i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
изворски Георги негър белопойчева силвина
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ   ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Icon_minitimeЧет Яну 09, 2014 10:30 am

Защо овцете не обичат различността?

Защото мислят с един общ стаден ум, който е моделиран в подчинение. ОвШиците не искат да рискуват да излязат от зоната на комфорта, където няма да могат повече да се греят от другите топли кожухчета на другите овШици – братя и сестри – близнаци. Освен това, да разберат, че има и други, по-широки хоризонти е много обидно за тях, защото те усещат, че нямат капацитет да разберат тея хоризонти. ОвШиците не са толкова безобидни, колкото изглеждат. Всъщност, овШиците могат да бъдат крайно зли и жестоки. Ако сте различен, не може да не сте били свидетел какви обединени възстания срещу различността могат да направят те. Колко гадни в слепотата си могат да бъдат.

Какво да направим, ако все пак искаме да се отлъчим от стадото, за да изкараме наяве Героя в себе си или да възпитаме навреме свободно от стадото дете – герой?

Ако искате да възпитате дете - герой...ами много просто, възпитавайте го в героизъм. Героизмът е антидот на страха –  мракобесието, егоизма и жестокостта. Не му казвайте неща от сорта : '' Н'дьей мама/тати, туй ни йе твоя рабутъ, ни съ миси в чуждити нища, глйедай ти да си дубрие, трай си! ''
Насърчавайте децата си да развиват героично въображение и таланти на герои. Учете ги да действат от името на другите и за доброто на другите. Да защитават идеали и морални принципи. Де бре, научете ги на тея морални принципи най-подир! Героите са хора, които действат, когато другите са пасивни. Това са хора, които се отказват от дребния си нищетен егоцентризъм, в полза на много по-значимия и важен социоцентризъм.

Ето, вземете мен, да кажем. Нямате си на представа колко пъти чух да се пазя и да не пиша нещата, които съм изпонаписал в тоя Форум. Дори 99% от езотериците, дето дрънкат 'да бъдем себе си', ме предупреждаваха 'добронамерено' да си мълча и да хлипам мантри и богоугодни и галещи овчеугодни фрази. Предупреждаваха ме, че злото ще забива лазерни лъчове и мечове в светлото ми тяло, но аз не се отказах да бъда себе си и да пиша за нещата, които в никакъв случай няма да се харесат на стадните маси. Аз съм себе си и с това се надявам да помогна и на вас да станете малко повече себе си, за да станете уникални. Защото само човек, който наистина е себе си, може да се нарече уникален. Разберете едно нещо веднъж завинаги. Ако сте човек на Светлината, на тая Вселена и на всичките ѝ тъмни и Светли Сили, които я обитават, им е базкрайно и отдавна ясно на чия страна сте и ако ще да се скриете  в миша дупка и да мантрйосвате по цял ден,  пак ще ви намерят и ще трябва да кръстосвате шпаги със злото, както и ще бъдете неизменно подкрепяни от Доброто. Спасение няма, родени сте със Светлинен Печат на челото, който бива веднага регистиран, тъй че излезте смело напред и се не бойте. Колкото ви нападат тъмните, точно толкова ще ви помагат и Светлите. Дори ще има превес в полза на Светлите, защото сте уникален, а Вселената не е толкова тъпа да си похарчва така безхаберно децата със Светлите Печати на челата. Излезте смело и защитете Истината във вас и около вас. Животът е риск, последван от награди, а не щтраус заровил глава в пясъка.

Давам ви моя пример. Аз защивам моралните ценности и Доброто смело и ревностно...и това ме прави... Герой.
Станете Герои и вие! Осмелете се да защитите Доброто с изправена глава и с всички сили. В крайна сметка какво предпочитате? Героите или овцете? Във всеки един от нас още от детството ни е заложено да се възхищаваме от Героите. Задайте си въпроса, защо в крайна сметка се пречупихте и се превърнахте в овца?
И не забравяйте, всяка овца има шанс да се превърне отново в Герой. Просто позволете на Морала да ви стане Пътеводната Светлина.

Мерси за Вниманието.


Последната промяна е направена от Лѝмона на Пон Яну 27, 2014 11:04 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
kotarak777

kotarak777


Rara Avis : 32

ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ   ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ Icon_minitimeПет Яну 10, 2014 2:02 pm

lol! 
Върнете се в началото Go down
 
ЗА ОВЦЕТЕ И ЗА ГЕРОИТЕ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
»  ЗА ГЕРОИТЕ И ПАМЕТНИЦИТЕ
» ЗА ИСТИНСКАТА ДУХОВНОСТ И ЗА РЕЛИГИОЗНОСТТА НА ОВЦЕТЕ И ПОПО–ПРИЛЕПИТЕ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: