i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
силвина негър Георги белопойчева изворски
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Aia¸.•*✿

Aia¸.•*✿


Rara Avis : 639

ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Empty
ПисанеЗаглавие: ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО   ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Icon_minitimeСъб Авг 31, 2013 7:23 am

Пазаруваме си с Пиранята в един хипермаркет. Той още стоеше на касата, а аз отидох да го чакам на изхода. Там, седнал тихо и смирено, без да притиска никого, да драматизира и да театралничи, седеше на столче един човек и събираше пари за някаква благотворителност. Личеше си, че е изключително скромен и напълно Отдаден на Каузата. Заприлича ми на Ангел... чист, като очите на малко дете, което още не е успяло да научи хитростите на голямата въртележка. Душата му прозираше без капка фалш, а аз винаги, когато видя Душата на някого, се трогвам до! дъно! В такива редки моменти изгубвам привидното си ''високомерие'', както някои хора погрешно са ме описали и ми се иска да прегърна човека, който се е осмелил да свали глупавата маска...Боже, искреността на Душата е толкова завладяваща... защо хората се срамуват от нея и я крият, ето това не разбирам, ама никак!
Забърках в портмонето си, исках да дам на човека един паунд, поисках го с цялото си сърце, но  портмонето ми се оказа празно. Ще кажете хм, един паунд...Да, но когато дори един паунд се дава от Сърце, е много по-значим за Вселената от милионите паунди за благотворителни цели на лейди Гага или Мадона, дадени заради позата. За Вселената няма малки и големи неща, за нея има големи неща направени от Сърце и малки неща, направени с користна цел. Нали сте виждали в църква, мине някоя мутра и остави по десет лева на всяка икона. Мисли си, че е успял да подкупи Бог. Само че с Бог сделки не се правят, защото Бог оценява само Искрените неща. За Него, няма малки и големи суми, има само малки и големи сърца.
В този миг в краката ми нещо се търкулна проблясвайки и един чисто нов паунд ми се усмихна точно до обувката. Огледах се, никой не търсеше нищо, грабнах монетата и изтичах да я занеса на човека. В очите му прочетох Благодарността на Вселената... Ей Богу, в този миг съжалих, че не съм цар Соломон, пък да отворя тея рудници..........Smile

Хората са се затворили.
Българите, в пъти повече. Станали са абсолютни емоционални и финансови малоумни егоисти. Нямали. Идете да видите в Индия какво е нямане. В Африка идете да видите какво е нямане. Ето тогава ще разберете какво е това нещо нямането. Онези хора не живеят на екзистенц минимума. За тях екзистенц минимума е огромно имане, огромен лукс! В българия пенсионерите реват, че нямат. Всеки яхнал като баба Яга по един апартамент и реве, че няма какво да яде. Ами продайте си апартаментите, скъпи нямащи, пък помогнете така и на децата си, сложете си в банка да ви тече малка лихва, малко пенсия и готово! Идете да живеете на чист въздух някъде на къща. По провинцията има толкова евтини къщи...Смешни пари направо! Но не-е, ще стиска апартамента, ще плаща скъпо парно и ще реве от ден до пладне. Много възрастни хора не заслужават да им се обърне никакво внимание от страна на децата им. Имам си в близост една такава яхнала здраво апартамента, женица...Стиска стиска...ще си счупи пръстите от стискане. Българите тотално са се изродили. Заключили са сърцата си, прегръдките си, усмивките си, добрите думи, домовете си, банковите си сметки, портмонетата си, добротата си...И мислят, че така ще стане. Мислят, че като отидат в църквата и помолят Бог или направят няколко ритуала по пълнолуние, ще привлекат Изобилието. Изобилие не идва с егоизъм и затваряне. Винаги трябва да става обмен на енергия, т.е. приемане, последвано от изливане на съда. Виждали ли сте символът на Вселенското изобилие – Шефа, който ни е даден от Архангел Метатрон?
ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО <a href=ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Es3j  

Той говори сам за себе си. Едната ръка трябва да взема, но другата трябва да дава.

ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО <a href=ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО 6pm1

Иначе се получава като надуваем балон, пълниш пълниш, надуваш се, надуваш се и накрая се пукваш. Поради тези причини болшинството хора, които имат много пари лудват. Защото само пълнят балона и един ден ги виждаш, А!, ....луднали, мутирали, заприличали на идиотски изродени под-човеци.
В огромното си болшинство, българите не обичат да дават от сърце. Повечето, които могат да си позволят да дават пари, дават понякога, както вече казах, защото правят сделка с Бог, понеже имат гузна съвест.
От онзи малък на глед случай в супармаркета дойде голям урок за мен  и той гласеше: '' Ако наистина искаш да дадеш от сърце, отнякъде ще се търкулне право при теб''...
Казано е :
'' Доброто, което сте извършили, дори и най-малкото, е толкова силно, че се предава на вас, на децата ви, на внуците ви, на пра-внуците ви и преминава през целия ви род напред в безкрая и никога не се губи.''

За мен дори и най-малкото направено добро, и не говоря само за материално добро, а ей така...понякога дори да обърнеш внимание на съвършено непознат човек, който изглежда самотен, изоставен и тъжен, се складира в един голям небесен резервоар и идва ден, най-подходящия ден, когато този резервоар ще се изсипе като златен дъжд над онези, които са го пълнили през годините.
Сменете схемата...Вместо да се затваряте и да искате, направете по-добрия избор – отворете се и започнете да давате. Направете си един дневник не какво искате в живота, а какво сте дали и давате в живота. Вие какво дадохте до сега?...Ако не сте, винаги може да отбележите Ново Начало. Много обичам тази мъдрост:

''Откажете се от това, което искате и ще получите това, от което сте се отказали''.
Аз бих прибавила...и давайте от Сърце, и ще получите това от което сте се отказали, и то с много бонуси!
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО   ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО Icon_minitimeСря Сеп 25, 2013 8:37 am

Ние направихме един от нашите тестове. Сложихме този блог на челна позиция в блога ни за ''Привличане на пари'', като призоваваме хората да прочетат първо тази статия, без да казваме какво е написано вътре, само споменаваме, че тя е КЛЮЧОВАТА за привличането на парите.

РАВНОСМЕТКА: Всеки човек, ДОРИ И НАЙ-ТЪПИЯ е надарен със способности да УСЕТИ какво се крие зад букви, линкове, тъмни стаички и прочие. Статията ни за привличането на парите продължава да се гледа усилено, но почти НИКОЙ НЕ ОТВАРЯ линка, където чака да бъде отворен блога ни за ''Енергията на даването'', този дето сме го поставили ЦЕЛЕНАСОЧЕНО на челна позиция. Изводът е от ясен по-ясен. Българите искат, но не щат да дават. Мога съвсем откровено да им кажа, че...

тогава НЯМА И ДА ПОЛУЧАТExclamation ТОЧКА. ПЪРВО ТРЯБВА ДА ДАДЕШ, ПОСЛЕ ДА ПРОТЯГАШ РЪЧИЦИ ДА ИСКАШ. ТАКЪВ Е РЕДЪТ НА ОПАШКАТА ЗА ПРИВЛИЧАНЕТО НА ИЗОБИЛИЕТО. СТИСНАЛИ СЕ НА КОКОШИ ЗАДНИЦИ И САМО ИСКАТ. НЯМА КАК ДА СТАНЕ ПО ОБРАТНИЯ РЕД, НЯМА КА-А-АКExclamation 
Върнете се в началото Go down
 
ЕНЕРГИЯТА НА ДАВАНЕТО
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: