i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
белопойчева изворски негър Георги силвина
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Empty
ПисанеЗаглавие: ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ   ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Icon_minitimeСъб Авг 24, 2013 8:14 am


 * И  даде Бог Его на човеците и им каза: Давам ви огромната тежест на Егото, и теста ще е По-Точен така.
 * И тежестта на Егото беше непосилна, и човеците се огънаха...
  * Като класовете на пшеница под силна буря се огъваха...и създадоха в своя защита..........Twisted Evilafro  ДОГВИЛ afro Twisted Evil '' – Цитати от Лѝмониаста.

Злото има хиляди лица. Някои са видни, други са доста завоалирани...
Въпрос: По какво Доброто познава, че насреща му стои Зло?
Отговор: По усещането за НЕПРИЕТОСТ.
Въпрос: А по какво Злото познава, че насреща му стои Добро?
Отговор: По дълбокото и болезнено чувство за отсрещното ПРЕВЪЗХОДСТВО, последвано от желание да му ОМЪСТИ. – Лѝмона


Гледали ли сте филма '' Догвил''? Е, ако не сте и наистина искате да видите точно как действа човешкото зло, гледайте го, струва си. Струва си да се разровите в дълбините на психопатологията на Човешкото Его. Предупреждавам, че този филм се разбира само от хора, които имат очи да го видят. За другите ще си останат изгубени драгоценни минути от важния пазар по моловете. Давам им да издържат не повече от десет минутиExclamation  За да разберете и най-дребните тънкости на тоя шедьовър, трябва да сте се срещали със злото, но да сте били от другата страна на барикадата, защото без изключение хората с превес на Добро неведъж са се сблъскали и се сблъскват и сега със същите отношения, които царуват в тоя прогнил град. Аз лично цял живот съм бил в Догвил и не ми беше никак трудно да усетя всеки нюанс показан във филма. От малък се срещам със Злото и му знам вече всяко трепване, всяко криво поемане на въздух. Целият фалш, лицемерие и заблуда са ми толкова ясни, че мога да скенирам и най-микроскопичните наченки на зли молекули насреща ми, още преди молекулите да са си дали дори сметка, че са молекули.

 Идеята на този филм цели първо – да покаже в детайли Човешкото Зло и второ...Е, тука хвърлям ръкавица на един форум, с който имахме доста различия в мненията, като да кажем, въпроса за ПРОШКАТА. Дуелът се разрази, след като двата лагера кръстосхме шпаги – Трябва ли да прощаваме всичко или трябва да се опълчим, понякога и с по-драстични действия.

Малко предисловие...
Когато отворих темата ми за прошката  в онзи форум , бях нападнат за това, че допусках варианти и за разправа с бой. Тогавашните колеги–съфорумници, бяха силно огорчени, че не апелирах към поза лотус, ОМ-кане и изпращане на любови към мръсника, ами давах други идеи, различни от безопасното пристанище на Псевдо Прошката. Сега, на този ми етап от живота, вече съм абсолютно убеден, че хората могат да ''простят'' точно толкова ''истински'', колкото и ''истински'' могат да ''обичат''. С две думи НЕ ИМ СЕ УДАВА. Поради наличието на Его у всеки един от нас, ние нямаме сила да Простим Истински, защото Егото е една Злопаметна Мастия и че Желанието да Простим НЕ притежава Силата на Истинската Прошка. В живота си срещнах много хора, които твърдяха, че са простили, но злобата която бяха подтиснали дълбоко навътре ги издаваше, че живеят в тая заблуда на Псевдо Прошката.
Както и да е, бях обявен за анархист, терорист и прочие, и се превърнах в черната овца на онзи форум. Излетяха се модератори, крайно обидени форумни 'инспектори', 'професори' и админи и ме предупредиха заплашително, че техния драгоценен форум не търпи терористи-агресори като моя милост. Ок, да преположим, че съм бил брутално стряскащ и неприемливо другомислещ. Да допуснем, че наистина съм нарушил обичайния мир и тишина в тоя техен драгоценен форум..Но си мисля, че ако наистина си човек на Прошката и си заживял в Любовта ( защото това е схемата – даваш Прошката, Злото си отива и Любовта заема освободеното място моментално) има съвсем други начини да кажеш на човек, че не е прав, а не да се излиташ като наежен пуяк. Получи се следният парадокс – апелираха за мир, посредством война. Типично срещана лъжа, още много назад в световната история. От достигнали до Върховната Божия Истина – езотерици, действията им изведнъж приеха силно ориентирани Де Се-карски прийоми, издавания на ''партизанските'' ми никовете из интернета, заключвания на теми, поголовно триене на собствените им коментари, призиви аз да си изтрия моите, заплашителни ком-обагрени предупреждения с червени букви за изключване от Партията им и Ленински поучения в Морални Кодекси...Срещу мен се беше изправила поредната страхлива глутница, която гледаше с големите очи на страха и си нямаше никаква пойма, че с действията си показваше едно единствено нещо –  принадлежността си към Тъмнината на всички онези, които НЕ СА ПРОСТИЛИ. Защото злото никога не може да се види, че е зло, иначе мигом би се обърнало в Добро. Получи се нещо от сорта: ''S-s-s-s-s-s, трябва да s-s-s-s-сe прощава! S-s-s-s-s-s  как не те е s-s-s-s-s-sрам, че не можеш да проs-s-s-s-s-sтиш! Как тебе не стыдно, товарищ зън-зън( това моя скромен ник)!'' Обвиниха ме още за блоговете ми срещу гледачките, за провинциалистите, обвиниха ме дори за това, че не харесвам баналния Робърт де Ниро. Е не го харесвам. Точка. Това е мое мнение. Точка. Имаха си за голям ''късмет'' и един почитаем  пъзльо, който постоянно наливаше подлярската масло в огъня, защото момъка или момата ( не би могло да се знае кой точно стои насреща ти...това е тайнството на нет мрежатаSmile), беше краен комплексар, поради това и доста злобен и страхлив, и интерпретираше думите ми както само един истински комплексар може. Т.е. вместо вятърни мелници, му се привиждаха огромни великани. Ха-ха, Ела да ме видиш какъв съм великанSmile))) – 1, 67 височина – 52 кг – 62 талия – 91 ханш – 14 см китка и 20 см глезен...
Кога, ако един човек е наистина ПРОСТИЛ, ще може да бъде изваден от равновесие и да заплашва. Настъпи пищава, все едно една дузина моми им се бяха видели килотите. Парадокси, парадокси-и – СТРАХExclamation  е вашето име...
Накрая като за капак, когато ги поканихме да ни погостуват в нашия новосъздаден по онова време Форум, проявиха типичното високомерие и отказаха подигравателно и високомерно на поканата ни под предтекст, че си правим реклама на Форума. А, значи ние можахме да пишем една година в техния форум, а те не щат да дойдат да драснат едно пожелание за попътен вятър... Е, и? Какво ше стане, ако дойдат и напишат нещо при нас? Дет се вика, дори трябваше да се радват, че терористите и анархистите си заминават от тях, па да дойдат и да напишат едно ''Ура-а-а!'', ама това е типичната българска темерутщина, егоизъм и адово ВИСОКОМЕРИЕ на дребната душица. Ти пишеш при него, то обаче не ще да напише нищо при тебе, че специалния му нос чертае фльонги в небето. Същото стана и с един друг сайт. Писах там, подкрепих човека, започнахме да си пишем на мейлите, защото му харесах как пиша, каза ми че рядко се среща човек да пише по такъв начин, но...нещата се обърнаха драстично, когато му споделих, че имаме Форум. Той прояви интерес да му изпратя сайта ни и...изведнъж го занемА! Smile)))) Глътна бастунаSmile)) Обу си ангорските терлици и се премести в друг квантов вариант... Писах му отново, пак човешки го поканвам, да се подкрепим, дет се вика, ние, българските разкриватели на Конспирацията, той пак не отронва. Човек проявява ВНИМАНИЕ към теб, отговори му поне! Бъди Благодарен, че в днешните изперкали и егоистични времена, едно същество там от другата страна на линията се интересува КАК СИ! Темерутска работа. Е за какви апели за Проглеждане на Истината на масите говориш човеко, като нямаш доблест, смелост и Благодарност за две ст'инки дори...Абе дори и да не ти е харесал нашия Форум, да ти се е видял адово драстичен, безскрупулен, ексцентричен, егоцентричен, нападателен, агресивен, терористичен, атентаторски, демоничен!!!, невъзпитан до последната звезда в дъното на Галактиката, бе драсни два реда на човека, на личния... кажи му, че си получил форумофобия, кажи че не ти харесва, че си повръщал два дена, че сме безобразни, какво мълчиш толко всеотдайно, какво бегаш като ощипана мОма из лозето... Догвиле, Догвиле-е, така си опасал човешките сърца с телени мрежи, че си ги оставил без кръв да туптят и без очи да различат...
 
Моля, заповядайте, Дами и Господа обидени и разочаровани, ако искате да си поприказваме върху тая тема, ще отворим широко врати за вас. Хайде, елате да ни Простите от СърцеSmile..по вашите думи владеете тоя занаят до съвършенствоWink Или пък може да поспортуваме заедно в триене на мнения. Ше поиграем шах, ше направим някоя и друга рокада, вие ще триете моите мнения, аз вашите....ей така, за баланс..Абе хора, как можете да се отказвате от мненията си, от СЕБЕ СИ!!!,  в полза на интересите на тоя там, на когото служите! Служете на СЕБЕ СИ! Когато бяхме на лекцията на Изворски, той сподели, че уважава хората, които не се отказват от възгледите си. Дори и да са гадни в очите на другите, пак ги уважава, защото стоят и защитават СМЕЛО убежденията си ДО КРАЙ! И аз ви го казах тогава, въпреки че не съм Изворски. Тя Истината е една и всеки има достъп до Източника, стига НАИСТИНА да го иска. Защо си изкарахте акъла от това, че заклеймявам гледачките? Ако някой има истински способности, ако това да се вреш в неизвестното е НАИСТИНА ДОБРО НЕЩО, кучето( в частност аз) и да лае, кервана няма да се уплаши и да спре. Щом керванът е Добър, няма от какво да се бои, нали така?Wink Впрочем, вашата гледачка не позна. Ние пишехме двама при вас, пу-у язък, ц-ц-ц. Има нужда от помощни жокери явно тяWink Ок, стига толко, излизам от предисловието, че дълго се оказа то, но трябваше...

 ... Да се върна пак на филма, за да защитя до край тезата си за погрешното щедро раздаване на тая криворазбрана Прошка. Искам да обърна изключително внимание на една много тънка част, когато накрая на филма главната героиня беше измъчвана и накрая предадена от целия град. Тогава баща ѝ ѝ зададе следния ключов въпрос:

ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ <a href=ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ 5dsx  

След което разбули пред собствените ѝ очи нейното фалшиво ПСЕВДОСМИРЕНИЕ, като ѝ каза, че тя прощава всичките им гадости от чиста арогантност. ''Прощавайки'' на гаднярите, тя все едно казваше : ''Виждате ли, аз съм ПОВЕЧЕ от вас, за това ви прощавам.''
Ох, ох, ох...е тая тънкост езо сигурно никога няма да разбере. Филма завърши, как хората от кучешката глутница бяха избити от бандата на баща ѝ и от самата нея. Финалът на филма заклейми псевдо прошката и лицемерието на псевдо духовните позьори и страхливци. Защо ли Пиранята и аз страшно се изкефихме от финала? Защо ли там в гърдите ни нещо така силно ТЪРЖЕСТВУВАШЕ от тая заслужена саморазправа? На вас оставам да си отговорите, ако изгледате филма. Повтарям, филма е много дълбок и не е за тип – бг маминки, захарни чалгеси и псевдо духовни лицемери.

  ТОЗИ ФОРУМ, нашите статии, перото, с което ги пишем, е нашето оръжие за саморазправата с многобройните пълчища на необятния град – Догвил. Злото трябва да бъде винаги разобличавано, дори и да изглежда за повечето хора безсмислено губене на време. Всичко в тоя многоизмерен Космос има смисъл, дори и най-безсмислените на пръв поглед неща. И появата на този наш Форум има смисъл, както и съществуването на Догвил. Там, където има борба между двете Сили, винаги има Победители и Победени. Доброто е малобройно, но наистина е хилядократно по-силно, защото то следва МОРАЛА и винаги първо протяга ръка за приятелство. За това напредва бавно, но накрая костенурката винаги стига финала преди заека. Защото заека е страхлив и има дълги издайнически уши, а костенурката е с УПОРИТА и НЕПРОБИВАЕМА ЧЕРУПКА.

   Ето това казва Форумът на Новото Време на всички, които си задават въпроси относно Прошката – кога, дали, на кого и прочие:

   МОЖЕ ДА СЕ ПРОСТИ САМО НА ТОЗИ, КОЙТО Е СГРЕШИЛ КЪМ ТЕБ, НО ТЕ Е ОБИЧАЛ. О ! Б ! И ! Ч !А ! Л !
ПО КАКВО ЩЕ РАЗБЕРЕШ, ЧЕ ТОЗИ, КОЙТО Е СБЪРКАЛ СПРЯМО ТЕБ, ВСЕ ПАК ТЕ Е ОБИЧАЛ?
ПО ДЪЛБОКОТО РАЗКАЯНИЕ СЛЕД ГРЕШКАТА.
ТОЗИ, КОЙТО ТЕ Е МЪЧИЛ, ПРЕДАВАЛ И УНИЖАВАЛ ОТ ОМРАЗА, ТРЯБВА ДА ЯДЕ ДЪРВОТО.

ЯЖ ПЕРОТО НИ, ДОГВИЛ-Е.  ИНАЧЕ ЩЕ ПОЛУЧИШ ЧУВСТВО ЗА БЕЗНАКАЗАНОСТ И ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАШ ДА ПРЕЧИШ И УНИЩОЖАВАШ, А НИЕ НЕ МОЖЕМ ДА ДОПУСНЕМ ТОВА... ТОЧНО ЗАЩОТО ИСТИНСКОТО ДОБРО Е ТОЛКОВА ЦЕННО И ТОЛКОВА ОСКЪДНО. ЧОВЕЧЕСТВОТО ИМА НУЖДА ОТ ВОЙНИ НА СВЕТЛИНАТА, А НЕ ОТ САМОЗВАНЦИ.

САМОЗВАНЦИТЕ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ ПО СТРАХА, ПО ПСЕВДОСМИРЕНИЕТО, ПО ВИСОКОМЕРИЕТО ДА  НАМЕРЯТ ПРИЧИНИ ДА КАЖАТ ''БЛАГОДАРЯ'', ПО СТРАХА ОТ ПРОТЕГНАТАТА ОТСРЕЩА РЪКА И ПО ВЕЧНИТЕ ПОСЪРНАЛИ ФИЗИОНОМИИ.

И НЕКА ТОВА ВИ СТОИ КАТО ОГРОМЕН ПЛАКАТ С ЧЕРВЕНИ БУКВИ ИЗПИСАН В НЕБЕТО...:

ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ <a href=ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ 8abf 


   МЕРСИ ЗА ВНИМАНИЕТО.


Последната промяна е направена от Лѝмона на Пон Авг 26, 2013 1:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
pira(N)ha

pira(N)ha


Rara Avis : 220

ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ   ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ Icon_minitimeНед Авг 25, 2013 6:48 am

В зависимост от степента на злото и неговите многоизмерни вариации, умния човек намира правилните начини за справяне. Един път е добре да го захапеш,друг път да не му обръщаш внимание, трети - да му фраснеш една,четвърти да отидеш на адвокат...Ако на всяко зло дето го казваш, само ом-каш и изпращаш любов, то нищо за никого не постигаш. Ом-кането е едно бягане от отговорност, страх и неумение да се справиш със злото как си трябва. Бих попитал езотериците, по какъв начин успяват да защитават доброто, след като призовават към пасивност. Понякога на злото трябва да му свитнеш една, че да му дрънчи кофата за да си спомня и да внимава. Грешките винаги трябва да бъдат наказвани според размера им.
Върнете се в началото Go down
 
ДРЕВНОТО ЗЛО НА ДОГВИЛ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: