i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
силвина Георги белопойчева негър изворски
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
patkan




Rara Avis : 589

ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 3:27 pm

Нека разгледаме още един капан прикрит под благовиден претекст и затрупан отгоре със свежа трева и цветя-феномена нямащ аналог в света по своята мащабност и хвърлени по него себеотдаване и целоживотно робство-феномена СОБСТВЕН ДОМ.Да приготвим препарат от него,да го накълцаме като дърта вещица нокти от ленивец за сексуално сближаване,да го поставим под окуляра на Лоьвенхук и разнищим и този си нашен своебразен патент и венец на съществуването ни.Да,очаквам вече глутницата чакали да се нахвърли върху мен,заклемявайки ме като родоотстъпник,социопат,безбожник и всякакъв друг престъпник,но нека първо изкажа доводите си.
Всеизвестно е(дано),че българина е заклет индивидуалист.Заклет такъв,дори при нас това явление е взело вече застрашителни и уродливи размери.Не че по-рано е било нещо по-различно.Българина винаги прави държава в държавата.За него собствеността е светая светих,Бог,кумир,комуто е готов да служи доживот.За него личното е до границата-от там нататък е ничие,ама ако може и да крадне от него или да изхвърли в него боклуците си.А друг да чисти,понеже той великия плащал данъци.Българина е мъж в бакалницата,ако оня дебелия и мазен е решил да го метне с 5 ст. или да му сложи пиронче в 300-та грама маслинки.Мъж е на стадиона,в дискотеката,в семейната и междусъседска кавга,мъж ако някой каже лоша дума за жена му,детето му,кучето му,ако удариш с топка автомобила му.Но няма да излезе на протест срещу тези,които 60 г. го ограбваха безскрупулно,срещу тези,които експлоатират националните ни богатства за жълти стотинки.Няма да подиша сълзотворен газ или да изяде някоя палка по дебелия си закърнял задник,който благоверната му съпруга всяка вечер дарява с манджа от картофи и комуто той така вярно служи в отделението,озаглавено с две еднакви буквички от азбуката.
Не е ли проявата на идеята за СОБСТВЕН ДОМ мимикрия,разновидност и еманация на индивидуализма?Не е ли неговата завършена форма?Нека разгледаме и цените,които е готов да плати за него.Не толкова финансовите.В момента е по-изгодно да се живее под наем.Цените на жилищата са почти близки до реалните.Понеже е всеизвестно каква е ситуацията у нас ясно е,че целия живот на българина ще премине в изплащане на това жилище.Той ще работи за жълти стотинки за него,банките ще го оковат във финансови белезници,работодателя ще безчинства и подценява труда му.Още в зародиш,дори в идея той ще си избие от главата всяка форма за протест и неподчинение.Ще се лиши от хубава книга,която да му отвори алабаша за някои истини,ще се лиши от много други неща.Дори жилището не е толкова за него,колкото за децата му.Пак засегнахме горната тема,но няма как-всичко е едно неделимо цяло.Та в това жилище той ще възпитава прекрасното си и благодарно слънчице,ще го обгрижва,ще му бъде личен пример,ще го научи на най-доброто,ще го направи пълноценен гражданин на България,в която един ден ще влее свежите си силици,знания,умения и възпитание,които толкова време усърдно му наливахме в главицата.Ще работи за просперитета на държавата,дори ще внася с труда си пенсионни осигуровки за себе си и нас.Дано не ме пречукат с камъни българите за тези ми скверни сарказми,но съм готов и това да изтърпя в името на истината.Да не говорим и за това,че детето получавайки това жилище наготово няма да го оцени,ще изгони дори и родителите си от него,защото така се "оценяват" нещата,постигнати без капка усилие.Така възпитаваме поредния апендикс-егоист.
Да погледнем и за какво жилище точно иде реч-гнусна панелка,на чиято тераса отгоре ти повръщат,а ти на свой ред повръщаш върху долните.Ако го правиш по-бурно от допустимото съглaсно децибелните норми на Европейския съюз ISO 199001 край теб съседите получават по-як оргазъм,отколкото твоя,а момиченцата питат защо какичката вика.Обелени и остарели посивели здания,които с очите си прозорци сякаш изплакват някаква мъка.Долу изпотрошени пощенски кутии,в които отдавна никой нищо не пуска.Навред боклуци и следи от цивилизованост-пластмасови бутилки и павета от кутийки кока-кола.С къщите горе-долу същата работа-сиви обелени порти,чието боядисване е било по времето на Тато.Вътре в двора боклуци,камари дъски,стъкла и прочее ненужни неща.И всичко това за да сме със собствено жилище.Който и да е родил максимата "Моят дом е моята крепост" едва ли е има в предвид точно нашенската действителност.Тази от нашата крепост да обстрелваме другите край нас и да ги бомбардираме с остатъците от всекидневната ни "извисеност"едва ли е била изначалната идея на автора.
Собствения дом трябва да бъде преди всичко дом на душата ни.Като мине случайния човек и види дома ни веднага да разбере какви сме.То това и демонстрираме в момента де.Сивота,безличие,мизерия,показност,имитация и безвкусица.Те това е нашия СОБСТВЕН ДОМ-ЕЛЕМЕНТ,ЗАВЪРШЕНОСТ НА ЕГОИЗМА НИ И АНТИСОЦИАЛНОСТТА НИ.
Ще скочи някой и ще каже,че и по другите страни хората имат и искат да имат СОБСТВЕН ДОМ.Да,разбира се,че е така.Но там хората са съвсем други,те са най-малкото социално осъзнати и ориентирани.Осъзнати са дори и на ниво като граждани на държавата си.Там хората имат усещането за принадлежност,която принадлежност доказват с красивите си градини,къщички,украшения по тях и цветя,много цветя.Те сами се грижат за емоционалния комфорт и щастие,които си доставят едни на други с идеите си и реализации за ДОМ.
Бих предложил нещо на управляващите-всеки,който реши да се ожени и да създаде семейство и СОБСТВЕН ДОМ да реши някакъв тест,от чиито резултати да се разбере що за индивид е той и въобще има ли смисъл и полза от възпроизводството му.Защото невежеството ражда само невежество.И ако безпристрастното жури реши,че няма такъв просто да му бъде забранено.Всъщност няма смисъл от такъв силов контрол-ако бяхме осъзнати щяхме от в началото да си зададем и отговорим на тези въпроси и съобразно резултатите да устроим по-нататък живота си.
Сега сигурно някой ще се нахвърли върху мен и с право ще попита аз какво съм направил по въпроса.Ами аз не живея в някаква богата къща,но нещата,които съм направил заставят хора и коли да спират,някои съм виждал дори снимат.Не го казват като самохвалство,просто давам пример,че дори и да не е е нещо луксозно все пак човек съобразно менталните си и духовни нагласи може да сътвори нещо макар и дребно,което внася атмосфера,уют,топлина и красота.Нека идеята ни за собствен мизерен дом не обсебва изцяло живота и сетивата ни,нека ако не можем не се напъваме,защото ще се пръснем.Защото от раболепието ни за неговото постигане затъваме общосоциално всичките.
Някой ще каже,че собствения дом ни е съхранил като нация и народ.Каква нация сме бе човек,какъв народ сме бе човек,та ние сме население.От какво ни е съхранил собствения дом-от турското робство ли?Напротив,собствения дом ни е УДЪЛЖИЛ РОБСТВОТО И АГОНИЯТА НИ.Да приятелю,удължил е я,защото докато турчина е безчинствал в съседния дом ние сме спускали завеските,да не би да дойде и в нашия СОБСТВЕН ДОМ.Трябвало е да бачкаме ангария на феса,за да изхраним пастта,която е в нашия СОБСТВЕН ДОМ и е многобройна,защото "Дюрекс" още не са били дори изградили основите на фабриката си,а от свинските черва отдавна са направени наденици и не е останало нищичко,дори за предпазване..А и за плътни завески трябва да има.А ако нямахме такъв дом и нямахме какво да губим с удоволствие бихме пръснали поредния турски фес и каквото има под него.СОБСТВЕНИЯ ДОМ ни приковава на ниското ниво,просто защото жертвите за него са непосилни за нас.А са непосилни,защото сме ниско качество население,вечно гонено и прокуждано отвсякъде.Тук навлизаме в сложна материя като национална карма и прочее,затова спирам.
Домът е като парите-има уникална сила.Въпроса е в колко осъзната душа ще попадне.В ръцете на осъзната ще е благодат,красота за сетивата и очите,а за неосъзнатата бич-сивота,мизерия,тъга.Точно копие на собственика си.
Също като скалпела на хирурга-или лекува или при Баташов.Съгласен съм с това-СОБСТВЕНИЯ ДОМ е корена,който ни захранва и държи цялото дърво.Това се отнася преди всичко за къщите.Той е клетката,единицата,която ни свързва с цялостта.Но само ако е осъзнат целия този комплекс,който току що изтъкнах.Извън него той се превръща в миша дупка,в която се крием и вегетираме.

Благодаря ви,че не ме пречукахте докато пишех това.Сега ако някой наистина,ама съвсем наистина реши,че не съм прав нека пръв хвърли камък по мен.Както казах истината изисква жертви-защо аз да не съм сега мъченик?Доста други преди мен са имали същата участ.

Ей добри хора,току що видях пред вратата,че вече кокичетата са наболи,дори беличко се подаваше вече горе между зелените листенца.Паткан даже собственически ги маркира
То това не означава,че много скоро немогат да бъдат покрити под тонове сняг,но все пак са един свеж полъх,надежда и радост,радост за изтерзаните ни прозорчета към душите.

Лимоне,не те копирам,не се приравнявам към нивото ти,но от няколко дни нещо неистово ме ръчкаше както и теб да напиша това.Тази сутрин стана вече нетърпимо и нямаше как.Точно ти зная,че ме разбираш напълно за какво иде реч и всякакви по-нататъшни описания и квалификации ще са просто излишно словоблудство.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeНед Яну 20, 2013 5:59 pm

patkan написа:

Бих предложил нещо на управляващите-всеки,който реши да се ожени и да създаде семейство и СОБСТВЕН ДОМ да реши някакъв тест,от чиито резултати да се разбере що за индивид е той и въобще има ли смисъл и полза от възпроизводството му.Защото невежеството ражда само невежество.И ако безпристрастното жури реши,че няма такъв просто да му бъде забранено.


Приятелю, ти не отваряш не отваряш тема, ама като отвори, компилира бая теми в една, та ще пиша едно по едно Very Happy

Първо, добре дошъл вече като съвсем равноправен член на тоя форум . Отваряй теми, та чак да ти пукат ушите. Ние това чакаме. Да дойдат още сквернодумци като нас. Laughing

Много си прав за цялата статия. Аз сега какво да кажа, а ти не ми ли изяде на свой ред цялата торта чак до черешката. Какво ми остави като опция, освен да те цитирам и да казвам само тъй тъй Паткане Laughing Все едно гледаш през моите очи, пък аз през твоите. Една майка да ни беше родила, близнаци да бяхме, пак нямаше да имаме толкова еднакво виждане за нещата.
И аз мисля, че трябва да се прави тест за позволение за размножаване. Какво е това, брут брут ще възпита, та нема да е принцесата на Бъкингам queen . Като първи въпрос в теста предлагам да се преглежда домът на влюбените гълъбчета, дет се вика много тайни крие той. Ако не се усеща топлота, чистота, прилична скромност и творчество, значи комисията е в бърлогата на брута и трябва да се удря печат Unapproved на вратата( като голяма алената буква) щото нищо свястно няма да донесе такъв на света. Екстремисти сме, обаче пък не е ли екстремизъм да се дават права на брутовете да се размножават и да спъват това излиняло и без това вече човечество. Кой сега е по-големия екстремист. Ние или те. Аз викам, че не сме екстремисти, ами най-ми ти вече–хуманисти. Laughing Време е тея сълзливи сурогатни и отчаяни опити за възпроизводство, да се прекратят. Дай да се качим в космоса и два дена да ядем лунни камъни и да седим с главата надолу, белким ни върже да сътворим една измъчена зигота. Бе тея хора бе тея хора..зор зор да си родят дете, че после няма да има кой да ги натирва като футболни топки към старческите домове, баси. Проста работа!
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeПон Яну 21, 2013 9:43 am

patkan написа:

Да погледнем и за какво жилище точно иде реч-гнусна панелка,на чиято тераса отгоре ти повръщат,а ти на свой ред повръщаш върху долните.

Не знам, но тези панелки са създадени според мен за да скъсяват живота на хората. Аз живях в такава панелка и мога да кажа, че съседите над мен ме лудваха в продължение на сумата си години, а майка ми като една върло глупава комунистка, смяташе това жилище за голямо попадение и не искаше да го продам. Дърпа се като магаре на мост, докато не му падна цената на половина и тогава най-накрая склони да го продадем. Сега вече не ми говори, защото смята, че съм направила най-голямата грешка на земята. Но нека ви дам кратко описание на този '' прекрасен '' апартамент... Като начало –седми етаж. Развали ли ти се асансьора, д...пе да ти е яко. Катериш нагоре торбите и проклинаш съдбата на всяка стълба. Съседите отгоре периодично те наводняват със спукани тръби. Тропат по цяла нощ и ремонтират все нещо. Бор машината и кангото са включени постоянно. Ако отидеш да им кажеш, че ти е писнало да ти шумят, те ти казват да си смениш апартамента. Долу по булеварда шумът от колите и чистия въздух...здраве му кажи. Кино Арена е до блока и на паркинга всяка вечер някакви комплексирани момченца свирят с гуми и правят демонстрации, заради които целия квартал не може да спи. Отиваш да се оплачеш на охраната в кино Арена, те ти казват, че нищо не могат да направят, защото са освободили част от персонала и няма нощна охрана. Накъдето и да погледнеш, олющени мазилки и разнородни по вид и по цвят изолации, защото българина в нищо не се съюзява с другите. Важното е да направи напук различна изолация, за да накриви шапката на съседа. Мръсотия навсякъде, гадни дечица стрелят с бомбички постоянно и плашат минувачите...Излизаш до близката градинка и....Оооооо ужас! В градинката, долни печалбари направили лунапарк и идват родители с разглезени и шумни дечица, от няколко околни квартала. Наблизо е циганска махала и като отиваш да пазаруваш до пазара, се срещаш с цели тумби черни ''българи'' по паспорт. Цялата картинка е страшно, страшно...ама страшно отгаждаща. Ето за това примира българина. Не знам, но за мен като ни видиш жилищата, няма как да приемеш този народ на сериозно. Не знам за вас, но аз съм гледала на българите винаги с някакво снизхождение. Изглеждат ми някакви страшно изостанали малки джуджета от някаква изостанала и наказана страна. На много малко хора в Бг гледам на сериозно. А пък ако могат да се видят през очите на един светъл и усмихнат чужденец, какви са бърсуци, тури му вестник, наистина! Нека погледнем истината в очите! Няма как да бъдем приети пълноправно, няма как! Жалко за такива като мен...в чужбина винаги ми казваха, че по нищо не приличам на българка, но паспорта ми, пустия паспорт пише гражданство–българско Mad







Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeПон Яну 21, 2013 8:45 pm

В чужбина винаги ми казваха, че по нищо не приличам на българка, но паспорта ми, пустия паспорт пише гражданство–българско

Айче,те са ти го казали в отрицателен смисъл.Тоест ти си толкова зле,по нищо не приличаш на прекрасните и велики българи.Само си объркала знака.Нищо де,дребна математическа грешчица lol! Шегичка,разбира се,ти си нашето слънчице!

Така е,права си за всичко.Но нали това,което е отвън е точно копие на това,което е отвътре.Говоря примерно за лицето на човек.Не е ли жилището нашето лице-олицетворение на вътрешното?Мръсни и подли души-мръсни и сиви жилища.Дето се вика-по жилищата ще ги познаете.Къщата е такава,каквито са собствениците и.Както виждаш всичко е свързано и няма нещо отделно само за себе си.Колко е хубаво,че е така.
А там,където си живеела и както поетично го описваш.....красота направо.Имам чувството,че с едно парченце-думичка и.....бях там.Дето растат шоколадите "Милка",някъде в Тирол. lol! lol!

Аз не че разбирам от София,но да не сте живели в "Стрелбище"?
Не че демонстрирам някакви "сити" знания,просто в тази късна доба посъчиних нещичко за теб.Приеми го като поздрав за "Бабин ден".Дарявам ти и една хавлиена кърпа и сапунче,с които да къпеш бебетата. lol! lol!


Айчето отдавна България не трае,понеже е "цвете сред бунище"
Дълги години се мъчи и вегетира край "Арена" във"Стрелбище"
lol! lol!


Последната промяна е направена от patkan на Сря Яну 23, 2013 3:53 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeВто Яну 22, 2013 8:36 am

patkan написа:
Не е ли жилището нашето лице-олицетворение на вътрешното?Мръсни и подли души-мръсни и сиви жилища.

Или– показни и натруфени жилища–повече продадени курници, свинарници и производство на джумерки от мама и тати. После детенцето с големото търбухче да се сплесква в кресло тип–Мадам Помпадур от Долно Уйно.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeПет Яну 25, 2013 9:25 am

patkan написа:


А там,където си живеела и както поетично го описваш.....красота направо.


Остави се, направо що нервни клетки съм изпоизтрепала, аз си знам! Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Ако мога, ще изпиша една страница с тези човечета, но опцията не ми дава...! А майка ми не даваше да се продава, та не даваше. Що зор видях докато я накарам да се откаже от опцията–с право за доглеждане ли какво ли го беше блокирала там... че тези дето живеят в страх обичат да се барикадират с хиляди защитни клаузи при адвокатите........



Айчето отдавна България не трае,понеже е "цвете сред бунище"
Дълги години се мъчи и вегетира край "Арена" във"Стрелбище"

Не приятелю, стрелбище е рай...това беше ж.к. Илинден...цигани, селяни, простаци, смугли продавачки вечно пушещи пред магазините, мъже седнали на маси на тротоарите, играещи на мъжки игри Laughing и комплексирани дизове, които приличаха на едно голямо нищо, но даващи много компетентни мнения за жени, на които не можеха да стъпят на малкия пръст и които можеха да имат само по списанията, дето със сигурност криеха под леглата скришом от жената –звяр. Всеки ден като излезех навън, се връщах с по няколко обиди по мой адрес, ей така, просто защото нямах нищо общо с тях. Както споменавам в една тема, родена съм в центъра и когато баща ми купи апартамента в Илинден, побързах да избягам там, заради майка ми( да се спася), но така и не свикнах със селската сействителност там, въпреки че се води идеален център...Изобщо, България за мен е една селска държава с малък потенциал на населението. Но за това пък който е умен тук, е наистина ужасно умен, забелязал ли си го Very Happy

Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeПет Яну 25, 2013 5:13 pm

Разбирам те,но си признай,че си натрупала безценен опит в това своеобразно гето,нали?.И то във възраст,в която си се изграждала като човек и личност.Всяка опитност е ценна,няма напразно страдание и усилие.Така че благодари,че си се сблъскала с действителността там,която е точно копие-модел на моментното ни състояние и ниво на развитие.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeСъб Яну 26, 2013 5:16 am

patkan написа:
Разбирам те,но си признай,че си натрупала безценен опит в това своеобразно гето,нали?.И то във възраст,в която си се изграждала като човек и личност.Всяка опитност е ценна,няма напразно страдание и усилие.Така че благодари,че си се сблъскала с действителността там,която е точно копие-модел на моментното ни състояние и ниво на развитие.

От философска гледна си много прав. Всичко, което ни се случва е опитност, дори и ако след продължителни изпитания на човек му гръмне бушончето и загледа света през решетка от Карлуково, пак си е безценно. Обаче признай, че не винаги е верно това, че Господ изпитва колкото можеш да издържиш. Иначе не биха се прескачали толко много луди по улиците lol!
Върнете се в началото Go down
patkan




Rara Avis : 589

ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeСъб Яну 26, 2013 11:09 am

Викаш на тия дето се прескачат по улиците и съзерцават през Карлуково Шефа им е предозирал High voltage-то?Най-вероятно не Шефа е въртял потенциометъра към макс,ами самите те са го врътнали,тествайки се я с езотеричка,я с окултизъмче,я с гъбки,я с евокация или с изучаването на квазилинейните зависимости между торсионните полета на петото измерение.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeВто Яну 29, 2013 12:19 pm

patkan написа:
Викаш на тия дето се прескачат по улиците и съзерцават през Карлуково Шефа им е предозирал High voltage-то?Най-вероятно не Шефа е въртял потенциометъра към макс,ами самите те са го врътнали,тествайки се я с езотеричка,я с окултизъмче,я с гъбки,я с евокация или с изучаването на квазилинейните зависимости между торсионните полета на петото измерение.

Тъй тъй, я с придаване на важност да си оправяш всеки ден перуката по един час преди работа и после да я сваляш вечер по още толкова, вместо да си дигнеш подутите пети и да отмориш Laughing Или да си махнеш некое и друго ребро за по–тънка и кръшна талия и да си слагаш корсети, за да не се огънеш като лале, па и да дишаш на пресекулки confused ...А то крайният ефект е, че прилича на прицвъкната в кръста оса..Я да се чудиш цял ден на къде е правилно да се върти маркабата или в коя посока на часовниковата стрелка е удачно да се върви с тамяна при пречистване на жилището от Мърхусници и Псърощубусници...Примери колкото щеш Laughing

П.П. Мърхусник и Псърощубусник са въображаеми зли чудовища, плод на човешката разбалансирана шеста( 3-то око), поради голямо количество неуспешно смляна информация от база Акашови записи.
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitimeПет Фев 01, 2013 5:34 pm

Българските къщи са големи, вярно е..и до там свършва всичко. Няма красиви градини. Само някаква зле подкосена трева и задължително домати! А ми прави и впечатление, че бараките отстрани до къщите са винаги някакви съборетини, разхвърляни и пълни с ненужни боклуци. Никакъв естетизъм...Като че ли българите се интересуват единствено от строежа на голямата сграда. От там на сетне, другото не е важно. Печата на селото не могат да го избият и това си е. В Англия на където и да се обърнеш, всеки двор е пълен с цветя и то с такъв вкус и мерак подредени и подбрани, тука във всяка къща, вечното мушкато. Като че ли не съществуват други цветя...уж англичаните по наша преценка били кофти хора, но като видя нашите изтръпнали и безрадостни дворове си мисля, че не можем да ги настигнем и след сто години. Който е виждал английски двор на къща, ще се съгласи с мен напълно.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"   ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ" Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ЗА ФЕНОМЕНА БЪЛГАРСКИ "СОБСТВЕН ДОМ"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: