни среща със злото?... За да МУ СЕ ОПЪЛЧИМ И ТАКА ДА СТАНЕМ ПО–СИЛНИ. Борейки се със злото, ние отстояваме себе си, децата си, нещата, които обичаме и в които вярваме. Борейки се със злото, ние накланяме везните всеки ден, всеки час, в полза на доброто. На злото не се противостои с бягство или с махленски скандали. Злото се побеждава с истина, смелост и находчивост.
Познавам толкова много хора, които бягайки от злото, неразрещавайки проблемите, предават проблемите на децата и на внуците си. Търсете си правата. Неотстъпчиво, неотклонно и безмилостно. Злото няма милост и не заслужава милост. Не се хващайте в клопките на болни и луди хора, защото един ден ще станете като тях. Ще го прехвърлите и на децата си. Борете се! Ще кажете, че в България няма закони. Глупости! Има! Но хората не искат да ги видят. Лежи им се. Оставили са се на инерцията. Живеят с гадни мъже, съпруги, родители, съседи, работодатели, търпят унижения, омраза, бой, финансови загуби и всякакви гадости... от чиста ленност! Или си мислят, че нямат право да наказват те, а само Всевишния. Много пъти Всевишният обаче действа чрез вас, защото е във вас. Бог няма да помогне на страхливците, защото никой не обича страхливците. Ще кажете, ама Той е любящ родител и обича и страхливите си деца. Глупости! Вие обичате ли страхливците? Ще им помогнете ли от сърце и с готовност? Не! Същото е и с него. И на Него те са му точно толкова ''симпатични'', колкото и на вас. Виждаш жена на улицата, мъжа й я бие. Тя пищи, моли се...утре пак е с него. Кому е нужно цял живот такъв експириенс. На Бог ли? Не може да бъде това. На вашата ленност, която ви пречи да се преборите с проблема жертва–палач...На нея й е необходимо да ядете бой като мачка в дирек. Имате гаден родител, който ви съсипва цял живот. Ама били сте грешили в предишния живот и сега сте си били плащали. Айде бе! А той не наслагва ли ужасна карма с неговото гадно държане в този пък живот? И какво? Така веригата никога няма да се прекъсне. В единия живот вие ще го мъчите като негов родител, в другия–той. Това са езотерични глупости. Станете и се опълчете с меч в ръката, знания в главата и сила в устата. Убийте ленността в себе си, защото тя не случайно е наречена СМЪРТЕН ГРЯХ.

Търсете си правата и ще ги намерите. Който търси, намира. Изходи винаги има. Пак ще го кажа–ЗЛОТО ПОБЕЖДАВА САМО КОГАТО ДОБРОТО СЕ ОТКАЖЕ.
Търсете си правата и ще ги намерите. Който търси, намира. Изходи винаги има. Пак ще го кажа–ЗЛОТО ПОБЕЖДАВА САМО КОГАТО ДОБРОТО СЕ ОТКАЖЕ.
Търсете си правата и ще ги намерите. Който търси, намира. Изходи винаги има. Пак ще го кажа–ЗЛОТО ПОБЕЖДАВА САМО КОГАТО ДОБРОТО СЕ ОТКАЖЕ.
Търсете си правата и ще ги намерите. Който търси, намира. Изходи винаги има. Пак ще го кажа–ЗЛОТО ПОБЕЖДАВА САМО КОГАТО ДОБРОТО СЕ ОТКАЖЕ.
Търсете си правата и ще ги намерите. Който търси, намира. Изходи винаги има. Пак ще го кажа–ЗЛОТО ПОБЕЖДАВА САМО КОГАТО ДОБРОТО СЕ ОТКАЖЕ.
Търсете си правата и ще ги намерите. Който търси, намира. Изходи винаги има. Пак ще го кажа–ЗЛОТО ПОБЕЖДАВА САМО КОГАТО ДОБРОТО СЕ ОТКАЖЕ.
Търсете си правата и ще ги намерите. Който търси, намира. Изходи винаги има. Пак ще го кажа–ЗЛОТО ПОБЕЖДАВА САМО КОГАТО ДОБРОТО СЕ ОТКАЖЕ.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО!    ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeЧет Яну 17, 2013 4:42 pm

Aia написа:
[i][size=18][color=cyan] Имате гаден родител, който ви съсипва цял живот. Ама били сте грешили в предишния живот и сега сте си били плащали. Айде бе! А той не наслагва ли ужасна карма с неговото гадно държане в този пък живот? И какво? Така веригата никога няма да се прекъсне. В единия живот вие ще го мъчите като негов родител, в другия–той. Това са езотерични глупости.

Тъй тъй, много добре си го казала. Най–правилният метод за справяне със злото е да му обърнеш гръб, да си отидеш и така да спреш да го захранваш. Но ако си притиснат до стената и нямаш опция да го загърбиш, най-добре е да му видиш сметката с бой. Винаги съм казвал, че боя е една добра опция в много случаи, но защо така езо все ми говори за прошка. Някъде ми се губи нишката. Живеем в материален свят, само с прошка и лигави сълзи не става. Трябва да го хванеш за гушата, иначе ако му прощаваш постоянно, един ден може теб лошо да те простят.
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО!    ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 10:42 am

На злия се прави само добро!Само така сипеш пепел върху главата му,озадачаваш го и той не знае какво да предприеме.Ако му направиш лошо по този начин ти го подхранваш още повече.
А като му направиш добро ти не само му даваш себе си за пример,не само ти печелиш,защото си направил добро,но печели и Вселената,защото си сътворил хубава мисъл-форма.Печелят и другите,които виждат това.
Лесно е да се каже,нали?Ех,колко още път има да извървим........ум да ти зайде!
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО!    ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 11:30 am

patkan написа:
На злия се прави само добро!Само така сипеш пепел върху главата му,озадачаваш го и той не знае какво да предприеме.Ако му направиш лошо по този начин ти го подхранваш още повече.
А като му направиш добро ти не само му даваш себе си за пример,не само ти печелиш,защото си направил добро,но печели и Вселената,защото си сътворил хубава мисъл-форма.Печелят и другите,които виждат това.
Лесно е да се каже,нали?Ех,колко още път има да извървим........ум да ти зайде!


Паткане, под това, да му отвърнеш подобаващо, имам в предвид не да го удряш истински и да се саморазправяш на всеки ъгъл, а да му отвърнеш подобаващо. Виждаш по филмите схватка между добрите и злите сили. Виждаш, че и двете сили са вдигнали мечове. Злото няма рецептори, за да разбере доброто. То е сляпо, глухо и ужасно егоистично.
Представи си, че имаш момиче. С нея се случи ДА НЕ ДАВА ГОСПОД нещо разтърсващо за нея и теб. Опитваш с адвокати, съдилища, но в случая се оказва, че няма справедливост. Тя е съсипана психически и травмата може да й се отрази за цял живот. Ти, като баща какво би направил. Езо, дет казва лимона апелира за прошка. Ти какво би направил? Интересно ми е, ни най-малко не се заяждам I love you Аз, като бунтарка от дете, ще му смачкам главата, пък каквото ще да става после с мен. Но първо ще уредя детето ми на сигурно място. Може да е крайно, но аз ще търся възмездие за мръсника, защото той ще съспипва и други деца и я го накажат, я не, в зависимост от връзките, които има. Естествено първо ще опитам законово, но после........вземам меча, казвам ти! Лимона и аз за това говорим. Не за постоянен бой, а за адекватност според ситуацията. Ако един човек реагира на различни ситуации винаги по еднакъв начин, най-вероятно има проблем с находчиво разрешаване на проблемите. Не претендирам да съм права...Но какво пък, нека да апелираме нашия народ да изпрати любов към управниците, може пък да ги сразим, дето викаш, обаче....................дълбоко се съмнявам........За мен трябва да има баланс във всичко. Всъщност, имаш ли определение, какво значи за теб определението–ДОБРОТА Smile
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО!    ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 12:01 pm

Какво ще направя ли?Хе-хе,тук потривам доволно ръце.Ами същото като теб.Даже може и още по-зле да е.Имам си едни тъмни кътчета из душата си...да не ти дава сърце да ги опознаваш.Хич не са ми чужди нито боравенето с оръжие,нито военщината.Имам странното усещане,че в някоя предна инкарнация съм правил и съм се занимавал точно с това.Дълго съм обмислял дори и да бъда професионален военен.Или пък да се бия на страната на босненските сърби.Нито имам какво да губя,нито ме е страх от нещо.За мен е безразлично дали ще ми дадат 2,20 или 200 г.Все тая.
Така че си прави изводите за това,което ще му се случи на този въображаем субект.
Какъв контраст между тоя patkan и оня,досега познатия patkan,а?Кое е вярното?Кой е истинския patkan?Ами и двете крайности са верни.Едното е неизменното Его-другото липсата му или поне плахите опити за потъпкването му.
И колкото разликата между двете верни крайности е по-голяма,толкова е по-страшно.
Още колко сме далеч от нещата,нали?Но поне ги осъзнаваме и си даваме сметка за тях.
А горното твърдение за това,че на злия се прави добро го измъдрих като някаква висша идея,от която пак не се отказвам.Но просто сме още безумно далеч от реализирането и.Но какво пък-имаме си цялата вечност на Реалността.
И понеже не мирясвам ще ти кажа,че най-големия изпит пред нас сега или някога ще е този-да видиш убит твой роднина,приятел или близък и ти да имаш възможност да се разпореждаш с живота на извършителя.
Ако простиш-си го взел.Ако отсъдиш око за око,зъб за зъб значи си още далеч от истината.Това се отнася и за мен де.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО!    ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 12:16 pm

patkan написа:
Какво ще направя ли?Хе-хе,тук потривам доволно ръце.Ами същото като теб.Даже може и още по-зле да е.Имам си едни тъмни кътчета из душата си...

Тъмни кътчета за това, че искаш възмездие за детето ти??? Глупости! Така трябва да постъпи всеки баща. Като мъж, а не като безопасна игла. Казвам ти, ако не потърсиш възмездие, ще минат отгоре ти, ще те стъпчат и даже няма да те забележат.

да не ти дава сърце да ги опознаваш.Хич не са ми чужди нито боравенето с оръжие,нито военщината.Имам странното усещане,че в някоя предна инкарнация съм правил и съм се занимавал точно с това.Дълго съм обмислял дори и да бъда професионален военен.Или пък да се бия на страната на босненските сърби.Нито имам какво да губя,нито ме е страх от нещо.За мен е безразлично дали ще ми дадат 2,20 или 200 г.Все тая.

Е то на нас ни е ясно, че не те е страх, защото в този форум страхливец няма да влезе..

Какъв контраст между тоя patkan и оня,досега познатия patkan,а?Кое е вярното?Кой е истинския patkan?Ами и двете крайности са верни.Едното е неизменното Его-другото липсата му или поне плахите опити за потъпкването му.

Така е и аз за едни съм най-добрия човек, а за други съм чисто луда Smile Всеки съди според страха в очите сиSmile))


И колкото разликата между двете верни крайности е по-голяма,толкова е по-страшно.

Толкова си по-плашещ, нали Wink

Още колко сме далеч от нещата,нали?Но поне ги осъзнаваме и си даваме сметка за тях.

До тук за сега се разпростират човешките възможности, но и това си е нещо!

А горното твърдение за това,че на злия се прави добро го измъдрих като някаква висша идея,от която пак не се отказвам.Но просто сме още безумно далеч от реализирането и.Но какво пък-имаме си цялата вечност на Реалността.

Това според мен за сега има сила само в приказките...за съжаление! Човешкото сърце не е силно, защото не може да обича. Откъслечно, отчасти, но не изцяло. Сърцата ни вместо да са това– I love you sunny flower , те са това– Suspect и това– confused и това– No и това– What a Face

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





 ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО!    ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ОТВЪРНЕТЕ НА ЗЛОТО ПОДОБАВАЩО!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: