i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i


 
PortalИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиВходРегистрирайте се
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
силвина негър Георги белопойчева изворски
Latest topics
» Нашият нов сайт - "Апокрифна Академия"
СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeЧет Юни 22, 2017 8:13 am by форум

» Форумът на Новото Време, през 2016г
СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeПет Сеп 09, 2016 8:16 am by форум

» ЗАЩО: '' НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО ''
СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeПет Яну 08, 2016 1:01 am by Bebo

» Една светлинка изгасна от този свят...
СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 9:05 am by kotarak777

» ОБРЪЩЕНИЕ ДО ФОРУМА XCOMBG. NET :)
СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 3:08 pm by Лѝмона

» ...ЗА СМИРЕНИЕТО
СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeЧет Апр 03, 2014 2:42 pm by Лѝмона

» Единствената истинска гледна точка на Вегетарианство и следващият му етап Веганство.
СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 6:57 pm by Лѝмона

»  НЕЩА, КОИТО ДОКОСВАТ...
СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeПет Мар 28, 2014 9:44 am by kotarak777

»  ЩО Е ТОВА НЕЩО МОРАЛНА ШИЗОФРЕНИЯ
СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeЧет Мар 27, 2014 12:17 pm by kotarak777

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
КалендарКалендар

 

 СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР!

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Empty
ПисанеЗаглавие: СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР!   СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeПет Мар 07, 2014 6:33 pm

И до тази ключова от заглавието фраза ще стигнем, но преди това, малко предисловие...

За протокола study 
Действащи лица – Айа и трийсетина студенти по измерване на ландшавти и геодезични реконстукции на мозъчни хипоталамуси и амигдали.
Разказвач – Лѝмона. Защо Лѝмона? Просто защото го може.
Време на случката – ранен следобед. Местонахождение – Борисовата градина.

Ходи си днес Айа из Борисовата градина. Налегнали са я спомени от детството. В левия ѝ джоб подрънкват седемте камъка, които тя носи неотлъчно със себе си. Денят е мрачен. По клоните птиците са се разпели, защото наближава време за потомство и любовните сигнали не могат да бъдат помрачени от никое лошо време. В средата на тревните площи, някакви същества са довлекли пейките и Айа с горчивина си спомня времето, когато тези пейки си стояха където им беше мястото – по алеите. Но откакто София стана три милиона и кусур, изведъж излезе тая мода, новодошлите мераклии-бъдещи кандидат софиянци– това за старт, а после за отмъщение – Лондон, да ги влачат и да разорават хубавата тревица, като едни вечно ровещи кокошки. Айа с горчивина си спомни, че преди София да стане три милиона и кусур, езерото с жабите беше пълно с водни лилии... Сега плуват едни други водни лилии, с по-прозаичното наименование – бирени шишета. Заболи гърла в тинята, те се поклащат досущ като доскорошните си консуматори - трите милиона, повечето от тях ампутирани от култура, нашественици.
До тук, общата картина горе-долу се трае.

Изведнъж, Айа съзира група от трийсетина младежи, с някакви уреди за измерване. Пътят ѝ минава точно покрай тях. Нещо привлича вниманието ѝ. Това е един много голям надпис на асфалта, изписан с бяла боя. Айа се спира и започва да се опитва да разчете написаното. Не е много лесно, защото групата студенти са стъпили точно върху големия бял надпис. Случайно? Едва ли. Както всички мъдреци казват, случайности не съществуват. Някаква сила иска да стъпче месиджа написан на земята и Айа знае, че си има работа със злото. Тя усеща, че посланието има важно значение...Десетина женски галоша се поместват и пред очите ѝ най-накрая се разкрива посланието:


   АКО МОЖЕШЕ ДА УСЕТИТЕ БОЛКАТА, НЕ БИХТЕ ПОМИСЛИЛИ ВТОРИ ПЪТ... ПРОЯВЕТЕ СЪСТРАДАНИЕ! ДАЙТЕ ЖИВОТ! НЕ ЯЖТЕ МЕСО!!!


И тук спокойствието на Айа си взема отпуск. Тя знае точно как работи злото. Всъщност, тя много добре знае всички прийоми с които злото всячески се опитва да скрие месиджите на Истината.
За пример: Борисовата градина е една доста голяма градина. Паркът е почти безлюден. Място колкото щеш, ей, ама колкото щеш. До където ти взор стига – свободни пейки. НО! Злото избира податливия към него учител, да установи лагера не къде да е, а точно върху написаното.
Айа започва бавно да подлудява. Обливат я топли вълни. Оставя топлите вълни да я повдигнат на няколко сантиметра от земята и когато набира необходимата тяга, тя задава на невиждащите студенти въпроса: *Здравейте, защо сте стъпили върху този трогателен месидж? Не го ли прочетохте?*
Знаете, зомбитата имат тази природна отнетост, да си задават програма за приемане и предаване само на определена, крайно оскъдна честота, поради което някои от по-сговорчивите студенти ѝ отговарят, че да не вини тях, ами техния пастир, той им казал да стъпят там.  Айа ги пита, те какво са, хора без мнение, безгласни букви, овце, какво? Надписът се вижда и от Космоса, брате, но никой от тях не го е забелязал.

Тука няма в подробности да изреждам диалога между Айа и групата, но ще наблегна на заветната фраза, която излезе от най-неприятния момък на въпросната група. Един такъв, изключително нелицеприятен, с тънки рамки очила като тея, дето ги носят префърцунените к*..ви по офисите. Момъка изважда разчленения си език и изплюва заветната фраза, която стои в устата му цял един живот и която фраза му прави киселини в стомаха, защото отдавна си е признал единстевно пред себе си и пред шишето водка, недостатъците на месторождението. Той изсъсква, не...изстрелва като залп от оръдие заветната фраза:

   – Сйелянко пруос-с-ста, кът дойда и кът ти удАра идин шамАр! – и гледа като базилиск.

Айа го поканва да дойде и да извърши заканата. Поканва го няколко пъти, защото вижда, че базилиска се стеснява да осъществи заканата, но той си остава притеснен. Групата се хили от тъпо, по-тъпо. Какво да им се сърдиш, дошло им е времето за разплата за месторождението, нека ги оставим да се полюбуват на ''победата'' Smile))

Сега-а-а-а. Кратко обяснение за тая не на място изплюта фраза. Защо той нарича Айа селянка. Защото, завалията, се проектира върху образа на Айа и за кой ли път с нескрит гняв, завист и злоба си припомня, че всъщност, простия селянин е той. А защо иска да удари Айа? Ами защото ето точно това, Дами и Господа, е най-откровеното признание на хората от прованса – злобна и дива омраза към хората, които са се родили в друга географска ширина. Това е то! Това е черно на бяло откровеното признание, грамофонната плоча, която 99% от хората от онея географски ширини въртят на подсънателно ниво. И за да компенсират тая болка, те идват в големия град и понеже болката така и не стихва, те търсят начини да я заглушат. С какво? С кой каквото го бива. Едни с нахалство, други със завист, трети с прецакване, но...така или иначе, в техните очи, целта всячески оправдава средствата.
Айа му каза, че не тя е дошла да обижда на неговите географски ширини, а напротив, той на нейната и че когато дойде деня, в който той да има смелост да застане пред трийсет човека сам и да каже това, което мисли, тогава ще спечели нейното уважение.

Но Айа държи да отбележи, че имаше две-три свестни момчета от цялата тази група, която група, за съжаление на българското образУвание, не изключваше и нейния крайно зает да важничи – учител. Тези свестни младежи получиха нейните адмирации с поведението си и тя, след като им издаде името на Форума, им сподели, че ще ги спомене в статията с добро, както и направи току що. Момичетата, пак и за кой ли път показаха нищетност от към разбиране на общата картина. Техните тъпички коментари нямам и най-слабо желание да упомена. Слаба ракия, женска ракия.Тях ги виждам след някоя и друга година в достойните редици на българските мами, да бутат черните на цвят бебешки колички и да се лигавят дружно в bg-mamа форума.

Та така. Тежко и горко на тая наша държава. Много малко от младите наистина стават. Почти всички дружно са се завтекли или вече отдавна са заели и последните свободни маси в големия хоремаг наречен –  Биг мама Матрица.

Трябва ли да имат градовете граници? Разбира се, че трябва. Всичко трябва да има граници. Докато егото на хората не се изчисти от цялата мръсотия, трябва да има граници. И всяка жаба трябва да си знае гьола. Големите хоризонти са само за големите хора. Тея с тесните очила, дето гледат през тесните процепи, трябва да си останат дóма. Не може сельо да гази насам-натам и да демонстрира вулгарната си агресия и нахалство така безнаказано. Като комунистите на времето – мразеха капиталистите, ама искаха да им притежават ѝмането.
Дошъл сельо в големия град да раздава заплахи. И си сложил очила с тесни рамки и си мисли, че вече не изглежда сельо.
Сори тесноочилатко, ама си заслужи изографисването с моето шарено перо.
Ей, хора, утре тоя убавец може да ви стане началник и да ви раздава заплахи и на вас...Абе викам, я да си сгъне тесните рамчици, да си нарами измервателното уредче и да се маха от земи, дето изобщо не са му по мярка.

!!! ВДИГНИ СЕ СОФИЙО! СТИГА СА ТЕ ОПРОПАСТЯВАЛИ !!!

А дали нашите майки и бащи са софиянци?...По-важното е, че ние нямаме от провинциалната агресия. Просто защитаваме територията си. Както впрочем биха направили и те, но са слепи да си го признаят. А защо я нямаме агресията?...Хм...ами май защото нямаме и тази злобица. А защо пък нямаме тази злобица?...
Оставям питащите се да си отговорят сами. Отговорът е много интересен и доста много ключов.

Мерси за Вниманието.


Последната промяна е направена от Лѝмона на Съб Мар 22, 2014 4:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Мирослава_2F




Rara Avis : 47

СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР!   СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeСъб Мар 08, 2014 2:07 pm

Лѝмона написа:

!!! ВДИГНИ СЕ СОФИЙО! СТИГА СА ТЕ ОПРОПАСТЯВАЛИ !!!
Ние сме останали една шепичка, Лимоне...Ние наистина сме превзети от заразата, наречена "селянИя" и /както и проблема с циганизацията и турцизацията всъщност/, мисля, че сме обречени...Чисто количествено са взели превес, това е моето мнение. И в природата плевелите растат по - бързо и по - лесно от полезните култури...
Питаш риторично: "А защо я нямаме агресията?...Хм...ами май защото нямаме и тази злобица. А защо пък нямаме тази злобица?...
Оставям питащите се да си отговорят сами. Отговорът е много интересен и доста много ключов."

Мисля, че агресията и злобицата идват от комплексите за малоценност.
Желю Желев  беше човека, който отвори кутията на Пандора...Тая кукла на конци премахна софийското жителство. Псевдодемокрация. До тогава всяка жаба си знаеше гьола. А както знаем, няма нищо по - лошо от това "сляпото да прогледа"...
Темата ми е много болна и на мене. И виждам пряка връзка между селянизацията, турцизацията и циганизацията.
Ще отворя нова тема за това, обаче, за да не измествам фокуса на вниманието в тази.
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР!   СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeСъб Мар 08, 2014 8:06 pm

Мирослава_2F написа:
Лѝмона написа:

!!! ВДИГНИ СЕ СОФИЙО! СТИГА СА ТЕ ОПРОПАСТЯВАЛИ !!!
Ние сме останали една шепичка, Лимоне...Ние наистина сме превзети от заразата, наречена "селянИя" и /както и проблема с циганизацията и турцизацията всъщност/, мисля, че сме обречени...Чисто количествено са взели превес, това е моето мнение. И в природата плевелите растат по - бързо и по - лесно от полезните култури...

Много съм съгласен с теб, но аз все пак да си кажа мнението. За мен вчера това беше тест от Горе. Айа го премина  с отличен шест. Тя защити достойно и без страх това, в което вярва, а именно състраданието към убийството на животните. Незнам дали всщност разбирате Силата на Духа й. Със сигурност онези вчера нищо не разбраха. NADA! Това е Планета, където злото има голям превес. Аз не вярвам в еволюции и инкарнации, защото нещо не ми се връзва с проблема – количество-качество-прераждане-поправка. Най-важното от вчера беше това, че Айа имА смелостта да застане САМА срещу всички. Ето това беше НАЙ-ВАЖНОТО.


Темата ми е много болна и на мене.

 Exclamation  Темата ми е много болна и на мене Exclamation 
 Баси, на мен ако някой ми покаже, че съм нежелан, няма и миг да се застоя, тея тука брате не мож ги мръдна с кран. Нахалството е приоритет на простака. Няма един човек от София с който да съм си говорил и да не споделя колко са дразнещи и някакси изостанали. Е аз няма да си мълча. И забележи...Хора от провинцията, които са отдавна тук, също споделят колко са дразнещи новодошлите. Смятай. Но съгласи се, че те са сбърканите, защото ем плюят по София, хем очите са им все на тука обърнати. Абе като сме селяни, стой настрани от нас, стой си във великия град/село. Що дириш на място, дето не харесваш. Аре чиба!...
Върнете се в началото Go down
Мирослава_2F




Rara Avis : 47

СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР!   СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeСъб Мар 08, 2014 8:39 pm

Лѝмона написа:

 Баси, на мен ако някой ми покаже, че съм нежелан, няма и миг да се застоя, тея тука брате не мож ги мръдна с кран. ......
....ем плюят по София, хем очите са им все на тука обърнати. Абе като сме селяни, стой настрани от нас, стой си във великия град/село. Що дириш на място, дето не харесваш. Аре чиба!...
В десятката!!!
Ето за това става дума!

П.П.
За мен София е мястото, където са костите на починалите ми близки хора от четири поколения насам. Детството ми е тук, спомените ми, приятелите ми...Не разбирам как може някой да се довлече от майната си /от село/ тук, в моят роден град, и с цялата си селска наглост да започне да се чувства като "отвързано куче". Що за говедо трябва да си за да се натресеш на ЧУЖДО място?!
Ето, аз харесвам морските ни курорти, но не съм отишла да "скачам по главите" на хората, живеещи там. Защо тия всичките пълчища се довлякоха тука?! И си отговарям:
Може би защото тук /моят роден дом/ за тях е като...примерно Ню Йорк!!! /Градът на неограничените възможности?! Страната на чудесата?! Гарантирана анонимност, където могат да се представят за някой, който всъщност не са?/...
Върнете се в началото Go down
Лѝмона

Лѝмона


Rara Avis : 706

СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР!   СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitimeСъб Мар 08, 2014 9:10 pm

Мирослава_2F написа:

За мен София е мястото, където са костите на починалите ми близки хора от четири поколения насам. Детството ми е тук, спомените ми, приятелите ми...Не разбирам как може някой да се довлече от майната си /от село/ тук, в моят роден град, и с цялата си селска наглост да започне да се чувства като "отвързано куче".

Скъпа, за това създадохме тоя Форум. Аз книга ще напиша един ден, как тоя прованс ми бръкна в сърцето, в здравето, в джоба. Ако ще да сме останали 200 софиянци, пак няма да млъкна.  bounce  bounce  bounce 

 Exclamation ПРОСТОТИЯТА И ЛОШОТИЯТА ТРЯБВА ДА СРЕЩНЕ ОТПОР  Exclamation 

Иначе ще получи усещане за безнаказаност. За мен е въпрос на чест, да си ЗАЩИТЯ РОДНИЯ ГРАД!!!! Искаш ли за проба да отидем в някой техен град и да започнем така да тътрим пейките и да разравяме тревните площи, както те го правят в Борисовата градина и да им видим реакцията, м? Ще има коментари от сорта – мръсни софиянци, за по-големи ли от нас се мислите...а може и на бой да скочат...което е доста вероятно. Ама за чуждото не милеят, нали? Нагло нагло-о-о, нагло...Е ние си милеем за нашето и за това вече ни е до гуша дошло. Тея хора трябва да разберат най-накрая, че са НЕЖЕЛАНИ ТУК И ЧЕ МАСАТА Е ВЕЧЕ ОТДАВНА ПРЕПЪЛНЕНА! 

 

Може би защото тук /моят роден дом/ за тях е като...примерно Ню Йорк!!! /Градът на неограничените възможности?! Страната на чудесата?! Гарантирана анонимност, където могат да се представят за някой, който всъщност не са?/...

...или желание да родят децата си тук, на нашата 'гадна' територия, за да им лепнат така обидния за тях до скоро етикет – софиянец/ка...

Странно нещо е това човешката психика. Кисело й е гроздето, ама ако го докопа, изведнъж му става сладко сладко lol!
 
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР!   СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
СЙЕЛЯНКО ПРУОСТА, КЪТ ДУОЙДА И КЪТ ТИ УДАРА ИДИН ШАМАР!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i :: *** :: Форумът на Новото Време – натисни ТУК!-
Идете на: